הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

תושבים רבים בעיר מתנגדים לכוונה לשכן את גור בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2017-09-19 17:26:19

לאחר הפרסום בכלי התקשורתעל הכוונה לשחרר את הרוצח, צבי גור, שחטף ורצח לפני 37 שנה את הילד אורון ירדן בן ה-8, אמר אחיו רועי: "האיש הזה מסוכן לציבור - הוא פסיכופט ויש חשש אמיתי שיפגע בילד נוסף". תושבים רבים בעיר מתנגדים לכוונה לשכן את גור בערד

צבי גור, כיום בן 70, שבשנת 1980 חטף את הילד אורון ירדן בן השמונה וחנק אותו למוות, אחיו רועי (57) מבקש להעביר מסר לפרקליטות: "אני מבקש ומתחנן שתתנגד לשחרור המוקדם. חשוב לי לומר שהאיש הזה מסוכן לציבור - הוא איש חולה, פסיכופט ואם ישוחרר יש חשש אמיתי שיפגע בילד או מבוגר ויבצע פשע כמו שביצע בעבר".

 

על גור נגזרו כאמור 45 שנות מאסר והוא ריצה 37 מהן - שבמהלכן נמלט מהכלא ונתפס בתום מצוד נרחב. בפרקליטות טרם החליטו אם לערער על ההחלטה. עורך הדין אייל אלון, שמייצג את גור מסר בתגובה: "כֵּאֵב המשפחה הוא עמוק וכן ואין שום מילים שיוכלו להקהות את הכאב. מבחינתו של גור, הוא אמר בעשרות השנים האחרונות - בוועדות, ובעשרות הדו"חות - שהוא רואה לנגד עיניו את המעשה הנורא שעשה יום יום שעה שעה. זה מלווה אותו. הוא לוקח אחריות ומביע חרטה עליו והדרך שלו לשמור על ערך חיובי בעיני עצמו היא שהוא מקדיש את כל זמנו לעשייה ותרומה לסביבתו. הוא תומך באסירים אחרים ומעביר חוגים למשל. הכאב ברור ועמוק. כשבית המשפט מעניש, יש בתוך שיקוליו שיקול של אלמנט הגמול בענישה. ב-37 שנות המאסר האלמנט הזה בא על סיפוקו".

 

 

ברקע הדברים, תושבי ערד נערכים לקראת המעבר הצפוי של הרוצח צבי גור לעירם. ברשתות החברתיות מתנהל דיון ער ובעצומה שנפתחה בעקבות השחרור של צבי גור נכתב: "עד יום רביעי נוכל לעצור את הטעות הנוראה - שחרור הרוצח צבי גור מהכלא.צבי גור רצח את הילד המקסים אורון ירדן לפני 37 שנים. מאז פרח בכלא: הפך לצייר, התחתן, הביא ילדים, זכה לנכדים.אורון ירדן לא.

עכשיו המליצה ועדת שחרורים להעניק לו מתנה לראש השנה - חיים שלמים מחוץ לכלא.

אסור לאפשר את זה.הפרקליטות יכולה להתנגד ויש לה עד יום רביעי לעשות זאת.

אנא חתמו, הפיצו, התחננו - לא לשחרר את צבי גור מהכלא!!! לעולם!!!!!"

 

תושבים רבים מסתייגים מהרעיון שהרוצח יגור בערד :

"אסור לשחרר רוצחים!!!", רושם אורון קליימן בדף הפייסבוק שלו ביחד עם פרסום העצומה: "תודה רבה לח״כ איילת נחמיאס ורבין, שפנתה לפרקליט המדינה כדי שיערערו על ההחלטה לקצר את עונשו של הרוצח".

ניר אלימלך רושם: "הרוצח המתועב צבי גור צריך להישאר בכלא עד סוף ימיו .אסור לתת יד לשחרורו המוקדם. שוב מעמידים את משפחת הקורבן בסיטואציה בלתי נתפסת .רק במדינת חלם רוצח ילדים ארור יכול להשתחרר 8 שנים מוקדם יותר. אל תתנו יד לדבר צריך לעזור למשפחתו לצעוק את צעקתם...המקום היחידי בעולם הזה שמגיע לרוצח צבי גור הוא בצינוק עד סוף ימיו שאני מקווה שיגיעו במהרה!!!"

אורלי מאירי רשמה גם היא: "לא מספיק שמקצרים לו את העונש, גם כחלק מהתנאי לשחרור מוקדם, החליטו "להגלות" אותו לערד!! הולך להסתובב לנו פה חוטף ורוצח ילדים."

כרגע אין תוכנית מסודרת למניעת הגעתו של גור לערד וגם לעירייה לא התקבלה כל פנייה רשמית בנושא. התושבים דנים בנושא בעיקר ברשתות החברתיות. "חייבים לעשות הכול כדי שהוא לא יסתובב בעיר שלנו אחרת אנו נסבול מזה, ילדינו לא יוכלו להסתובב בבטחה", כתב אחד התושבים בעיר.

 

יש לציין כי גור כבר יצא לחופשות בערד אך עד כה התושבים לא העלו חששות בנושא. ברשת החברתית היו גם תושבים שביקשו להרגיע: "במשך שנים האיש מגיע לערד פעמיים בחודש. הוא איש משכיל ומתנהג למופת. 37 שנים חלפו ואות הקין לגביו יישאר עד סוף ימיו". לפני שגור ישוחרר, שב"ס יבדוק וייקבע כי קיימים תנאים לפקח עליו. הוא יידרש למלא אחר תוכנית לשיקום האסיר, יתייצב במשטרה כפי שיידרש ויישאר בגבולות הארץ