הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ביובליץ

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-03-22 00:10:03

ביובליץ
"ביובליץ"

 

 

מאות תושבים, אורחים וחוקרי טבע השתתפו בסוף שבוע של 'ביובליץ' בנחל טביה

ירון רבינוביץ'

ביום חמישי האחרון  הצטרפה ערד לקהילת ה-'ביובליץ' העולמית ומאות תושבי ערד, אורחים וחוקרים מכל הארץ  הגיעו לנחל טביה כדי לתעד, להכיר, ללמוד וללמד על האוצר הביולוגי בעיר.

משתתפי האירוע נהנו מהדרכות מרתקות מטובי החוקרים בארץ בנושא זוחלים, ציפורים, בוטניקה, והדרכות ליליות על עטלפים, עקרבים, מלכודות אור לצפייה בפרפרים וסיורי ג'יפים למעקב אחר טורפי הלילה. תושבי העיר המדהימים ואורחים מחוץ לעיר מילאו את ההדרכות אפילו בשעות הקטנות של הלילה, וקמו עם שחר לסיור מרתק עם ד"ר חיים ברגר.
"נאסף מידע רב אשר חיזק את מה שאנחנו כבר יודעים, שבנחלים שלנו יש עושר רב של בעלי חיים וצמחים, ואנחנו מחויבים לשמור עליו", אומר ד"ר חיים ברגר.

להשלמת האווירה המיוחדת, בבית הספר הדמוקרטי אשר מאמץ את נחל טביה ב- 15 השנה האחרונים, הוקם מתחם הסעדה טעים ומגוון, פינת הופעות מפנקת בה הופיעו בשירה בציבור ה"גרשונים" ואפרת גוש במופע אקוסטי סביב קומזיץ מחמם  - "היה משובח", ואמרים משתתפי ה- 'ביובליץ'.
ביום שישי בבוקר יצאו ילדי שכבה ה' של בתי הספר לראש נחל צאלים ולנחל טביה וזכו להדרכות על טיבוע ציפורים וצילום מקרו בסמארטפונים שלהם.
גם התיירנים בעיר נתנו יד והמשיכו את האירוע גם לסוף השבוע עם מגוון סדנאות וטיולים .
"תודה לכל המשתתפים ולכל מי שנתן יד להצלחת האירוע, ולכל מי שהפסיד, אל תדאגו אנחנו כבר מתכננים את הביובליץ הבא", אומרים בעירייה.