הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

אתם בחרתם:

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-03-28 23:27:52

אתם בחרתם:
"אתם בחרתם:"

 יקירי העיר לשנת 2018 הם שר הביטחון ושלושה תושבים וותיקים ותורמים לקהילה

 

פעם בשנתיים מעניקה העירייה אות הוקרה ליקירי העיר, נבחרים על פי המלצות תושבים. הטקס החגיגי יהיה ביום העצמאות

ירון רבינוביץ'

 

עשרות  המלצות שהתקבלו בעירייה לקראת בחירת יקירי העיר לשנת 2018 לימדו על האנשים הטובים הרבים שגרים בערד, כל אחד בתחומו וכל אחת בעשייתה. לאחר בחינת ההמלצות, קבעה הוועדה העירונית המיוחדת את שמות ארבעת יקירי העיר לשנת 2018. טקס ההוקרה ייערך על הבמה המרכזית בערב יום העצמאות ואת התעודות האישיות יעניק ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו..

ואלה יקירי ערד לשנה זו:

שר הביטחון, ח"כ אביגדור ליברמן- תושבי ערד הגישו את מועמדותו ליקיר העיר בזכות תרומתו המשמעותית לפיתוחה ולשגשוגה של ערד. הקמת מפעל אלביט בערד, שיצאה לפועל בתמיכתו הגדולה, מסתמנת כאחת מנקודות ההיסטוריה הבולטות של העיר. בשנתיים שקדמו להקמת מפעל אלביט שקעה ערד במשבר תעסוקתי גדול שהשפיע קשות על כלכלת העיר ותושביה בכלל. מפעל אלביט הוקם והפך למגדלור עבור יזמים ומשקיעים, ובעקבותיו זוכה ערד לפריחה גדולה בתחום התעשייה עם כ- 10 מפעלים חדשים סביבו. מפעל אלביט הראה ליזמים חדשים שאפשר, הוא זה שסלל את הדרך לבאים אחריו, והוא זה שהחזיר את האור והגאווה המקומית לתושבי ערד. ממשבר עירוני עמוק יצאה ערד לדרך חדשה.

איתן קמפבל-  איתן עלה עם משפחתו בשנת 1968 כשהיה בגיל 12 ומאז הוא מתגורר בערד. לאורך כל השנים היה איתן דמות מוסיקלית מובילה בעיר, הקים את להקת ג'יפסי, היה חלק ממקהלת ערד ומקהלת "ניגון עתיק" ביידיש. את כשרנו ומקצועיותו במוסיקה תורם איתן לעיר במופעים באירועים עירוניים רבים בהתנדבות מלאה. במשך עשור שנים שימש כיו"ר הנהלת המתנ"ס וכיו"ר ועדת ההיגוי של שותפות ביחד ערד, את שני התפקידים מילא בהתנדבות מלאה. לפרנסת עובד איתן ברשות הטבע והגנים והיה ממובילי שיתופי פעולה עם גופים עירוניים וקהילתיים.

יוסי פרץיוסי פרץ חוגג השנה 86 שנים והוא מתגורר בערד קרוב ל- 50 שנה. במשך שנים רבות התנדב בעיר למען תושבים ואירועים עירוניים רבים. יוסי מצטיין בתודעת שליחות והתנדבות גבוהה מאוד, בעבר טיפל ואירח לחברה לאנשים בודדים מטעם יד שרה, כאיש של מוסיקה ניגן יוסי את שנותיו בערד, שימח והרקיד אנשים במועדונים חברתיים, בפעילויות עירוניות, במקומות כינוס, הוא חבר במקהלת ערד והקים חבורת זמר ושלישיית מפוחיות. על תרומתו הגדולה לקהילה הוא זוכה להוקרה העירונית השנה.

אסתר פאר–  אסתר הגיע לערד בשנת 1971 והקימה משפחה לתפארת עם שישה ילדים ועשרים נכדים עד כה. לאורך השנים עבדה במלון בים המלח, באולפנה ובמקומות נוספים, אך בעיקר נודעה אסתר כבעלת לב גדול של נתינה ותרומה. לפני כשמונה שנים פתחה עם בן אחותה בית תמחוי בשוק העירוני, בו האכילה נזקקים רבים. מקום זה עדיין פועל תחת 'לקט ישראל' ואסתר עברה לתרום את חלקה בבית תמחוי שני שפועל כיום בשכונת נעורים. במסגרת פעילותה ההתנדבותית היא אוספת אוכל רב ממקומות שעורכים אירועים גדולים ומעבירה אותו למקומות בו זקוקים לו בעיר. בין התרומות שהיא מקשרת בין הנותנים למקבלים ניתן למצוא שמלות כלה, חבילות שי ועוד ועוד. תעודת ההוקרה העירונית ניתנת לאסתר על פעילותה הברוכה והסיוע הרב שהיא מעניקה לתושבים רבים בעיר.