הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הטרדות

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-05-03 10:39:45

דיירי בניין יאשיהו 7 סובלים מהטרדות של כלב אשר לטענתם "מסכן את דיירי הבניין"

תושבי הבניין: "האם רק אחרי אסון מישהו יתעורר?"

משטרת ישראל: "משטרת ישראל חקרה את בעל הכלב על טענות המתלוננים"
עיריית ערד: "הנושא טופל על ידי העירייה בהתאם לכל הכללים והנהלים"

"אני גרה ביאשיהו 7", אומרת שרית חנן וממשיכה: "בשבוע שעבר הגשתי אני ובן זוגי ועוד 2 שכנים תלונה במשטרת ערד כנגד השכן שגר מולי על תקיפת כלב. כאשר בבואנו לתחנת המשטרה ניסו החוקרים להניא אותנו מלהגיש תלונה ונאמר לנו לפנות לעירייה. גם לאחר המתנה של שעתיים כשכבר הוגשו מספר תלונות, ניסו להניא את בן זוגי מלהגיש תלונה. פנו לווטרינרית וגם דיברתי עם לאוניד חזן שאמר: "תקפו אותך תתרחקי מכלבים, גם אותי נשכו שני כלבים". השבתי שההבדל המהותי שהכלב גר מולי ומהווה איום תמידי ויום יומי ואני חוששת לחיי, חיי אמי ובן זוגי וממעטת לצאת. האם אחרי שיקרה חלילה הנורא מכל, מישהו יעשה מה שצריך??"

עוד מוסיפה שרית: "רבים מדיירי יאשיהו 7 הגישו נגדו תלונות במשטרה ואחרים חתמו על עצומה שבה הם קובלים על הנביחות התמידיות יום ולילה, שמפריעים לאורח חיים תקין וכן חשש תמידי שילדים ירדו במדרגות ויתקלו בו בשטחים ציבוריים. מי נותן הוראה לכלב לתקוף "תאכל אותה תאכל אותה" ולראייה מתנוססת  3 צלקות על ידי השמאלית."

ממשטרת ישראל נמסר: "במשטרת ישראל התקבלו תלונות נגד בעליו של הכלב כי אינו מחזיק את כלבו מחוץ לביתו בהתאם לחוק דהיינו ללא רסן וחגורה, בניגוד לטענת המתלוננת משטרת ישראל קיבלה את תלונתה על אף שמדובר בתחום טיפול של הרשות המקומית ומשרד הבריאות. בניגוד לטענתה, לא ניסו להניא אותה או את בן זוגה מלהגיש תלונה, יתרה מכך הוסבר למתלוננת כי למשטרת ישראל אין סמכות לתפוס ולהסגיר את הכלב בנסיבות המתוארת בתלונה, הוסבר לה שלל האפשרויות העומדות לפניה, לרבות פניה לרשות המקומית ומשרד הבריאות. משטרת ישראל חקרה את בעל הכלב על טענות המתלוננים, דיווח עבר לווטרינר העירוני להמשך טיפולו."

תגובת העירייה:
"הנושא טופל על ידי העירייה בהתאם לכל הכללים והנהלים. כאשר הכלב נשך תושבת הוא הוכנס להסגר. כאשר התושבת התלוננה על תחושת פחד ואיום היא הופנתה למשטרה. כי הדברים הללו באחריות המשטרה. העירייה העבירה למשטרה את כל המידע הרלוונטי שברשותה, ולמיטב ידיעתנו בעל הכלב זומן לחקירה ובירור משטרתי."