הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

חול המועד סוכות:

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2017-10-04 15:10:08

חול המועד סוכות:
"חול המועד סוכות:"

חול המועד סוכות הוא זמן אידיאלי לבילוי משפחתי ברחבי הארץ.

בין הפעילויות הבולטות השנה אפשר לבקר בחינם בפסטיבל מוזות בשוהם, עם הופעות של חנן בן ארי, סטטיק ובן-אל, אריק סיני, מוש בן ארי ועוד רבים, או לפגוש דמויות מהעבר בחבל בנימין בפסטיבל גיבורי התנ"ך.

בצריף בן-גוריון בשדה בוקר מזמינים לבקר בחדר עם הסודות הכמוסים של ראש הממשלה הראשון, בפארק נאות קדומים קיימת תערוכת הסוכות הייחודית בעולם וסביבה שלל בעלי מלאכה קדומים שידגימו את עבודתם,

בהר הנגב ימתינו למבקרים שלל פעילויות מדבריות ובאשדוד יתקיים טור ד'אשדוד - הפנינג אופניים עם 3 מסלולים שונים, תחרותי ועממיים. 

צלמים מוצלחים יוכלו אפילו לזכות בפרסים כחלק מתחרות הצילום הבינלאומית "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת".

 

פסטיבל מוזות בשוהם, 9-10 באוקטובר – ללא תשלום!

גם בשנתו ה-17, פסטיבל מוזות בשוהם ממשיך להביא את מיטב האמנים בישראל לשיתופי פעולה מסקרנים, איחוד משפחתי על הבמה ונכסי צאן ברזל לצד דור העתיד של המוסיקה הישראלית.

השנה יופיעו על הבמה אלון עדר שכבר מזמן הפך מהבטחה לכוכב, ויארח על הבמה לראשונה את הוריו –יהודה עדר ומיקי קם. מפגשים מסקרנים נוספים יתקיימו בין דנה ברגר ונועה ירון, על ספרות עכשווית, נגיעה יהודית, העצמה יהודית ומוזיקה משובחת ובין שילה ברבר ושהרה בלאו במסע תנ"כי מוזיקלי בעקבות הנשים האחרות של התנ"ך.

על הבמות השונות בפסטיבל יעלו להופיע מגוון אמנים, שחלקם מלווים את פסקול המדינה כבר עשרות שונים, ואחרים שפרצו לאחרונה וכבשו את המדינה במהרה. אריק סיני, לאה שבת, מוש בן ארי, וגלעד ויטל שמעון ורואי לוי, יוצאי להקת שוטי הנבואה, ייצגו את האמנים שמלווים את פסקול חיינו כבר עשרות שנים. בגזרת האמנים הצעירים, יופיעו חנן בן ארי, שפרץ בשנת 2016 עם אלבום הבכורה והלהיט הענק "החיים שלנו תותים" ומאז הוא ממשיך להיות קול בולט במצעדים וכמובן הצמד הלוהט של השנים האחרונות – סטטיק ובן-אל תבורי עם שרשרת הלהיטים שאין אדם בישראל שלא מכיר.

מופע שיאחד בין שני העולמות הוא של "השלושרות" (רז שמואלי, איה כורם ומיכל גבע) אשר חברו יחד לפני 3 שנים, למופע החוגג את מיטב השירים של השלישיות הגדולות בישראל מכל הזמנים.

גם הילדים יזכו לבמה מיוחדת עבורם, שם יוצגו 3 הצגות: הדייג ודג הזהב (העצבני!), בת הים הקטנה ושבת בבוקר יום יפה – מחזמר שלתיאטרון הקיבוץ, המשלב את להיטיושל יוני רכטר.

עוד בפסטיבל: אמנים מקומיים, פסל אינטראקטיבי שהוצג לראשונה בפסטיבל ברנינג מן, מתחם אומנים חוויתי עם סדנאות אומנות, תערוכות ומייצגים של אומני שוהם, מתחם ילדים עם יצירה אקולוגית של מיני סוכות ססגוניות, שקי אגרוף, תיפוף על כדורים, מתחם ג'ימבורי לקטנטנים ועוד.

