הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

אֵבֶל, שְכוֹל וחגיגות העצמאות בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-04-25 20:21:29

אֵבֶל, שְכוֹל וחגיגות העצמאות בערד
"אֵבֶל, שְכוֹל וחגיגות העצמאות בערד"

 

תושבי ערד היו שותפים לאבל הכבד ביום הזיכרון ולשמחה באירועי יום העצמאות

ערד ציינה בשבוע שעבר את יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה ולאחריו השתתפו תושבי ערד באירועי יום העצמאות באצטדיון ובגן ההרפתקאות.

טקסי יום הזיכרון נפתחו בצפירה בגן החמישה, בטקס הממלכתי המסורתי אותו מנחה דוד אלברט כבר כמעט 40 שנה, לקחו חלק תלמידי כיתות יא' מבית ספר אורט ערד, חיילי בא"ח נח"ל. מר נודלמן סמיון אביו של נודלמן מרק ז"ל הדליק את אבוקת הזיכרון ומר הרטמן יוסף, אחיו של הרטמן אלימלך ז"ל, אמר קדיש. הרב הראשי הרב אלבו יוסף שליט"א קרא את תפילת אל מלא רחמים ראש העיר עו"ד ניסן בן חמו נשא דברים ואמר כי " לצערי לאחרונה אנו עדים לניסיונות שונים לפגוע באופיו ואחדותו של צה"ל. הן מאלה שאינם מוכנים לתרום באוהלה של היחידה, והן מאלה שמנסים למנוע מחיילות תפקידי לחימה ופיקוד. כחייל קרבי וכמפקד אני חייב לומר שאני מוטרד מתהליך זה".

לאחר הטקס בגן החמישה פנו מאות תושבים לאולם אורוןלצפות בהפקהמקורית "ותשקוט הארץ", בה הומחז ונוגן והושרסיפורה של המדינה דרך לוחמיה, כאשר השנה הטקס הוקדש לזכרם של סמל ראובן פרץ  ז"ל, רב"ט רונן כחלני ז"ל, רס"ל איתמר איליה ז"ל, סמל דני דראי ז"ל.

למחרת, יום הזיכרון, התכנסו מאות תושביםבבית העלמין כדי לכבד את תושבי ערד חיילים ואזרחים  אשר נפלו במלחמות ופעולות האיבה. גב' לאה טובול, אמא של שרון טובול ז"ל הדליקה את אבוקת הזכרון, מר משה סמסמן, אביו של שחף סמסון ז"לאמר קדיש, ומשפחת רוזנבליום, משפחתו שלבנימין רוזנבליום ז"ל הניחהזר בשם המשפחות השכולות.

בפתיחת חגיגות העצמאות שהחלו בשעה שמונה בערב יום רביעי, יצאו התושבים למוקדי החגיגה השונים בעיר, כאשר בלטה בהיעדרה הבימה התורנית.
באצטדיון, התקיים מופע הילדים של "ענבלרינה" בו לקחו חלק מאות ילדים ובשעה 21:00 התקיים טקס חלוקת אות "יקיר העיר" לשנת 2018. 
מידי שנתיים, עיריית ערד מעניקה את תואר יקיר העיר לתושבי העיר אשר פעלו למען הקהילה ותרמו תרומה משמעותית לחיי העיר והמדינה.איתן קמפבל, יוסי פרץ ואסתר פאר הם יקירי העיר ערד לשנת 2018.

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו ברך את יקירי העיר וסיכם שנת פעילות רוויה בעיר ערד: "איזו שנה מרתקת זאת הייתה, שנה בה הוקמו מפעלים חדשים, שנה בה הושקעה עבודה קשה וכולה לטובת קידום העיר. בזכות יקירי העיר וכלל תושבי העיר, העתיד נראה ורוד יותר. תודה לכם, על ההתנדבות, התרומה והסיוע לקידום העיר ערד".

ולאחר מופע זיקוקים בליווי השיר הללויה בביצוע של גלי עטרי ועדן בן זקן, והרקדה המונית שהונחתה על ידי אסתר כהן עם השיר "ישראל שלי" בביצוע של ירדנה ארזי וליאור נרקיס , אירח האצטדיון את להקת "איפה הילד" יחד עם הזמר מאור כהן כמופע המרכזי.
עקב ביטולה של הבמה התורנית, בוצע בבית הספר טללים טקס של יום הזיכרון והדלקת משואות ובנוסף הקרנת סרטונים מימי הקמת המדינה והקמת העיר ערד  ביחד עם תפילה מרכזית ואמירת הלל על ידי הגרעין התורני בערב יום העצמאות, בהשתתפותם של עשרות תושבים בני הקהילה דתית לאומית בערד.
מוקד נוסף, היה בקולנוע אורון, שאירח את האחים זוארץ במופע לדינו ופיוט המותאם לקהל המסורתי. חגיגות העצמאות נמשכו במסיבת נוער ברחבת המתנ"ס.

היום השני לחגיגות, נפתח בגן ההרפתקאות בעיר החל משעות הבוקר וכלל מופעי תיאטרון רחוב והפעלות לילדים, מתנפחים, מופע של רקדני דאנס פור לייב בהנחייתו של חננאל דיקסין והופעה של הזמר שמעון בוסקילה.