הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

בית המשפט דחה את בקשת העמותה החרדית לבטל את המכרז להפעלת מעון הילדים "קהילה"

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2017-08-30 21:12:32

בית המשפט דחה את בקשת העמותה החרדית  לבטל את המכרז להפעלת מעון הילדים "קהילה"
"בית המשפט דחה את בקשת העמותה החרדית לבטל את המכרז להפעלת מעון הילדים "קהילה""

 

 

 

 

 

 

 

 

עמותה שמזוהה עם חסידות גור דרשה לבטל בחירת מפעיל למעון קהילה (נעמ"ת לשעבר) למרות ששנת הלימודים כבר בפתח. בית המשפט דחה את תביעתה וחייבה בהחזר הוצאות לעירייה

לפני שבועות ספורים עמדו הורים רבים בפני גן סגור, כאשר ארגון נעמ"ת הודיע במפתיע על הפסקת הפעלתו של מעון יום וכל זאת פורסם בגיליון 909. ההורים פנו לעירייה וביקשו את עזרת המחלקה לשירותים קהילתיים ועזרה מהנהלת העיר.

למרות שמדובר במעון לילדים מתחת לגיל 3, לקחה עיריית ערד על עצמה לטפל במשבר שנוצר להורים פחות מחודש לפני תחילת שנת הלימודים. בזמן המועט שנותר הצליחו חברי הנהלת העיר וכל המחלקות הרלוונטיות לקיים מכרז הפעלה ולבחור במפעיל הטוב ביותר למעון על פי הקריטריונים המקצועיים שקבעה.

עמותת 'בני יעקב' שהגישה את מועמדותה להפעלת המעון לא זכתה במכרז ובתגובה ערערה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בבקשה לבטל את המכרז ולעצור את ההכנות הדחופות לקראת שנת הלימודים הקרובה.

ההחלטה שניתנה השבוע בבית המשפט ע"י כבוד השופט אליהו ביתן קבעה כי: "הליכי המכרז העירוני נעשו כדין, עפ"י קריטריונים ומתווה מקצועי". כל הטענות שנשמעו מצד חסידות על ההתנהלות העירייה נגדה נאמרו "בלשון בוטה ומשתלחת".

עוד נאמר בהחלטה: "בנוגע להתנהלות הנטענת של העירייה כלפי חסידות גור המתגוררים בער, להליכים המשפטיים המתנהלים ביניהם ולהחלטות מסוימות של בתי המשפט בהליכים בהם עיריית ערד הייתה צד – הן כלליות ומכלילות ונגיעתן לענייננו רחוקה ורופפת", אומר בית המשפט.

 בית המשפט דחה את ערעור החסידות וחייבם להחזיר לעירייה הוצאות בסך 7,500 ₪.