הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מנכ"ל משרד החינוך הגיע לערד, התרשם מהעשייה והבטיח להגדיל את הסיוע

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-01-17 19:56:04

מנכ"ל משרד החינוך הגיע לערד, התרשם מהעשייה והבטיח להגדיל את הסיוע
"מנכ"ל משרד החינוך הגיע לערד, התרשם מהעשייה והבטיח להגדיל את הסיוע"

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ביקר ביום שלישי השבוע בערד וקיים פגישת עבודה עם ראש עיריית ערד, עו"ד ניסן בן חמו ועם פורום מנהלי בתי הספר היסודיים והעל יסודיים בעיר. את המנכ"ל ליוותה בסיור מנהלת מחוז הדרום, עמירה חיים, מפקחת המחוז, אושרה שלייפר, צוות הפיקוח של מוסדות החינוך ואנשי מחלקת החינוך בעירייה. המפגש התקיים במרכז הצעירים בעיר.

במפגשים שהתקיימו הביע המנכ"ל את התרשמותו מההישגים של מערכת החינוך בערד ואת הצלחתה של מערכת החינוך בערד להתמודד עם המשימות והאתגרים שלפניה. ויש לציין שהוא אכן הכין את שיעורי הבית. באחד מהמפגשים הוא פנה אל מנהלות ומנהלי בתיה"ס בשם ו"התקיל" אותם בשאלות נקודתיות על בית ספרם ועל עמדתם לגבי סוגיות חינוכיות שונות. "כולם אגב עמדו בכבוד במבחן המאולתר", אומרים בעירייה. המנכ"ל דיבר עם צוות המנהלים על מטרות מרכזיות בחינוך, כגון הקניית מיומנויות וכישורי חיים לתלמידים, על דמות הבוגר של מערכת החינוך, על חשיבותו של הידע, תיווך הידע ומקומו של המורה בתחום הקניית הידע, על ערכים וחשיבות החינוך הבלתי פורמלי וכן על קידום הישגים וצמצום פערים.
בפגישה מוקדמת באותו יום, נפגשו המנכ"ל אבואב וראש העיר עו"ד ניסן בן חמו, שם שוחחו הצרכים העירוניים בתחום החינוך בראייה מערכתית רחבה. ראש העיר הניח על השולחן את הנתון לפיו העירייה משקיעה כ- 50% מתקציבה השוטף בחינוך ואת העובדה שעיריית ערד נדרשת למאצ'ינג (השקעה תואמת) בפרויקטים ותכניות לימוד מול משרד החינוך באותה רמה לה נדרשות רשויות חזקות אחרות, דבר שיוצר אי צדק וקושי רב לאור ההבדל הברור בין הרשויות השונות. בשיחה הוסיף וביקש עו"ד בן חמו את סיועו של משרד החינוך בשיפוץ מבני חינוך והשקעה בתכניות חינוכיות לתלמידים בעיר.