ערב הפתיחה של הפסטיבל יתקיים ב-8/10 עם מופע (בתשלום) של נורית גלרון שתבצע את מיטב שיריה עם אורח מיוחד: שלמה גרוניך.

פסטיבל מוזות בשוהם, גן החבל, שוהם, ימים שני ושלישי, חול המועד סוכות 9-10/10 הכניסה ללא תשלום!

מופע פתיחה, יום ראשון 8/10 במרכז אומניות הבמה בשוהם. 65 ₪ במכירה מוקדמת ו-80 ₪ ביום המופע.

לפרטים: 03-9723001, www.hamesh.co.il

 

"סוכות היוצר" וניווט משפחתי בפארק נאות קדומים, 8-11 באוקטובר

בישראל של ימי קדם, בזמן עונת הגשמים, ישבו חרש הברזל, הקדרית, קולעת הסלים, סתת האבן וחרש העץ בבתיהם, ועמלו על הכנת  כלים שישמשו לאיסוף ושמירת היבול בשנה החקלאית החדשה.

בחול המועד סוכות, המבקרים בפארק נאות קדומים יוכלו לפגוש את אותם בעלי מלאכה הקדומים, להכיר את שיטות העבודה המיוחדות שלהם, ולחזות אך לנגד עיניהם נוצרים  כדי החומר, סלסלות הקש וכלי עץ והברזל.

הסיורים יגיעו גם אל תערוכת הסוכות הייחודית בעולם. בתערוכה מגוון סוכות, אשר נבנו על פי תיאורים מהמשנה, המסבירים על סוכות כשרות ושאינן כשרות. בין הסוכות ניתן לראות סוכה שטה על גבי סירה, סוכה זעירה, סוכת ענק בגובה של מעל 20 אמה (10 מטרים), סוכה שממוקמת על גג סוכה אחרת, ואפילו סוכה על גב גמל.

מי שירצה לבנות בעצמו סוכה, יוכל לעשות זאת במתחם "בנה סוכתך". בו כל ילד וילדה יכולים עם קצת עזרה להרים סכך ולבנות לבד סוכה.

עוד יתקיימו במהלך ימי חול המועד, ניווט משפחתי המשולב בסיפור הקלאסי של הנמלה והצרצר, הופעות לכל המשפחה, מתחם יצירה ועוד.

פארק נאות קדומים, "סוכות היוצר" 8-10 באוקטובר בין השעות 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב15:00). עלות 45 ₪ לאדם מגיל 3. "ניווט אסיף" 11 באוקטובר. יציאה לניווט בין השעות 8:30-10:00. עלות 35 ₪ לאדם מגיל 4.

לפרטים ומידע נוסף: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

VTRhttps://www.youtube.com/watch?v=Lrk38kaIP98&feature=youtu.beקרדיט: נאות קדומים

 

 

 

דוד בן-גוריון וחדר הסודות - סוכות בצריף בן-גוריון בשדה בוקר, 8-10 באוקטובר

מה רצה דוד בן-גוריון להסתיר מעיני הציבור? אילו סודות מדינה הוחבאו בחדרי ביתו? המבקרים בצריף בן-גוריון במהלך סוכות יוכלו להיכנס לחדר הסודות של בן-גוריון, ולנסות לגלות מחדש דברים שהסתיר ראש הממשלה הראשון של ישראל. בחדר (הבנוי כחדר בריחה) מחכים חומרים אותנטיים מתקופת הקמת המדינה: מסמכים היסטוריים, מכתבים, תמונות והקלטות הקשורות בימיה הראשונים של המדינה ובבן-גוריון עצמו. המשתתפים יצטרכו לענות על חידות, לפתוח מנעולים, ולשתף פעולה עד למציאת תיבת אוצר ופיענוח החידה האחרונה. לאחר פיצוח הקוד האחרון בחדר יתגלה למשתתפים אוצר היסטורי מרגש.

הפעילות תתקיים בין התאריכים 8-10 באוקטובר, בין השעות 10:00-16:00.

