הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הונחה אבן הפינה לשמטה העולמי של זק"א בירושלים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-04-25 20:20:22

הונחה אבן הפינה לשמטה העולמי של זק"א בירושלים
"הונחה אבן הפינה לשמטה העולמי של זק"א בירושלים"

נציגות מכובדת לעיר ערד –מקסים אוקנין, חבר הוועד המנהל של זק"א

מקסים אוקנין: "בחיל ורעדה חתמתי היום ביחד עם שאר חבריי ,חברי הנהלת זק״א,על מגילת היסוד להקמת מטה זק״א הבינלאומי".
שר השיכון והבינוי, יואב גלנט (כולנו): "אני מאחל שתהיה לכם הכי פחות עבודה"

טקס הנחת אבן פינה למטה העולמי של ארגון זק״א התקיים ביום ראשון השבוע בירושלים במעמד שר הבינוי והשיכון יואב גלנט (כולנו), הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ורבה של ירושלים הרב שלמה עמאר.מערד היה גם מקסים אוקנין אשר משמש כחבר וועד המנהל של זק"א.

הרב לאו אמר באירוע כי ״ארגון זק״א הינו ארגון שמהותו הוא אכפתיות מכל אחד ואחד, לא רק בחיים אלא גם לאחר המוות. הבית שיבנה כאן, במזרח ירושלים, יהיה בית של אור לכל רחבי העולם, ואנחנו נייחל שלא תהיה לכם הרבה עבודה, אבל אם כן, תזכו להיות מאלו שמסייעים בכל צרה ועניין״.

הרב עמאר שיבח את פעילות הארגון ואמר כי ''זק״א עושה פעילות רבה, אבל פעולת הקמת המטה טומנת בה הצלת נפשות, לא רק לעם ישראל, אלא לכל אומות העולם. ולכן הפעילות שלכם חשובה בכפל כפליים״.

שר הבינוי גלנט אמר בטקס כי "על שלושה דברים העולם עומד, על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים. גמילות החסדים שארגון זק"א עושה, היא מידת החסד הגבוהה ביותר, מכיוון שהמת אינו יכול להחזיר חזרה. ולכן כשאני מסתכל על הפעילות שאתם עושים בארגון ואלו דברים שאני מכיר אותם מקרוב עוד מהיותי אלוף בצבא כעוזרו של אריק שרון, אני יודע שהדבר מצריך תעצומות נפש שאין לכל בן אדם . בניגוד לשאר ארגוני ההצלה, אני מאחל שתהיה לכם הכי פחות עבודה״.

גלנט התייחס למתיחות הביטחונית ואמר כי ״מדינת ישראל לא תוכל להשלים יותר עם טרור כלפי יהודים. נרדוף כל אחד באשר הוא, גם בקצה העולם, ונביא אותו חי לבית משפט או מת לבית קברות״.

יו״ר זק״א יהודה משי זהב הודה לתורמים אדוארדו וחוויטה כוכב, שהגיעו במיוחד ממקסיקו להניח את אבן הפינה במטה העולמי.
בסיומו של הטקס חתמו הרבנים והאורחים הנכבדים, ביניהם גם מקסים אוקנין, על מגילת היסוד והניחו את אבן הפינה.

מקסים אוקנין: "כמי שאמון גם על האסטרטגיה בוועד המנהל, בהתנדבות כמובן, הקמת המטה הבינלאומי הינו הישג משמעותי, הן בחיזוק ההכרה של מוסדות המדינה באופן רשמי בזק"א והן בביסוס היסודות של פעילות זק"א על כל שלוחותיה, חשוב לציין שחלק מהמטה יוקדש למקום הנצחה לקורבנות הטרור. זק"א זה לא ״רק״ צדיקים שמטפלים בגופות,  לזק"א יש יחידת צוללנים, כלבנים, חילוץ איתור והצלה בארץ ובחו״ל, מוקד התנדבות גדול.מעל לכול, זק"א היא הפנים של ישראל, אחד הגופים שתרומתו להסברה של מדינת ישראל היא דרמטית וחשובה, מבחינתי זו גאווה גדולה ושירות ציבורי התנדבותי מהמעלה הראשונה".

