הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מקום ראשון לתלמידים מערד בתחרות כימיה ארצית

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-03-28 23:23:25

מקום ראשון לתלמידים מערד בתחרות כימיה ארצית
"מקום ראשון לתלמידים מערד בתחרות כימיה ארצית"

 

 

ירדן אוחנונה, רון קובנלנקו ודניאל באלק מאורט ערד זכו במקום הראשון בקטגורית החקר בתחרות ארצית, אביב וריאולה זכה במקום שלישי בתחרות הארצית הנחשבת בתחום הכימיה שנערכת תחת כנפי מכון ויצמן למדע

ירון רבינוביץ'

פרויקט "יש לנו כימיה", שנערך באחרונה, במכון דוידסון למדע (הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע), זו השנה ה-10, הוכרזו המנצחים בחמש הקטגוריות בתחרות.

במסגרת הפרויקט, נחשפים תלמידי תיכון ברחבי הארץ לעולם הכימיה ולנושאים הקשורים ביישומי הכימיה בחיי היומיום והתעשייה, ויוצרים קשר ייחודי עם אנשים מהתעשייה הכימית ועם מומחים בהוראת הכימיה. השנה, השתתפו בתחרות 520 תלמידים, ו-178 עלו לגמר, שבו נבחרו המנצחים בכל אחת מחמש הקטגוריות: כתבות, סרטונים, תצלומים, כרזות וחקר. את הדרום ייצגו מקיף עומר, אורט ערד, המקיפים ג' ו-ז' בבאר שבע, בית הספר "אבו-קרינאת" ובית הספר "עמית".

בקטגוריית החקר, הגיעו כאמור למקום הראשון תלמידי אורט ערד ירדן אוחנונה, רון קובנלנקו ודניאל באלק בזכות הפרויקט שהציגו "הפקת אנרגיה משריפת פסולת ביתית". את הפרויקט בערד מנהלת ד"ר מירי קסנר, ויעל חורב ודבורה מרצ'ק, מורות לכימיה בתיכון, מלוות כל שנה את התלמידים מהתיכון שמשתתפים בפרויקט. למקום השלישי הגיע אביב וריאולה.

"יש לנו כימיה" הוא פרי שיתוף פעולה ארוך שנים בין חברת כי"ל למכון ויצמן למדע, אליו הצטרף משרד החינוך. הפרויקט מאחד את המדעי והתעשייתי אל תוך אינטרס משותף: עידוד צעירים לבחור בלימודי הכימיה, ובהמשך להשתלב בחברות תעשייתיות בענף, באקדמיה ובמקצועות הכימיים. התלמידים הפועלים בו נחשפים למגוון רב של תחומים, בהם עוסקת הכימיה, תוך למידה משמעותית ויצירת קשר עם מומחים בתחום.

יו"ר דירקטוריון כי"ל, יוחנן לוקר: "הקשר בין כי"ל למכון ויצמן למדע הוא ארוך שנים, ומקפל בתוכו את המהות שלנו: כימיה, תעשייה וסביבה. כי"ל רואה חשיבות גדולה בחינוך, והשקיעה בו בשנה האחרונה מיליוני שקלים.

ראש עיריית ערד, עו"ד ניסן בן חמו: "מערכת החינוך בערד מוכיחה כל הזמן את איכויותיה הגבוהות. אני שמח על ההישגים של התלמידים המוכשרים ואני מבקש להודות לכל השותפים להצלחות שאנו רואים כל הדרך, למחלקת החינוך בעירייה, לצוות בית הספר, להורים, לכימיקלים לישראל ולשאר הגופים שמסייעים לנו להיות שם, בצמרת הגבוהה של החינוך".