פעילות חדר הסודות תתקיים בכל שעה עגולה, בהרשמה מראש בלבד עם ההגעה לאתר. מגיל 10 ומעלה.

מחיר כניסה 15 ₪ לילד (עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר. תוספת כניסה לחדר הסודות: 15 ₪ לילד ו-20 ₪ למבוגר.

לפרטים נוספים: www.bgh.org.ilאו בטלפון 08-6560469

 

פסטיבל גיבורי התנ"ך – 8-10 באוקטובר – ללא תשלום!

חבל בנימין, הידוע גם בשם 'ארץ גיבורי התנ"ך' מזמין משפחות ומטיילים לטייל בחול המועד סוכות בין נופי הטבע ולפגוש דמויות מן העבר בפסטיבל גיבורי התנ"ך: לטייל עם אלישע הנביא והדובים, לבנות בבוץ עם שארה בת אפרים שבנתה ערים שלמות בימי התנ"ך, לכתוב בכתב עברי קדום על חרסים בשילה הקדומה, להתארח באוהלו של אברהם אבינו ולשמוע מקרוב על שמואל ועל העולים לרגל. ליד כל גיבור וסיפור תנכ"י אפשר למצוא המון פעילויות, לטייל, לטעום, ליצור ולעשות: טבילה במעיינות או עליה לתצפית על כל גוש דן, סדנאות יצירה בקרמיקה חימר וזכוכית עם המון FUN, ללמוד איך מכינים דבש ואיך יוצרים סבונים, טיולי טרקטורונים ואופני שטח חשמליים.

לפרטים: www.go-festival.co.ilאו בטלפון 1-80-345454

 

על הדיונה ומתחת לכוכבים – סוכות במצפה רמון וברמת נגב

תיירות הר הנגב מזמינה להצטרף לנופש אתגרי, לטיול אופניים על שפת מכתש רמון עם גיאופן או טיול גמלים עם עאדל בן המדבר, לגלישת חולות על דיונות ענק עם דרור במדבר בשעות אחר הצהריים או לספארי עקרבים עם פנסי UVכשהערב רד, להשתלשל מטה על חבלים במכתש רמון או לטוס בכדור פורח, לצאת לטיול ג'יפים בעין עקב או לתפוס רגע ריחני ונעים במפעל פארן שבו אוספים את כל הטוב שבטבע לקרמים וסבונים אורגניים. כביש 10 מעזוז לכיוון אילת ייפתח לנסיעה בשעות היום (7:30-18:00) על נופיו המרהיבים, הלאמות בחוות האלפקות אוהבות לאכול מכף ידם של המבקרים, ובחוות הסמוכות אפשר לצפות בחליבת העיזים ולהצטרף לטעימות ונשנושים של גבינות משובחות. אפשר לשבת בסלון של ראש הממשלה הראשון בצריף בן גוריון או להצטרף לסיור אל שדה האנרגיה הסולרית שמוקם באשלים ואל החממות של מו"פ רמת נגב לנשנושי ירקות. בחוות נחל בוקר פותחים את מרתף היין לטעימות ובמתחם 'חץ וקשת' מכינים סדנאות חול צבעוני וגולף קשתות.

לפרטים: www.negevtour.co.il או בטלפון 055-8912136

 

יוצאים לטייל ולצלם עם ויקיפדיה – 4-20 באוקטובר – ללא תשלום!

תחרות הצילום הבינ"ל "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת, מתקיימת זו השנה השישית בישראל. במסגרת התחרות שמתקיימת בחגי תשרי (21 בספטמבר עד 20 באוקטובר) הציבור הישראלי מוזמן לצאת לטייל, לתעד ולהעלות צילומי אתרי מורשת מכל רחבי הארץ אל מאגר התמונות 'ויקישיתוף' – מאגר התמונות שמזין את אחד האתרים הפופולריים בארץ ובעולם - ויקיפדיה. הצילומים ישתתפו בתחרות נושאת פרסים כספיים בקטגוריות שונות, יוצגו בתערוכה חגיגית וייכללו במאגר התמונות החופשי של 'ויקישיתוף'. לכבוד התיירות יתקיימו סיורים מודרכים וחווייתיים למשפחות וצלמים באתרי מורשת נבחרים. בין הסיורים: חצר כנרת (13 באוקטובר), בית לוי אשכול המחודש בירושלים (20 באוקטובר), החצר הישנה בעין שמר (20 באוקטובר) בית בן גוריון בתל אביב (6 באוקטובר), יד לאשה הלוחמת בניצנים (11 באוקטובר) וסיור במוזיאתר בכפר הנוער בן שמן (4 באוקטובר). ההשתתפות בסיורים חופשית וללא תשלום, בהרשמה מראש ועל בסיס מקום פנוי.

