הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

טקס פתיחת השנה בתיכון

מאת: דקלה שוקרון writer
תאריך: 2011-09-08 16:41:29

טקס פתיחת השנה בתיכון
"טקס פתיחת השנה בתיכון"

השנה, טקס פתיחת השנה לא נפתח כמיטב המסורת רבת השנים, בה מופיעים תלמידי שכבת י"ב ומעלים מופע, לרוב במישור ההומוריסטי. עבור תלמידי שכבת י"ב, המסיימים בשנה זו את 12 שנות לימודיהם יש משמעות רבה בהצגת טקס הפתיחה. במהלך החופש הגדול מתכנסים תלמידי השכבה במטרה לערוך חזרות עבור מופע פתיחת השנה.


השנה הדברים לא התנהלו בדיוק על פי סדרם, התלמידים התכוננו לטקס בהכנת הצגה ומופע ריקוד, מאידך, לא לכל התכנים הסכים צוות ביה"ס ולכן ביקש לא להציג חלק מסוים מהמופע בטענה שחלקים מהמופע אינם הולמים. לטענת התלמידים, במחזורים קודמים היו מופעים של תלמידי י"ב שחלקים בהם היו בוטים, והשנה תלמידי מחזור מ"ד, שינו חלקים במופע כדי לא להשמע בוטים - אך כנראה שלא מספיק. למרות השינויים עדיין היו מחלוקות בין התלמידים לבין צוות בית הספר לגבי התוכן. לבסוף, לאחר שנתבקשו התלמידים להוריד קטע מסוים מהמופע, הם התנגדו לכך בכל תוקף בטענה שהם רוצים לבטא עצמם, וכאן ההחלטה אם להציג את מופע פתיחת השנה או לא החל להתערער.
בסופו של יום תלמידי י"ב החליטו לא להעלות את מופע הפתיחה. התלמידים אומרים: "נתבקשנו להוריד קטע שלם מהמופע, לאחר שהורדנו ממנו הרבה חלקים, הקפדנו לשמור בטקסטים של המופע על רמה הולמת, כולל לבוש מלא". בעקבות זאת תלמידי י"ב החליטו לוותר על המופע.


בשעה מאוחרת בליל רביעי, ה- 31.08.11 (היום שמסיים את חופשת הקיץ), נתבקשו תלמידי שכבת י"ב להגיע בבוקר פתיחת שנת הלימודים תשע"ב לבושים בלבן, כשאר תלמידי ביה"ס.
בשעות הלילה של אותו היום נראה שמספר תלמידים חגגו את יומו האחרון של החופש על ידי מפגש חברתי ושתיית אלכוהול.


למחרת, חמישי, ה- 01.09.11  היום הפותח את שנת הלימודים, התכנסו תלמידי שכבת מ"ד  ב"סקטייה" בשעה מוקדמת של הבוקר , הם החליטו לא להגיע לבושים בלבן, אלא בצבע כתום המסמל את צבע השכבה, בחולצות עליהן מתנוססות האותיות מ"ד, כידוע לכל שכבה המקבלת את שמה על ידי ציון האותיות על פי סדר כרונולוגי.
כשביקשו להיכנס לביה"ס, לא היתה הסכמה להכניסם, הם פנו לעבר השני של ביה"ס, לכניסה של "תפוח פיס", ומשם נכנסו לביה"ס. מלווים באקדחי מים (כתומים), התכנסו באמפיתיאטרון לפני טקס פתיחת השנה, הזיזו כיסאות, שהיו מסודרים מבעוד מועד עבור הטקס ובשלב מסוים הציגו על דעת עצמם מול שאר התלמידים ריקוד מהמופע.
לאחר המאורע הזה, צוות בית הספר כינס את התלמידים באודיטוריום הבית ספרי וניסה להרגיע את הרוחות, זה לא עזר, התלמידים היו מאוחדים והחלו להיכנס לכיתות בכל השכבות ולהשפריץ לכל עבר בעזרת אקדחי מים על מורים ותלמידים.


בשעה 12:30 נרגעו התלמידים, הסיבה העיקרית היתה כי יום הלימודים של תחילת השנה הסתיים. 

בתגובה למקרה, פנינו לדוברת משרד החינוך.
ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר –
"תלמידי בית הספר סירבו לקיים את טקס פתיחת שנת הלימודים. זאת, לאחר שנתבקשו על ידי הצוות החינוכי לפסוח על קטע מחזה שאינו ראוי להצגה. לפיכך התלמידים נדרשו להגיע בחולצות לבנות, כיתר תלמידי בית הספר. התלמידים לא צייתו להנחיה זו, התפרצו לבית הספר והפריעו  באופן בוטה למהלך התקין של השיעורים. הנושא טופל בהיבט משמעתי בליווי של אנשי מקצוע מהמחוז".

וועד ההורים העירוני מוסר כי -  לאחר פגישה בין הנהלת ביה"ס, הורי התלמידים, ראש העיר ונציגים נוספים מטעם מחלקת החינוך, הגיעו למסקנות כי "מעז יצא מתוק" , יהיה שיתוף מלא של ההורים, צוות המורים והעירייה, על מנת שמחזור מ"ד יהווה דוגמא לשאר תלמידי ביה"ס.