הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

3500 ילדים חזרו ללימודים בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-09-08 12:38:01

3500 ילדים חזרו ללימודים בערד
"3500 ילדים חזרו ללימודים בערד"

אירועי פתיחת השנה החגיגיים בבתי הספר בעיר:
בית הספר חלמיש
אחרי חודשיים של חופשה, הגיעו תלמידי בית הספר חלמיש, המתמחה בהוראת התקשורת, שמחים ונרגשים. את פניהם קיבלה המנהלת רחל לנצ'נר, נרגשת אף היא, בכניסה לבית הספר. יופיו של בית הספר, שהתחדש בחצר קדמית אסתטית וירוקה והצללות צבעוניות וגדולות, הוסיף לאווירת החג המייחדת את היום הראשון ללימודים.
התלמידים הנרגשים נפגשו עם המחנכת וחבריהם לכיתה לפעילות פתיחה, ולקראת השעה 9:00 התרכזו התלמידים, צוות בית הספר וההורים לטקס פתיחת השנה. על הטקס היו אמונים תלמידי מועצת התלמידים, והוא החל בכניסה מרגשת של תלמידי החט"צ ובברכת דרך צלחה והסתגלות קלה. נשאו דברים המנהלת ונציגת ועד ההורים, גב' דורית אלימלך. מקהלה מעורבת של תלמידים מהכיתות השונות ליוותה את הטקס בשירה, הבנות רקדו ריקוד אומנותי שהכינו לבד, ונציגי שכבת כיתות ב' העבירו את "מפתח" החטיבה לנציגי כיתות א'. ברכת הכיתה חולקה לכל כיתה ומחנכת. את הטקס חתמו תלמידי כיתות ו', שיחד עם תלמידי החט"צ הפריחו בלונים ואיתם תפילות ומשאלות לשנה החדשה.


בית הספר אבישור
שיפוץ נרחב במיוחד עבר בית הספר אבישור, המתמחה בהוראת המדעים, במהלך הקיץ, במסגרתו הותקנו גני שעשועים חדשים, נסללו מגרש כדורגל ומסלול ריצה, שופץ מבנה כיתות א'-ב' ועוד. שתי כיתות א' חדשות החלו את השנה במפגש מרגש עם ראש העיר טלי פלוסקוב ומנהלת בית הספר, מירי קידר, שבירכו אותם בדרך צלחה. ברחבת הכניסה לבית הספר, שהוחלפו בה כל המרצפות וכן מערכת המים, התכוננו תלמידי כיתות ו' לטקס פתיחת השנה החגיגי.


בית הספר יעלים–עופרים
פתיחת השנה בבית הספר יעלים-עופרים, המתמחה בלימודי סביבה ואמנות, החלה בסימן חזרתה של מנהלת בית הספר אנט רינג לעבודה לאחר שנת שבתון. את מקומה מילא בהצלחה רבה אייל קידר. כלל התלמידים התכנסו במגרש הספורט לטקס מרהיב של פתיחת השנה, בנוכחות ראש העיר טלי פלוסקוב, חברת המועצה מרים שימן, סגנית מנהלת מחלקת החינוך אורנה אלישע, מ"מ וסגן ראש העיר מקסים אוקנין והנהלת בית הספר.
במהלך חופשת סוכות יחלו עבודות שיפוץ נרחבות גם ביעלים-עופרים.

בית הספר טללים
בית הספר הממלכתי-דתי טללים החל את השנה עם סככות הצללה חדשות, כיתות תנ"ך, בית כנסת וספריה משופצים, וכן רחבת כניסה חדשה ומצוחצחת. בית הספר התחדש גם במנהל טרי, ברוך אביבי, שחזר לערד משליחות של שנתיים בברזיל.
טקס פתיחת השנה התכבד בתקיעת שופר ובברכת רבנים, וכן בשירת רבים. גם שם קיבלו ילדי כיתה ו' את ילדי כיתה א'.
לאחר משאים ומתנים ממושכים במהלך הקיץ, נפתחה השנה לראשונה כיתה חדשה – כיתת ז'-ח' דו גילאית, שלמעשה מאפשרת לתלמידים בחינוך הממלכתי-דתי בעיר רצף לימודי מכיתה א' ועד כיתה ח'. תלמידים אלה היו נוסעים בעבר מדי יום ללימודים בדימונה.

בית הספר לבאות
בית הספר לבאות, המתמחה בלימודי מוזיקה, אמנות ומחול, התחדש במשכן אמנויות משופץ ומפואר, עם כיתות מאובזרות מותאמות ללימודי מוזיקה ומחול, וכן באמפיתיאטרון צבעוני ומחודש. התאמת הסביבות הלימודיות בכל בתי הספר יימשכו במהלך שנת הלימודים הקרובה.


"נאות אברהם", האולפנה לבנות
גם אולפנת בני עקיבא לבנות, הדואגת לחינוכן של כ-180 נערות מכל רחבי הארץ, התכבדה במנהלת חדשה לתיכון -  יפעת סלומון, לאחר פרישתו של יוסי אבן, שניהל את המקום משך עשרות שנים.
פתיחת השנה התקיימה בתוך מבנה בית הכנסת של האולפנה. הרב יהושע פיינה, מנהל האולפנה, הדגיש את חשיבות ההתנדבות באולפנה, במיוחד בשנה זו.


ראש העיר, טלי פלוסקוב היתה שותפה מלאה לפתיחת השנה ובמהלך היום ביקרה בבית הספר. יחד עם מנהלי ביה"ס, המורים וההורים בירכה את תלמידי כיתה א' והחטיבה הצעירה. ראש העיר סיירה בחצרות בתי הספר ואף שיחקה כדורגל עם תלמידי חלמיש שבדיוק היו בהפסקה. התלמידים הנרגשים שמחו מאוד וציינו שלא ישכחו חוויה שכזאת. ראש העיר הביעה את התרשמותה העמוקה מהשיפוצים, שנעשו בתמיכתה האדיבה של קרן רש"י. באולפנא "נאות אברהם" - ציינה לטובה ראש העיר את ריבוי הנשים בתפקידי מפתח במערכת החינוך, ואיחלה לבנות הצלחה בשנת הלימודים.