הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

התפרצויות לבתים בשכונת רננים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-05-03 10:39:06

תושבי שכונת רננים: "משטרת ערד מנסה להניא אותנו מלהגיש תלונה ולא מתייחסים"

משטרת ישראל: "משטרת ישראל פתחה בחקירה בכל אחד מהמקרים"

 

ירון רבינוביץ'

"ניסו לפרוץ אלי כמה פעמים ולפני 3 חודשים הצליחו", אומר אלי מצליח תושב השכונה ומוסיף:
"האזעקה פעלה, הגעתי הביתה תוך 10 דקות והכל היה הפוך".
בסוף שבוע שעבר פרצו לעוד 3 בתים לילה אחר לילה, "הם לא מפחדים", אומרים תושבי השכונה, "זה יכול להיגמר באסון". לטענת התושבים תחנת משטרת ערד לא עושה שום דבר בעניין, "זה פשוט לא מעניין אותם", אומרים תושבי השכונה ומוסיפים: "התקשרנו לתחנה והודענו להם שעכשיו גונבים רכב. אמרו לנו שנבוא ונגיש תלונה. אין פשוט עם מי לדבר. התיאשנו, בכל חדר בבית אני מחזיק אלה, למקרה שאתקל בהם".

יובל ביטון, תושב השכונה:
"אני כרגע בונה בית ברחוב חלילית. בלילה שבין 29.4-30.4בוצעה פריצה אל המקום. בשעה 20:30 יצאתי שהכל היה בסדר. למחרת בבוקר הגעתי וכל המקום היה הפוך. הלכתי להגיש תלונה במשטרה וביקשתי בכל לשון של בקשה שיגיעו וייקחו טביעות אצבע של הפורצים מהשטח. החוקר אמר לי במפורשות שאין צורך.
לא לוקחים ולא מתייחסים לנ"ל כפריצה אלא כהסגת גבול וונדליזם. עם הבנתי שזה הדבר, חזרתי לתחנה לבטל את התלונה, שמראש מטופלת בצורה מגוחכת וחוסר אפקטיביות ('מס שפתיים')", אומר יובל ומוסיף:
"הצפיות שלי שלפחות יבוא חוקר לגבות עדויות פורנזיות מהבית ולנסות לעלות על העבריינים, התבדיתי מתגובת החוקר והיומנאית בתחנה", מסיים יובל.

תושבי השכונה מוסיפים ואמרים ש-"שהחוקר משכנע אותם שלא להגיש תלונה וכנראה שזה מגמה על מנת להוריד את רמת הפשיעה בעיר. המשטרה לא מבינה שבסוף זה יסתיים ברצח כי הפורצים לא מפחדים ועכשיו הם גם פורצים כאשר בעלי הבית בבית ללא פחד.

ממשטרת ישראל נמסר: "במשטרת ישראל התקבלו 4 תלונות בגין התפרצות לדירה מאז שנת 2018, משטרת ישראל פתחה בחקירה בכל אחד מהמקרים, בכל מקרה נשלחו חוקרי זירה (זיהוי פלילי) למקום לנסות ולתפוס ראיות, נעשו בדיקות מצלמות ופעולות נוספות. משטרת ישראל משקיע מאמצים רבים למנוע עבירות רכוש בדרך של סיורים גלויים ברחבי העיר לצד פעולות סמויות על מנת לאתר ולעצור עברייני רכוש".