לפרטיםורישום לסיורים: www.wlm.org.il

 

ספורט והיסטוריה רצים ביחד | הפנינג הסיום של מרתון התנ"ך – 6 באוקטובר – ללא תשלום!

מרתון התנ"ך הבינלאומי משחזר את אתגר הריצה הקדום בעולם – הריצה של 'איש בנימין' שנזכרת בספר שמואל א'. שנים לאחר מכן מדד מייסד המכביה יוסף יקותיאלי את מרחק הריצה הקדומה והוא גילה שהמרחק הוא 42 ק"מ, הרבה לפני שזה נקבע כמרחק הרשמי של ריצת המרתון. בסיום מרתון התנ"ך יתקיים הפנינג שמשלב פעילויות ספורטיביות והיסטוריה במיטבה בנקודת הסיום – אתר 'שילה הקדומה': משימות ארכיאולוגיות וכתב חידה, משחק ענק של סולמות וחבלים שמבוסס על הדרך משילה לירושלים, תחרות דריכת ענבים בגת והכנת יין, והכנת שמן זית בבית בד מסורתי והכל על רקע התפאורה המקראית של מקום המשכן הקדום.

ההפנינג יתקיים ביום שישי, חוה"מ סוכות, 6 באוקטובר 2017, בין השעות 08:00 ועד 12:00.

לפרטים: 1-800-543434

 

בירה ונשירה: כנסיית השכל, רוקפור, ארקדי דוכין ואתניקס! – פסטיבל הבירה בים האדום, אילת 7-10 באוקטובר

בעצם כל העניין, הוא לשתות משהו קר... בלב מדבר, ואין מקום מושלם יותר מאילת לשתות כוס בירה קרה קרה, עם קצף משובח, עם חברים מול הופעה אדירה. פסטיבל הבירה בים האדום אילת חוזר קרוב קרוב אל קו החוף, אל הרחבה מחוץ לקניון מול הים באילת. ארבעה ימים שלמים מלאים בטעימות, בשלישים ובחצאים, משעות הערב המוקדמות ועד חצות - אף אחד לא יישאר צמא.

עיריית אילת, תאגיד התיירות העירוני אילת וקבוצת הפסטיבלים אילת גאים לארח מעל 40 מותגי בירה ישראליים, בינלאומיים וגם בירות בוטיק ברחוב אחד ארוך של ברזים, כוסות ואנשים שמחים. על הבמה להקות רוק שנותנות בראש, DJוהופעות מדהימות: כנסיית השכל עם השירים מהאלבום החדש וגם עם הלהיטים שכולם מכירים: למאיה יש אקדח, היינו עושים אהבה, תגידי שטוב ועוד. ארקדי דוכין במופע עם מיטב שיריו. רוקפור עם מכונת הזמן, חור בלבנה, הכעס, שוב לא שקט, ואתניקס עם השלאגרים הכי גדולים ומקפיצים.  7-10 באוקטובר, מ-18:00 ועד חצות. הכניסה ללא תשלום!

לפרטים נוספים: www.redseaeilat.com

 

טור ד'אשדוד – מסלול אופניים תחרותי ומסלולים לכל המשפחה. אשדוד, 10 באוקטובר 

טור ד'אשדוד, הפנינג אופניים עם 3 מסלולים יתקיים בחול המועד סוכות באשדוד וצפוי למשוף רוכבים מכל הארץ.