ארגון זק"א:
ארגון "זק"א - איתור חילוץ והצלה", מורכב ממתנדבים שהגיעו כל אחד מיוזמתו בראשות יהודה משי זהב, שאיגד תחתיו את אותם אנשים נחושי לב שנרתמו במטרה לטפל באופן מסודר ואחראי בזיהוי חללי פיגועים ואסונות, ובהיבטים ההומאניים וההלכתיים הכרוכים בשמירה על כבוד המת.
"דרך ארוכה עובר כל מתנדב טרם היותו למתנדב מן השורה", אומרים בזק"א.
"הכשרה מקצועית הכוללת קורסים רבים והשתלמויות בכל תחומי הפעילות של הארגון, עזרה ראשונה, איתור וחילוץ, זיהוי ופינוי חללים, ועוד שורה של מבחנים רבים וקשים בהתמחות בכל תחומי הטיפול במקרי אסון הן מבחינה מקצועית והן מבחינה הלכתית, הכל כדי להבטיח מקצועיות ומיומנות".

המתנדבים נושאים עליהם בכל שעות היממה מכשירי קשר וזימוניות, ונמצאים בכוננות מתמדת לטפל בכל אירוע אסון או מוות לא טבעי – בכל שעה, בכל מצב ובכל תנאי.

 

תוך זמן קצר הפך הארגון המונה כיום אלפי מתנדבים לזרוע חשובה ומסייעת בפעילות כוחות ההצלה והביטחון. היעילות הארגונית והמבצעית והגישה המקצועית של ארגון זק"א ומתנדביו, אשר נרתמו לא אחת למשימות מורכבות בארץ ובעולם, כמו גם התמדה ודבקות במשימה נהפכו לשם דבר. כהמשך טבעי למשימות אלו הצמיח זק"א זרועות נוספות וחשובות בתחום העזרה והסיוע לכל חלקי האוכלוסייה. מאז בכל אירוע טראגי "קטן" או באירועים רבי נפגעים, בשגרה כבחרום. רצים מתנדבי זק"א להציל כשניתן להציל ולכבד כשנשאר רק לכבד. באלה שלא שפר גורלם ולא זכו לבוא בשלמות לקבר ישראל.
שנים רבות של פעילות ביום ובלילה באירועים בלתי מסוקרים באמצעי התקשורת, כמו גם באירועי אסון לאומיים יצרו הד בחברה בישראל ובעולם לארגון שכולו חסד. ארגון זק"א אף הוכר ע"י האו"ם כארגון בינלאומי. והינו אחד משלשה ארגונים במדינת ישראל שהוכרו ע"י האו"ם כ-NGO, וככזה הוא הוכיח את יכולתו המבצעית בהוצאת משלחות סיוע מישראל לאירועי אסון ברחבי העולם.
הארגון הוכיח יכולת נדירה ביתרונו וביכולתו הייחודית כגוף לא ממוסד, לגייס ולהפעיל אלפי מתנדבים מהמגזר החרדי לשלבם בעשייה בהתנדבות ובתרומה לטובת כלל אזרחי ישראל ללא הבדל דת גזע ומין במצבי שגרה וחירום.
ארגון זק"א אף הוכרז על ידי שר הביטחון כארגון עזר לחירום ומשולב במסגרות משותפות עם פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית.
זק"א מאגד תחת קורת גג אחד מתנדבים בעלי האפודים הצהובים או הסרבלים הלבנים, דתיים ושאינם דתיים, יהודים ולא יהודים, בדואים, דרוזים, צ'רקסים וערבים. הנקראים לאלפי אירועים בעשרות אלפי שעות התנדבות ומבצעים את עבודת הקודש בשקט נפשי ובגבורה עילאית. מתוך יחס של קדושה לכל אדם, להיחשף למראות זוועה, להגיע לכל מקום אסון, ולעשות כל דבר נחוץ.
ארגון זק"א חרט על דגלו את הערך המוסף של אחדות העם כחלק ממטרות הארגון, מקרב לבבות, מאחד בין בני אדם ומקדש שם ישראל בעולם כולו. ועל כך קיבל את ההכרה וההוקרה של כל חלקי העם כארגון שמצליח לגשר על הפערים והמחלוקות.
"מתנדבי זק"א הם אנשים ללא שמות. הדרוכים לכל קריאת חירום, בכל שעות היממה. בכל פיגוע או אירוע מגיעים ביעף ועושים את מלאכתם נאמנה – באיתור, חילוץ, הצלה, זיהוי ו...ליקוט שרידי אנוש, להביאם לקבר ישראל. מלאכתם קשה, פניהם חתומות וליבם נקרע, אך פועלים במקצועיות, במסירות, בנחישות וללא ליאות".