הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

תלמיד ישיבת גור התמוטט ונפטר

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2017-11-01 18:08:03

 

קלונימוס קלמן גובנר ז"ל, מישיבת 'לב שמחה'-גור בערד, נפטר באופן פתאומי, לאחר שהתמוטט בישיבה

טרגדיה בחסידות גור. בשבוע שעבר, ביום רביעי, קלונימוס קלמן גובנר ז"ל, מישיבת 'לב שמחה' גור בערד, בן 15, נפטר לאחרשכונני ההצלה ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות, והוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע - שם ניסו והמשיכו הרופאים להילחם על חייו.לאחר מאמצים רבים, קבעו את מותו.

פטירתו הכתה בהלם את חסידי גור ועוד באותו הלילה, הובא קלמן למנוחות בבית העלמין באשדוד, שם מכהן אביו, הרב יונה כרב בית החסידים. כלל תושביה החרדים והדתיים של העיר ערד, קברניטי ומחנכי קהילת גור בארץ הגיעו לערד בכדי לנחם את משפחת הרב יונה. חבריו לישיבה סיפרו בשבעה, כי המנוח היה דמות עם אושר ושמחה תמידית ודאג בכל לקרב את הבחורים החלשים בישיבה, אחד מחבריו לספסל הלימודים בישיבה עלה לנחם את אבי המנוח וסיפר לו כי בנו קלמן ז"ל היה מעירו כל בוקר בכדי שלא יאחר לקרוא קריאת שמע בזמנה שזה היה מצווה שהוא הקפיד עליה תמיד.
רגע מרגש נרשם ביום שני בסיום השבעה, כאשר צוות ארגון התורה של חסידות גור 'ותלמודו בידו', הגיעו לנחם והביאו יחד עמם אוגדן מבחנים שקלמן ז"ל כתב בשנות בחרותו הקצרות, ומנחמים רבים וביניהם תלמידים שהיו במקום באותה העת עברו על האוגדן וממש התפעלו מהתשובות הקצרות והנכונות שכתב המנוח.