ההפנינג יהיה בנוי משני מסלולים עממיים, באורך 5 ו-10 ק"מ ומסלול תחרותי מקצועי. המסלולים העממים מותאמים לרכיבה משפחתית, ויהיו במסלול נוח לצד חוף לידו ופארק לכיש. המסלול התחרותי הוא מסלול שטח ומתאים לרוכבים מנוסים בלבד. המסלול יחל בשפך נחל לכיש וינוע מזרחה לכיוון הפארק, יחצה את הפארק ויעלה על מסלול הכורכר שעוקף את העיר לכיוון המשולש החקלאי, שם הוא פונה דרומה עד לאנדרטה בגשר עד הלום, שם יבצעו הרוכבים פנית פרסה ודרך שביל מסומן יחזרו למסלול חזרה צפונה ומערבה לנקודת ההתחלה.

לאורך הפארק ישולבו שלל אטרקציות לכל המשפחה

למי שאין אופניים, תהיה אפשרות לשכור אופניים מתאימות במחיר סמלי.

טור ד'אשדוד, יום שלישי 10 באוקטובר. 7:30 הזנקה למסלול התחרותי, 9:00 יציאה למסלולים העממיים.

ההשתתפות הינה ללא תשלום

לפרטים והרשמה: https://www.teutza.co.il/event/tour-dashdod/

 

 

 

כי"ל ים המלח מזמינה את הציבור לסיור מרתק החושף את אופן הפקת המינרלים מים המלח

 

חברת כי"ל ים המלח תעמיד אוטובוסים ומדריכים מקצועיים- ללא תשלום- שייקחו את המטיילים ואורחי בתי המלון לסיור מרתק וחוויתי בעקבות תהליך הפקת מוצרים בתחומי החקלאות, התעשייה והמזון. בחול המועד סוכות יפתחו מפעלי כיל ים המלח את שעריהם בפני הציבור הרחב וייקחו את המבקרים לסיור מרתק שיציג כיצד הופכים מינרלים למוצרים התורמים לחיי היום-יום של כולנו.  

הסיור יכלול נסיעה מודרכת מאזור המלונות בעין בוקק דרך אתר המפעלים בסדום. במהלך הסיור יחשפו המבקרים לפעילויות מפעלי כיל ים המלח ולתהליך ייצור החומרים השונים, וכן לנושאים המהותיים עבור האזור, בהם תעסוקה, מסחר ותיירות. 

היציאה לסיורים ממגרש החנייה שמול מלון ספא קלאב בעין בוקק, כשבתום הסיור יחזור האוטובוס לנקודת היציאה באזור מלונות עין בוקק. ההשתתפות, כאמור, אינה כרוכה בתשלום, ומיועדת לבודדים ומשפחות עם ילדים מגילאי 10 ומעלה. תינתן עדיפות לנרשמים מראש.

הסיורים יתקיימו בימי חול המועד סוכות – יום ו',  6 אוקטובר, ימים א' – ד', 8-11 באוקטובר, בשעות 10:00 ו-13:30.

לפרטים נוספים ולהרשמה לסיורים:

מרכז מידע למטייל בים המלח, מתחם הסולאריום בחוף עין בוקק.

טלפונים: 3977* / 08-9975010

 

 

אז איך עושה קקטוס?

חוות הקקטוסים  FARMSUCCULENT&CACTUS במושב תלמי יוסף שבדרום, מזמינה את כל המשפחה לגלות את סודות הקקטוס. בסיור בגן הבוטני של החווה תפגשו אלפי מינים של קקטוסים וסוקולנטיים עם פריחות מדהימות, תוכלו לצפות בהרכבות צבעוניות, ללמוד על צמח הקקטוס , צמחי מרפא ולטעום מפרי הקקטוס העונתי ועוד..

תוכלו ליהנות מסיור מודרך של שעה וחצי בגן הבוטני של החווה (המשתרע על 20 דונמים), להתרשם מאלפי מיני קקטוסים וסוקולנטים עם פריחות מדהימות, לצפות בהרכבות צבעוניות יוצאות דופן של קקטוסים צבעונים, ללמוד על תהליך צמיחת הקקטוס מהזריעה ועד הצמח הבוגר , לשמוע על צמחי המרפא שבחווה, ליהנות מטעמם של עלי נפוליטוס וכן מפינת יצירה לילדים.

