הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

המטרה: "להגיע להסדר ושקט"

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2017-09-28 10:24:28

המטרה: "להגיע להסדר ושקט"
"המטרה: "להגיע להסדר ושקט""

ביום שלישי בשבוע שעבר, במהלך הבוקר נפגשו שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן כשהוא מלווה בחברי וועדת העיר של חסידי גור וביחד עם עו"ד צבי רוזנטל בלשכתו של ראש העיר ובהשתתפותו של ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, סגנו, דודי אוחנונה וחבר המליאה, אלי מצליח. "הפגישה התקיימה ברוח טובה באווירת פיוס לכבוד ימי הסליחות, כאשר כל הצדדים יצאו מרוצים מהפגישה", אמרו נציגי חסידי גור והוסיפו: "הייתה אווירת פיוס, הייתה הרגשה שראש העיר מבין את צרכי העיר ובא בלב פתוח לפגישה".

ראש העיר כתב בדף הפייסבוק באותו היום:

"בעקבות האירוע החמור שאירע במוצאי שבת, ולאחר מפגש ראשוני בין נציגי תושבים ונציגי חסידות גור, הסכמנו שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ואנוכי שעלינו לפעול מתוך אחריות משותפת להרגעת הרוחות.
הבוקר הגיעו השר יעקב ליצמן וחברי וועד החסידות לפגישה בלשכתי בה השתתפו סגני ומ"מ דודי אוחנונה וסגני אלי מצליח.בפגישה בינינו עלתה נכונות להתחיל בצעדים בוני אמון בין המגזרים שיאפשרו להוריד את המתיחות בעיר בדגש על המרחב הציבורי. בשלב ראשון יוסרו כל שלטי המחאה כפי שהוסכם בין התושבים לוועדה וכן תופסק כריזת השבת מבתים פרטיים.כמחווה של רצון טוב, תדון העירייה בשתי בקשות הנוגעות להקצאות קרקע שהוגשו לעירייה זה מכבר האחת עבור מעון ילדים והשנייה עבור הקמת בית כנסת ליד מבנה ביה"ס שובו בשטח המיועד למבנה ציבור.הוסכם כי השיח ימשך ברמת התושבים וברמת ההנהגה לאחר החגים וזאת על מנת לדון על סוגיות נוספות המטרידות את הצדדים.אני מאחל לכולם חג שמח ומהנה".

עוד באותו היום נפגשתי עם ראש העיר בהרמת הכוסית לכבוד ראש השנה בחברת אלביט ושוחחתי איתו על הפגישה בינו לבין נציגי חסידי גור ושר הבריאות:

"ההרגשה הייתה ברוח טובה והייתה שעת רצון" אומר שוב ראש העיר וממשיך: " שני הצדדים הבינו לאחר האירועים במוצאי שבת שקרה פה משהו שאם לא נעצור אותו עכשיו, זה עלול להגיע למצב לא טוב ולכן אחד הדברים וההחלטה גם של התושבים לבקשתי, לעצור לרגע את כל הסיפור של השילוט ולאפשר איזו שהיא רמה של הידברות. אם לא נתחיל לא יקרה כלום. לאחר השיחה קיבלתי פנייה על מנת להיפגש עם השר. חשבתי שזאת הזדמנות טובה ממקום של רצון טוב לנסות להוריד את הלהבות, אני מוכן להושיט את היד ולהתחיל רמה של שיח. אנחנו עדיין רחוקים מאוד מאידיליה והרמוניה. הפערים הם עדיין גדולים, אבל ההתחלה היא תמיד בצעדים קטנים. אני מפריד בין השיח הפוליטי שהוא לגיטימי, פעם בקואליציה ופעם באופוזיציה, לבין הפגיעה בתושבים ובינם לבין עצמם. המרחב בעירוני שייך לכולנו".

לשאלתי האם הייתה החלטה להוריד את השלטים ענה ראש העיר:

"יש החלטה להוריד את השלטים. יש החלטה עקרונית להפסיק את הצופרים מהבתים ולהנמיך משמעותית את הצופר בחרוב. מעבר לזה היו שתי בקשות מצד חסידות גור שהסתובבו בצינורות העירייה, הקצאות שעל פי חוק מגיע להם, לא משהו חדש. אני התחייבתי לנסות ולקדם את הבקשות".

השלטים במרחב העירוני אכן הורדו. כעת מחכים להמשך ההידברות.