הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

100 אלף דולר מקרן נס לפיתוח כלכלי

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-02-22 14:26:13

100 אלף דולר מקרן נס לפיתוח כלכלי
"100 אלף דולר מקרן נס לפיתוח כלכלי"

 

 

דירקטוריון קרן נס התארח בערד, התרשם והחליט על התרומה.

בעירייה מדווחים על 24 מיליון שקלים שגויסו בשנתיים האחרונות

 

"בחודשים האחרונים אנו עדים לפריחה ביחסי ערד וקרנות תמיכה שונות", אומרים בעירייה ומוסיפים:

"הקשרים עם קרנות אלו שנמוגו בעבר שוקמו בשנתיים האחרונות ע"י ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו וצוותו בנסיעותיו אל הקהילות היהודיות בחו"ל ".
בימים אלה משלחות רבות של תורמים פוטנציאליים מגיעות לערד, כמו משלחת קק"ל ארה"ב, קק"ל אנגליה, קרן הלמסלי, קרן ווינברג, הפדרציה היהודית (מטרו-ווסט) וקרן נס. בזכות היחסים החמים שנוצרו בין האנשים מכאן ומשם, ניתנות תרומות לפיתוח עירוני פיזי ולעיתים לפיתוח דמוגרפי ולפיתוח כלכלי. בשנתיים האחרונות גויסו 24 מיליון שקלים לערד מתרומות, "זהו סכום שערד לא ידעה כמוהו מעולם", מדגישים גורמים בעירייה.
"בזכות גיוס התרומות אנו רואים את הקמתו של מרכז לגיל הרך, שהוא מרכז רעים, את תחילת הקמתו של פארק יהושפט ובסופו של חשבון מבצעת העירייה פרויקטים מחוץ לתקציבה השוטף, בסכום של 140 מיליון ₪ (לעומת תקציב של 12 מיליון ₪ שהשקיעה העירייה בשנים עברו).
הפיתוח הכלכלי העירוני נמצא בתנופה והדבר לא נעלם גם מעיני תורמים וקרנות פילנתרופיות, שנהנים ונהנות להצטרף לעשייה".

השבוע כאמור התארחו בערד חברי דירקטוריון קרן נס על מנת לשמוע על פרויקטים עירוניים שנמצאים בתכנון. קרן נס היא קרן פילנטרופית התומכת בערד כבר מספר שנים בפרויקטים שונים כגון מרכז צעירים, עמותת תיירות ערד, מרכז נט-גב ועוד. בפגישה שנערכה בגסט-האוס 'ציפור מדבר' של מיכל פרץובמסעדת לונה, הציגו ראש העיר, מנכ"לית החברה הכלכלית ועמותת התיירות את החזון העירוני בתחום ולאחר דיון מעמיק החליטו חברי הדירקטוריון באופן מיידי לתמוך בפיתוח הכלכלי והתיירות בסכום לא מבוטל של 100 אלף דולר בשנה הקרובה.