במהלך חוה'מ סוכות  החל מהשעה 11:00 (לא כולל ערב חג וחג ובתיאום מראש )

חוה'מ סוכות, 8-12.10.17, בשעה 11:00 בבוקר. במושב תלמי יוסף - חבל שלום, מועצה אזורית אשכול , מחירים: 25 ₪ למבוגר, 10 ₪ לילד, 15 ₪ לגמלאי , משתלת החווה פתוחה אף היא בחוה'מ מהשעות 10:00-16:00 וכן בימי שישי ושבת משעה 10:0-14:00

 קבוצות: ניתן להזמין סיורים בעברית, אנגלית ורוסית  

חובה לתאם  ביקור מראש (שילה): 050-7549648

 

 

מוזיאון המשטרה בבית שמש

 

מוזיאון המשטרה החדש במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש מזמין אתכם להפנינג סוכות מעניין, מסקרן ומיוחד במוזיאון המשטרה החדש במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש.

במוזיאון המיוחד יערכו סיורים, חידה ופתרון תעלומה בלשית, סרטים, מיצגים, הולוגראמות, שעת סיפור לפעולות, ילדים והורים, תחפושות כשוטרים, קאפות, שעת יצירה, תצוגת ניידות משטרה עתיקות, אלפי מוצגים, אותות וסמלים, כלי נשק, אופנועים, מסמכים נדירים ועוד ועוד.

המוזיאון נגיש לעגלות ויש בו עמדות הנקה והחלפת חיתולים. בשעות 11:00 ו-13:00 תיערכנה על הבמה באמפי תצוגות של כלבי משטרה, הגנה עצמית, רובוטים חבלה ועוד.

גם מסוק המשטרה החדיש יבוא כדי לומר שלום למבקרים. סוכה כשרה ממתינה בחצר-אז בואו לבקר והביאו את המשפחה!!!

במהלך 3 ימי חוה"מ סוכות, ימים א'-ב'-ג',  08-09-10/10/2017- בין השעות 09:00 ל-14:00(כניסה אחרונה למוזיאון)

 

"חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית - מוסיפים פלפל לחג

 

חוות דרך התבלינים פותחת בפניכם את שדות הפפריקה ומזמינה אתכם בחג הסוכות לפסטיבל הפפריקה התשיעי! יבול הפפריקה בשיאו ואנו חוגגים בחוויה חקלאית משפחתית של סדנאות ופעילויות יצירה, סיורים בטרקטור, קטיף פפריקה, כתב חידה מאתגר, מתחם מים ועוד שפע של פעילויות מלאות פלפל- הכניסה חופשית!

בריכת הפפריקה- האם תצליחו למצוא בין אלפי הפפריקות האדומות שבבריכה את הפלפל הירוק?

מתחם מים ובועות סבון ריחניות - פעילות חווייתית עם ממטרות מצננות ובועות סבון ענקיות.

סיור רגלי לשדות התבלינים ומשטחי ייבוש הפפריקה - סיור מודרך לשדות גידול התבלינים בהנחיית מדריכי החווה. בסיור נהנה מניחוחות הצמחים, נגלה את סגולותיהם הרפואיות ואת השפע הגדול שהטבע מעניק בזכותם. 11:00-15:00 (כל שעה עגולה).

כתב חידה בשדות התבלינים - פעילות חווייתית המשלבת פיצוח כתב חידה מאתגר בשדות התבלינים.

סוכה כשרה עם קישוטי פפריקה וארבעת המינים.

המיצג האדום בשדות- תערוכת תמונות מהזרע ועד לייבוש הפפריקה.

הפעילויות יתקיימו ב"חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית, בחוה"מ סוכות 5-14.10.2017 בין השעות 10:00-16:00 (ערב חג וימי שישי עד 15:00). הכניסה לפסטיבל ללא תשלום, הסדנאות בתשלום סמלי. מחיר מיוחד של 55 ₪ לכלל פעילויות הפסטיבל. לפרטים: 04-9533405  ובאתר.