הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

אסון הנחלים -

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-05-03 10:36:30

אסון הנחלים -
"אסון הנחלים - "

יום לאחר יום גבו השיטפונות בנחלי הדרום חיי אדם
ביום רביעי נער בן 17 נסחף בנחל ממשית ונמצא שהוא ללא רוח חיים.
ביום חמישי, קבוצת נערים ונערות נקלעו לשיטפון בנחל צפית, 9 נערות ונער קיפחו את חייהם.
עוד באותו היום נסחפה משאית לאחר תאונת דרכים סמוך לנחל צין ונהג המשאית נעדר.
נכון לסגירת הגיליון, החיפושים אחר הנהג ממשיכים.
ניתן לצפות בכל הסרטונים בדף הפייסבוק של עיתון הצבי בקישור https://www.facebook.com/pg/hatzvi/videos/

ירון רבינוביץ'

ביום רביעי בשבוע שעבר בשעה 15:13 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על נער שנסחף מספר ק"מ בנחל ממשית ואותר בגדת הנחל סמוך לכניסה למעלה עקרבים ליד מסילת הרכבת. חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע יחידת חילוץ ורופא צבאי קבעו את מותו של נער כבן 17 שחולץ מהנחל כשהוא ללא סימני חיים.

חובש רפואת חירום במד"א יונתן איפרגן סיפר: "במגן דוד אדום התקבלה קריאה על נער כבן 17 שנסחף במי נחל ממשית ונמצא במצוקה. חברנו לרכב שהוביל אותנו לכניסה למעלה עקרבים שם אותר הנער כשהוא מחוסר הכרה על הגדה. בסיוע יחידת חילוץ ומסוק צבאי הנער חולץ אלינו לניידת טיפול נמרץ. לצערנו הוא היה ללא סימני חיים ומותו נקבע בשטח ע"י רופא צבאי."

ראש הטופס

תחתית הטופס

 

ביום חמישי בשבוע שעבר התקבל דיווח על קבוצת נערים שבמהלך טיול נקלעו לשיטפון בנחל צפית.
פעולות החילוץ של שוטרי משטרת ישראל ומתנדבי יחידות החילוץ , בסיוע היחידה האווירית של משטרת ישראל ומסוקי צה״ל, נמשכו תוך שנעשים מאמצים לאתר את הנעדרים טרם החשיכה.
מפקד המחוז הדרומי, ניצב מוטי כהן, ביצע הערכת מצב בהשתתפות כלל גורמי ההצלה והחילוץ, במהלכה קיבל סקירה מקיפה על האירוע מתחילתו וניתנו הנחיות להמשך הפעילות בשטח.במהלך החיפושים נמצאו 8 נערות ונער אחד שאינם בין החיים.
שוטרי ולוחמי ממשטרת ישראל ביחד עם מתנדבי יחידות החילוץ עסקו במקביל לחילוצים בנחל צפית שבערבה, במספר חילוצים של נהגים שנסחפו עם רכבם בכבישי הדרום.סמוך לישוב עין תמר, נמצאה על ידי מתנדב חילוץ של משטרת ישראל משאית הפוכה והנהג שלה לא נמצא שם.במהלך החיפושים שנערכו בסמוך למשאית ההפוכה, נמצאה גופה, שהתבררה כהרוגה העשירית מאסון נחל צפית. היא נמצאה כ- 8 ק"מ מאזור הנחל.
כוחות ההצלה והביטחון ממשיכים בחיפושים אחר נהג המשאית. בחיפושים אף ביקשה מדינת ישראל מירדן עזרה בחיפושים ומכיוון שאזור הנחל ממוקש משתמשים כוחות ההצלה בדחפור וכלים הנדסיים של מערך החבלה, דחפור ממוגן וסירות ואף רחפנים. לנוכח העובדה שמדובר באזור ממוקש לצד הגשמים העזים שירדו בלילה, הוחלט שהחיפושים אחריו יחלו עם אור ראשון על ידי שוטרי משטרת ישראל ומתנדבי יחידות החילוץ ביחד עם יחידת יעל של הצבא.נכון לסגירת הגיליון, החיפושים אחר נהג המשאית ממשיכים.

 

חובש רפואת חירום במד"א איתן שלמה שפינה 2 פצועים לבי"ח סורוקה סיפר: "עוד כשהיינו בדרך למקום חלפנו על פני שלוליות גדולות וסחף על הכביש שבסיוע טרקטורים פינו לנו את הדרך. סמוך לכניסה לנחל חברנו עם כוחות מד"א שכבר היו במקום והעבירו אלינו נער ונערה כבני 17, הם היו בהכרה מלאה וסבלו מחבלות בגפיים, בפנים ובראש. הם סיפרו שלא הצליחו להימלט מהשיטפון ונסחפו בזרם הגדול וכשהגיעו מסוקי חיל האוויר הם חילצו אותם לכניסה לנחל הסמוך לכביש הערבה תוך שהם נותנים להם טיפול רפואי. הם היו רטובים, הענקנו להם טיפול רפואי למניעת היפותרמיה וטיפלנו בפציעות ופינינו אותם תוך המשך טיפול רפואי לבי"ח סורוקה כשמצבם מוגדר קל עד בינוני."