הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

סער שחורי – איש אשכולות

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2017-10-04 15:11:14

סער שחורי – איש אשכולות
"סער שחורי – איש אשכולות"

טוראי סער שחורי, תושב ערד, עד לא מזמן תלמיד, רכז הנוער בתחנת משטרת ערד, רכז נוער בתחנת כיבוי ערד, רוחץ גופות לפני קבורה, ומתנדב שעת חירום של פיקוד בעורף.

ירון רבינוביץ'

טוראי סער שחורי מערד התגייס להיות מאבחן בטחוני במשטרה הצבאית והוא מבצע את שירותו הצבאי בהצטיינות. הדבר לא מפריע לסער להתנדב גם כשהוא פושט את המדים מחוץ לצבא - ועולה על מדי המקומות בהם הוא מתנדב. זהירות, ספוילר (למי שלא מכיר אותו): יש לו יותר מזוג מדים אחד בבית!!!

טוראי סער שחורי מערד התגייס במרץ 2017 לתפקיד בודק מעברים במשטרה הצבאית.

"נכנסתי לטירונות ייעודית לתפקיד מאבן בטחוני.  אחרי הטירונות עברתי הכשרה נוספת ובסיומה שובצתי בגדוד המעברים 'ארז', המאייש את המעברים בקווי התפר באיזור עוטף ירושלים. יוצא לי לחוות דברים לא שגרתיים בשירות שלי: תפיסות שוהים בלתי חוקיים (שב"חים), רכבים גנובים, ניסיון הברחת סחורות לא חוקיות, מבוקשים שעצרנו, מתחזים ועוד".

מעבר לתרומתו במסגרת שירותו הצבאי, סער מתנדב במקומות רבים ושונים: "קיבלתי את אות פעיל הנוער המצטיין על התנדבויות שלי בערד. מעבר לשירות שלי בחיל המשטרה הצבאית אני מתנדב גם במשטרת ישראל, התנדבות שהתחלתי כשהייתי בכיתה ט'. זה התחיל בתור משהו שעשיתי במקום לשבת בבית ולהשתעמם, הייתי מתנדב נוער שגרתי ועשיתי פעילויות בהתאם.  עם הזמן התקדמתי ונהייתי רכז מתנדבי נוער ומפקד על מתנדבי נוער. נהגתי להעביר הדרכות וללמד אותם מה צריך לעשות. עם הזמן התחלתי להתנדב ביחידת הסיור בתחנת ערד, והיום אני מתנדב סיור שאחראי על השגרה בעיר, על הטיפול באירועים בביטחון השוטף, בפעילויות יזומות, מבצעים וכיוצא בזה. מעבר להתנדבות במשטרה אני מתנדב גם במכבי האש בתור לוחם אש ואני רכז המתנדבים שם. במסגרת התפקיד, אני מעביר הדרכות למתנדבים האחרים על טיפול בשריפות. השתתפתי בטיפול הרבה אירועים של שריפות ותאונות דרכים, שריפות קטנות וגדולות, תאונות ולכודים. יצא לי להציל חיי אדם. למרות שבהתחלה הרצון להתנדב נבע משעמום, כשאתה נכנס לזה אין דרך חזרה, אתה בתוך זה", מדגיש סער.

כאמור, על פעילותו הרבה למען הקהילה סער קיבל את אות מצטיין הנוער העירוני. הוא משתף אותנו ברגע שבו קיבל את הבשורה המרגשת: "הודיעו לי לבוא לטקס, פשוט אמרו לי לבוא לאיזה טקס ולא אמרו לי שאני מצטיין, את זה הבנתי כשהגעתי לטקס עצמו - כשהודיעו לי שאני אחד מעשרת המצטיינים של העיר.  קיבלתי תעודה, היה מרגש מאוד. יצא לי לקבל הרבה תעודות לאורך השנים, אבל כל רגע כזה מרגש בפני עצמו".

סער מיועד לצאת לקורס קצינים בגלל היותו חייל מצטיין. "כל תפקיד שהוא מבצע הוא מבצע על הצד הטוב ביותר", אומרים בצה"ל מפקדיו הישירים. הוא אפילו מתכנן "קריירה צבאית לא קצרה", לפי דבריו. מחוץ לצבא ולהתנדבויות יש לסער זמן גם לטפח תחביבים מיוחדים: הוא מנגן בתופים ובחצוצרה כ-10 שנים, מאז שהיה בכיתה ג'. במשך תקופה גם ניגן בתזמורת ערד. "אני גם צוללן, בנוסף להכל", הוא מספר ומוסיף: "עברתי קורס צלילות שמתמחה בחילוץ והצלה מתחת למים".

סער מסיים במסר שחשוב לו להעביר: "לא משנה מה יגידו על הכומתה הכחולה, אני גאה לשרת בחיל המשטרה הצבאית, ואני יודע שאני עושה עבודה חשובה שיש לה ערך חשוב בהגנה על בטחון המדינה".

למתגייסים: "לבוא עם מוטיבציה, גם השרשה לזכור שהכל עובר וזה הזמן שלנו לתרום למדינה, אל תחשבו על סטיגמות לפני. תגיעו, תראו ותבינו לאיזה מקומות מדהימים אתם מגיעים. תתנדבו, תתרמו ותצילו חיים. בכל הארגונים השונים ובכל מקום שצריך עזרה".