הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ההסתדרות אישרה הכרזת סכסוך עבודה בעיריית ערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2017-11-01 18:08:36

"הנהלת העיר פוגעת בזכויות כלל עובדי העירייה , בכבודם מעמדם וביטחונם התעסוקתי", אומרים בוועד העובדים ומוסיפים:

"הנהלת העיר מתנהלת תוך הפרה בוטה של הסכמי העבודה החלים על הצדדים. במספר ישיבות שקיימנו עם מנכ"ל העירייה ומנהלת משאבי אנוש הובטח חד משמעית כי מעתה ואילך הנהלת העיר תשתף פעולה עם וועד העובדים בכל הקשור לעובדיהם".

ההסתדרות  אישרה  לוועד העובדים בעיריית ערד להכריז על סכסוך עבודה כאשר שורשי הסכסוך נעוצים בהתנהלות הנהלת העיר שפוגעת בזכויות עובדים ומתעלמת מדרישות נציגות ועד העובדים.

לטענתה של יו"ר וועד העובדים עו"ד גלית אופק: "הנהלת העיר מתנהלת תוך הפרה בוטה של הסכמי העבודה החלים על הצדדים"

עוד מוסיפה עו"ד גלית אופק: "במספר ישיבות שקיימנו עם מנכ"ל העירייה ומנהלת משאבי אנוש, הובטח להם חד משמעית כי מעתה ואילך הנהלת העיר תשתף פעולה עם וועד העובדים בכל הקשור לעובדיהם, אך בפועל ההנהלה לא מעבירה מידע לנציגות העובדים לגבי התנהלות וצעדים הנוגעים לכלל העובדים, "מעלימה" תקנים, משנה באופן חד צדדי תנאי עבודה של עובדים בלי וללא תיאום ואישור ארגון העובדים תוך יצירת לחץ לא הולם על העובדים, צמצום בשעות נוספות, נוקטת צעדים ופעולות חד צדדיות בתחומים רבים וביניהם רה ארגון וחוזים אישיים ומנסה להחליש את כוחו של הוועד. אנו בוועד העובדים נמשיך להיאבק בכל הכלים הלגיטימיים שבידנו לצורך שמירה על זכויות העובדים. אני קוראת להנהלה והעומד בראשה לפתוח במשא ומתן ליישוב הסכסוך", מסיימת עו"ד גלית אופק.

מהנהלת העיר נמסרו הדברים הבאים:
"הנהלת העיר והעובדים שותפים לעשייה הרבה שמתבצעת כיום בעיר. ההנהלה מקיימת דיאלוג פתוח ורצוף עם וועד העובדים ודוחה בתוקף את ההתקפה הבוטה הזו שאינה מבוססת על עובדות ושאינה מתיישבת עם התמיכה הרבה שנותנת ההנהלה לעובדיה. וועד העובדים מוזמן בכל עת לדון עם הנהלה בכל נושא"