הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

עשרות נהגי מרוצים כבר ממתינים לדגל הזינוק

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-03-28 23:24:32

עשרות נהגי מרוצים כבר ממתינים לדגל הזינוק
"עשרות נהגי מרוצים כבר ממתינים לדגל הזינוק"

העירייה והחברה הכלכלית מסיימות את ההכנות "לאירוע המוטורי הגדול ביותר שהיה בארץ"

ירון רבינוביץ'

 

ביום רביעי הקרוב ינהמו המנועים בהתרגשות והצמיגים ייחרכו על כביש האספלט החדש של מסלול המרוצים החוקי הראשון בישראל והמסלול הזה נמצא בערד. טקס הפתיחה הרשמי והחגיגי יתקיים ביום חמישי הקרוב 5 לאפריל, והוא יהיה מוקף בארבעה ימים של פעילות מוטורית בהיקף שטרם נראה בארץ. בימי החג רביעי-שבת יתקיימו במסלול אליפויות ישראל במרוצי מכוניות, מרוצי אופנועים, הפעלות מיוחדות והפתעות מוטוריות שונות.

 

עשרות שנים ממתינים חובבי הספורט המוטורי למסלול חוקי, תקני ומסודר. נכון שמדי פעם צץ לו מסלול כזה או אחר מיוזמות פרטיות שונות, אך אף אחד מהם לא באמת נדרש לתקני איכות ובטיחות על פי הספר. עיריית ערד היא הרשות העירונית הראשונה שהרימה את הכפפה והחליטה על הקמת מסלול מרוצים בשטחה ומכיסה. למעלה מארבעה מיליון שקלים השקיעה העירייה במסלול יחד עם משרד התרבות והספורט שנתן מתקציבו ארבעה מיליון שקלים נוספים. המטרה המוצהרת היא אחת: מסלול המרוצים אמור להיות מנוע כלכלי חשוב לערד, למשוך אליו אלפי חובבי ספורט מוטורי בסופי שבוע, שימלאו את הצימרים ויקנו שירותים שונים בעיר. בשאר ימי השבוע יוקדש המסלול לפעילויות של ההתאחדויות המוטוריות, לקורסי נהיגה, הדרכות מקצועיות וכדומה, שיהפכו את המסלול לנכס מניב לעיר כולה.

מסלול המירוץ בערד יארח בחול המועד ארבעה ימים רצופים גדושים בספורט מוטורי לסוגיו.
האירוע שיחל ביום רביעי (4.4) הבא יפתח בשעות הבוקר בסבב השלישי באליפות ליגת קאדילק, מירוץ זמן מטרה למכוניות בקטגוריות נפח שונות, וסבב באליפות ישראל לקארטינג דו-פעימתי כאשר שתי הקטגוריות מוזנקות לסירוגין, ולאחר מכן מבטיחים המארגנים "מירוצי ראווה בהשתתפות הקהל והפתעות מוטוריות שונות". בכל הימים ייפתחו האירועים ב-10:00 ויסתיימו ב-15:00.

יום לאחר מכן, יום חמישי,5.4, צפוי להיערך ב-12:00 אירוע השקה רשמי למסלול בהשתתפות השרה מירי רגב. מוקדם יותר יוזנקו קטגוריות נוספות של ליגת זמן מטרה, שוב לסירוגין עם אליפות ישראל בקארטינג דו-פעימתי, כשהפעם מצטרפים גם רוכבי אופנועי 300 סמ"ק באליפות ישראל. המארגנים מבטיחים כי גם ביום זה צפויים "מרוצי ראווה במכוניות, בקארטינג ודריפט בשיתוף הקהל, כמו-גם הפתעות מוטוריות".

 

ביום ו' (6.4) תימשך החגיגה המוטורית עם אליפות ישראל במכוניות ראלי על אספלט, ואליפות ישראל באופנועי סופר-מוטו על אספלט ועפר. גם בשישי צפויים לדברי המארגנים "מירוצי ראווה ודריפט בשיתוף הקהל". יום הנעילה יהיה שבת (7.4) ובו צפוי מירוץ ראלי-ספרינט של מכוניות ראלי על אספלט ועפר במגוון קטגוריות, ושוב מירוצי ראווה שונים, דריפט ו"הפתעות מוטוריות".

 

את האירוע יפיקו עיריית ערד, החברה הכלכלית לערד וספארקו ישראל והוא יערך בשיתוף התאחדויות המכוניות והאופנועים. מחיר כניסה ליום אירועים אחד עומד על 99 שקלים וכרטיס שני בהנחה של 30%.

כרטיסים לאירועים נמכרים דרך דף הפייסבוק מסלול מרוצים ערד ולתושבי ערד מגיעה הטבה מיוחדת, הנחה של 50% במחיר הכרטיס, ביום חמישי, יום הטקס המיוחד.