הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן בטקס חניכת ציוד חדש בתחנת מד"א בערד: "זהו צעד גדול להצלת נפשות בדרום"

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-02-07 23:06:54

סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן בטקס חניכת ציוד חדש בתחנת מד"א בערד:  "זהו צעד גדול להצלת נפשות בדרום"
"סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן בטקס חניכת ציוד חדש בתחנת מד"א בערד: "זהו צעד גדול להצלת נפשות בדרום""

 

 

בטקס חגיגי שנערך בתחנת מד"א בערד נחנכו 10 אופנועי מד"א ו- 2 רכבי בימבולנס חדשים, וחגגו את הצטרפתם של כוננים חדשים, בהם 10 מתנדבי מד"א-הצלה דרום.
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כבוד השר, הארגון הזה מתפתח ומקצר את זמני התגובה בצורה משמעותית שלו בזכות תהליכים שקידמת"

 

ביום חמישי בשבוע שעבר, נערך בתחנת מד״א בערד טקס חגיגי בנוכחות סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן, מנכ"ל מד"א אלי בין, בכירי מד"א והנהלת מרחב נגב של מד"א בו הצטרפו לארגון כוננים חדשים, בהם 10 מתנדבי מד"א-הצלה דרום שהצטרפו ככונני התגובה המידית של מד"א במרחב הנגב.
בנוסף נחנכו בטקס 10 אופנועי מד"א חדשים מסוג MP3 500סמ"ק, אשר יופעלו על ידי הכוננים החדשים. האופנועים יוצבו בכל אזור הדרום - נתיבות, שדרות, באר שבע, אילת, רמת הנגב ועוד.
בנוסף נחנכו במהלך הטקס 2 רכבי "בימבולנס" חדשים - רכב חשמלי המגיע עד מאה קמ"ש ומיועד להגעה מהירה יותר של הכוננים לזירה, שיוצבו בנתיבות ובבאר שבע,  והוענקו ערכות החייאה מתקדמות ודפיברילטורים (מכשירי החייאה) לשבעה פאראמדיקים.

 

יחידת האופנועים של מד"א שהוקמה בשנת 2005 מונה למעלה מ- 500 אופנועים, בהם אופנועי טיפול נמרץ הכוללים ציוד רפואי מתקדם, אשר מופעלים ע"י חובשים ופאראמדיקים המתנדבים במד"א. כונני מד"א הרכובים על אופנועים מוזנקים לאירועים במקביל לצוותי האמבולנס ומעניקים טיפול רפואי ראשוני מציל חיים בדקות הראשונות עד להגעת האמבולנסים והניידות טיפול נמרץ למקום האירוע. עד לסוף שנת 2018 צפויה למנות יחידת האופנועים של מד"א 700 אופנועים.

 

מנהל מרחב נגב במד"א, איציק אלפסי:"לאופנועים ולרכבי ה'בימבולנס' חשיבות מכרעת בהגעה מהירה לזירות ובהצלת חיים. הצטרפותם למרחב מהווה מכפיל כוח משמעותי שמאפשר לנו להעניק שירותים מהירים יותר ולהציל חיים".

 

סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן: "אני שמח להשתתף בטקס חנוכת האופנועים ורכבי ה'בימבולנס', זהו צעד גדול לעיר ולהצלת נפשות בדרום. יש לנו חדר מיון קדמי, שאלר ואני שמח על שיתוף הפעולה בין מד"א לחדר המיון הקדמי. אני מאחל לכם הרבה בריאות, בשורות טובות ושתמשיכו לעשות דברים למען הצלת נפשות בישראל".

 

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כבוד סגן השר, אני מודה  לך באופן אישי על חיזוק מגן דוד אדום.
אנחנו חיזקנו את העיר ערד, כפי שביקשת, גם בנושא דפיברילטורים שהבאנו אותם לכאן וציודים מיוחדים. כל נושא הנגב הוא על סדר היום אצלנו. הארגון הזה מתפתח ומקצר את זמני התגובה בצורה משמעותית שלו הרבה בזכות תהליכים שקידמת. עשית את כל זה בשקט ובצנעה ונתת לארגון את הדרוש בכדי להציל עוד חיים. אני מודה לכוננים המקצועיים והמסורים, למתנדבים ולעובדי מגן דוד אדום, שמגיעים מכל קצוות החברה הישראלית למטרה אחת: הצלת חיים".