הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ערד ציינה 55 שנה להקמתהבפעילויות קהילתיות

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2017-11-26 10:27:43

ערד ציינה 55 שנה להקמתהבפעילויות קהילתיות
"ערד ציינה 55 שנה להקמתהבפעילויות קהילתיות"

 

 

בין הפעילויות: מפגשים עם וותיקים, חידון אינטראקטיבי, ערבי שירה וסיפורים

ירון רבינוביץ'

מערכת החינוך ציינה השבוע את יום ההולדת ה- 55 לעיר בפעילויות חינוכיות רבות. בין הפעילויות, תלמידי כיתות ד' יצאו לסיור באתרים מרכזיים בעיר כמסורת ארוכת שנים בה התלמידים לומדים על ערד-עירי.

גב' אביבה רשף, פגשה את התלמידים בקרית האמנים, במקום בו עמדה השכונה הראשונה של העיר, היא ספרה על השנים הראשונות של הישוב ועל התפתחותו.וגם התלמידים למדו לשיר את השיר "העיר שלי ערד" שנכתב והולחן על ידה.
מר משב רגב, מנהל התיכון הראשון, ששכן במבנה מד"א של היום סיפר על בית הספר. גב' חדוה ניפרבסקי פגשה את התלמידים במתחם העירייה שהיה המחנה הקידמי של ראשוני המתיישבים וספרה על ילדותם בערד.
מר נתנאל רחמים, יקיר העיר, פגש את התלמידים ליד אנדרטת הבולבוסים וסיפר את תולדות הקמתה בגן החמישה.
מרינה גלייזר פגשה את התלמידים בשכונת אבישור ליד האנדרטה לשואה ולגבורה שהקים הפסל ולדימיר זוחין.
בתום הסיורים התלמידים, הצוותים החינוכיים ו-וותיקי העיר התכנסו באולם אורון לברכות מיוחדות שהוכנו על ידי התלמידים ומייצגות את האופי הבית ספרי וגם השתתפו בחידון אינטרקטיבי על תולדות ערד.

כל אחד מהתלמידים קיבל שלט ובעזרתו ענה על השאילות שחוברו על ידי מנהל ביס טללים ברוך אביבי. בתום החידון נספרו הנקודות והתברר שבמקום ראשון זכה ביס טללים , ברכות !!!

בערב היום העמוס התקיים מפגש חגיגי ומרגש לכבוד יום ההולדת בספריה העירונית. התכנסו ובאו וותיקי ערד ואלו שהגיעו בשנים מאוחרות יותר , לשיר ביחד עם יוסי לב את שירי המדבר ושירים שנכתבו על ידי תושבי העיר, כמו כן כיבד אותנו בנוכחות בן ערד לשעבר, פרופ' עדי וולפסון שכתב רבות על העיר, והקריא בשמחה משיריו.

ביום חמישי בערב מוזמנים כולם לאירוע מיוחד בו אחד ממייסדי העיר ויקיר העיר, אורי פרי, יספר על ספרו החדש ורשמיו מהישוב שהוא וחבריו הקימו מתוך חזון ואהבה.