הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

לאחר היעדרות של שנים: ערד חזרה למפת התורמים והקרנות של הקהילות היהודיות בארה"ב

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2017-11-16 12:29:36

לאחר היעדרות של שנים: ערד חזרה למפת התורמים והקרנות של הקהילות היהודיות בארה"ב
"לאחר היעדרות של שנים: ערד חזרה למפת התורמים והקרנות של הקהילות היהודיות בארה"ב"

פגישות משמעותיות עם תורמים פוטנציאליים, נאומים והצגת הפרויקטים העירוניים בכנסים שונים במהלך מסעו של ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו

 

למעלה מ- 23 מיליון שקלים גייס ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו וגופים עירוניים אחרים בשנתיים האחרונות עבור פרויקטים שונים בעיר. גיוס התרומות בחו"ל וגיוס תקציבים ממקורות חיצוניים בארץ (טוטו, מפעל הפיס, משרדי ממשלה) הפך בשנתיים אלה למשימה עירונית בולטת. הרי ידוע הדבר, שללא גיוס תקציבים כאלה לא תוכל עירייה, כל עירייה, לקדם פרויקטים משמעותיים מתקציבה השוטף.

"אחד הדברים הראשונים שהיו ברורים לי מתחילת תפקידי היה, שצריך להשקיע בגיוס משאבים ושותפים שיתרמו לפיתוח העיר", אמר השבוע ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, במהלך מפגשים שהוא מקיים השבוע עם תורמים פוטנציאליים בארה"ב. במפגשים אלה הוא מציג בפניהם פרויקטים שכבר בפיתוח כגון מרכז לגיל הרך, טיפת  חלב, פארק יהושפט, קולנוע אורון, מרכז הנוער מגרשי ספורט, מוסדות חינוך ותכניות חינוכיות רבות ועוד פרויקטים חדשים שזקוקים לתמיכתם.

"במסע הנוכחי", מספר עו"ד בן חמו, "העיר זוכה לקרדיט והערכה רבה על החזון העירוני ותכניות הפיתוח שמתממשות כיום. ערד הופכת לשחקן מוביל ומשמעותי בעולם הפילנטרופי, אחרי שנים שנעדרנו ממנו.

לפני כשבוע יצאו ראש העיר והילה צחי, האחראית בעירייה לגיוס תקציבים, למסע קצר שמטרתו חידוש קשרים ישנים וחדשים והצגת ערד בפני תורמים מהקהילות היהודיות בארה"ב. יחד  עם צוות המשימה של JNF USA  הם נפגשו עם תורמים  פוטנציאלים מאורלנדו. בסיום הפגישה, הודיעו התורמים כי יגיעו לישראל בשבועיים  הקרובים ויכללו את ערד בביקור על מנת לבחון מקרוב את הפרויקטים העירוניים.

מאורלנדו המשיכו כולם לכנס השנתי של JNF USA. זו השנה הראשונה שערד זוכה לקבל הזמנה ולהשתתף בכנס כשותפה של קק"ל ארצות הברית, אשר הינה אחת הקרנות הגדולות והחשובות בעולם הפילנטרופי, וזאת הודות לעבודה קשה והוכחות בשטח כי ערד ראויה להימנות עם השותפים שלהם.

במהלך  הכנס, פקדו עשרות תורמים את הביתן של ערד, הצטלמו, שמעו על הפרויקטים, חלקם אף החליפו חוויות מביקורים קודמים בערד והיו גם כמה שזכרו את ערד  מימי שהותם בווג'ס.

"זה היה כנס כמוצלח ביותר", דיווח ראש העיר בסיומם של ארבעה ימים אינטנסיביים, "גייסנו תקציבים ואנשים נוספים לצוות המשימה של ערד, אך חשוב מכל, נכנסנו למשפחת JNF USAורכשנו לנו שותפים אמיתיים, אשר מאמינים בנו ובעשייה שלנו ויסייעו לנו בפיתוח המואץ של העיר".
בימים אלה ממשיך ראש העיר לפגישות נוספות עם תורמים פוטנציאליים בלוס אנג'לס.