הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

שר הביטחון הגיע שוב לערד תוך חצי שנה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2017-09-28 10:25:41

שר הביטחון הגיע שוב לערד תוך חצי שנה
"שר הביטחון הגיע שוב לערד תוך חצי שנה"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן: " התחייבנו להעלות ל-200 עובדים והרחבת המפעל"

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו: ". יש פה עתיד מצויין. יש כאן עיר מצויינת ויש לנו תושבים מצויינים. אנחנו רק צריכים לרצות ולהאמין".

עשרות עובדים מערד ומהסביבה נקלטו לעבודה במפעל הקשר של אלביט מערכות ועוד עשרות יגויסו במהלך שנת 2018. קו ייצור ראשון החל לייצר בחודש אוגוסט מערכות קשר לצה"ל וללקוחות בעולם. בימים אלו מקימים 2 קווי ייצור נוספים ומרחיבים את שטח המפעל מ-600 מ"ר ל- 1800 מ"ר.

ביום שלישי בשבוע שעבר שר הביטחון הגיע לערד להרמת כוסית לכבוד ראש השנה למפעל 'אלביט' והודיע:

"התחייבנו להעלות ל-200 עובדים והרחבת המפעל, אני מוכן שתזמינו אותי להגיע לעוד טקס ולהודיע על המשך הרחבת המפעל". עוד הוסיף שר הביטחון: "משרד הביטחון מחויב למפעל וכבר עכשיו אנו רואים הישגים והכרה בכך שמפעל 'אלביט ערד' הוא אחד מאבני התווך של מפעלי הביטחון במדינת ישראל".

 

שר הביטחון מר אביגדור ליברמן בחר לציין את ראש השנה במפעל של אלביט מערכות בערד,  אבן דרך נוספת בתולדות המפעל בו נטל חלק גם בהנחת אבן הפינה לפני כששה חודשים. באירוע השתתפו גם מנכ"ל משהב"ט אודי אדם, ראש מנה"ר אבי דדון, ראש עיריית ערד ניסן בן חמו, הנהלת אלביט מערכות ועובדי המפעל החדש.

באירוע באו לידי ביטוי כוחות יצירתיים מהעיר ערד. תערוכת מוצרי קשר המפותחים במפעל, רובוט שפותח על ידי נבחרת רובוטיקה של תלמידים מערד המאומצים על ידי אלביט מערכות, מקהלת הילדים העירונית שרה מחרוזת שירי חג ודברי ברכה נאמרו במעמד בכירי משרד הביטחון ועובדי אלביט מערכות.  

מאז פתיחת המפעל בחודש אפריל האחרון נקלטו עשרות עובדים מערד והסביבה אשר נמצאים בתהליך הכשרות טכנולוגיות והדרכות מקצועיות. כבר בחודש אוגוסט האחרון, כארבעה חודשים בלבד לאחר שנפתח, החל המפעל לייצר מערכות קשר לצה"ל וללקוחות בינלאומיים.

כאשר המנחההזמינה את השר לשאת דברים, כינתה אותו בטעות "הרב אביגדור ליברמן". ליברמן עלה לבמה ואמר: "בארומה המיוחדת של ערד כולם הופכים לרבנים".

"אתם מנוע הצמיחה אולי הגדול ביותר", אומר שר הביטחון ומוסיף: "חברת אלביט מעסיקה בדרך ישירה ועקיפה 17 אלף עובדים, 17 אלף בתי אב מתפרנסים בעיקר מייצור. 80% של הייצור הוא לייצוא. פרופורציה כמעט בלתי מוכרת, לא רק בישראל, גם בעולם. לא במקרה שאלביט הגיעה לצמרת תעשיות הביטחון בעולם, וזה הישג עצום שכולנו נהנים ממנו. המפעל הזה, כמו כל תעשיות הביטחון, הוא מנוע צמיחה כלכלי עצום, מנוע מדעי-מחקרי, ולא פחות חשוב, גם מנוע חברתי. אני משתתף בהרבה טקסים והנחות אבן פינה, ולא תמיד אחרי הנחת אבן פינה יש גם מימוש. גזרתי כאן את הסרט בערב פסח האחרון, ואני חוזר בערב ראש השנה ואנחנו רואים שהחזון מתממש וקורם עור וגידים לנגד עינינו. אני רוצה להודות למנהל המפעל אודי, לנשיא אלביט בוצי,  למנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם, למיקי פדרמן, לראש העירייה ניסן בן חמו ולהנהלת העיר".

שר הביטחון עוד הוסיף הנושא הפלת המזל"ט בצפון הארץ:

"יצאתי מהמשר ולפני הנסיעה עשיתי הערכת מצב והכל היה שקט ורגוע. חצי שעה מתל אביב לערד, ואני רק נוחת בערד ואני שומע כבר על חדירה של מזל"ט ממדינה עוינת לשטח ישראל וברוך השם אנחנו הצלחנו להתמודד ולהוריד את המזל"ט וזה רק אומר על המוכנות של צה"ל ומערכת הביטחון. המעבר משיגרה לחירום בקצב שאנו חיים כאן, זה דבר חסר תקדים. אני חוזר ואומר: אין עוד צבא עם מוכנות שכזו מבחינה מקצועית כמו צה"ל. עדיין יש מה לשפר ועדיין יש מה לעשות אבל אנחנו נדע להתמודד עם כל משימה ועם כל אתגר".

".

בוצי מכליס, נשיא אלביט מערכות סקר את התפתחות העשייה במפעל ואמר כי: "המאמץ ליצור מקומות עבודה מוטי טכנולוגיה והייטק לא רק במרכז הארץ הוא חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה שלנו והקמת המפעל בערד מהווה אבן דרך חשובה במסגרת זו.  אני גאה בעובדה שמספר חודשים מאז הונחה אבן הפינה למפעל אנו עסוקים בהקמת 2 קווי ייצור חדשים כתוספת לקו הייצור הפעיל כעת, והם יהוו בסיס לקליטה של עובדים נוספים מערד ומסביבתה".

 

 

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, אמר: "אין לי מילה אחרת לתאר את שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מלבד חבר ומה הוא בשביל ערד. אני יודע שערד יקרה לליבו. הוא והנהלת אלביט פשוט גרמו לחלום לרקום עור וגידים וזו הוכחה שכשרוצים משהו מאוד ומאמינים בו אז הוא קורה".עוד הוסיף ראש העיר: "אנחנו רוצים להגדיל עוד את המפעל שיהפוך למרכז למצויינות ולא אניח למשרד הביטחון עד שהמפעל הזה ימצה את הפוטנציאל שבו.
זו התשובה הניצחת לכל הכותרות שערד נזכרת בהן ובפחות חיוביות.קורים פה דברים יפים. יש פה עתיד מצויין. יש כאן עיר מצויינת ויש לנו תושבים מצויינים. אנחנו רק צריכים לרצות ולהאמין".