הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מבזקי חדשות

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-09-02 10:08:13

מבזקי חדשות
"מבזקי חדשות"

כ- 17000 איש בקרו בפסטיבל  ערד  "יש זמר באוויר 2011 "

פסטיבל ערד שננעל ב - 25 באוגוסט, הסתמן כפסטיבל מוצלח במיוחד הקיץ .
כ 17,000 איש הגיעו למופעים השונים של הפסטיבל  שהתקיים במשך שלושה ימים ולילות בערד באולמות ובאתרים תחת כיפת השמיים בערד.

טלי פלוסקוב ראש עיריית ערד מסרה :
" הפסטיבל השנה היה הצלחה מסחררת, גם מבחינת התכנית והמגוון וגם מבחינת היענות הקהל. אלפי האנשים שיצאו לרחובות ולמופעים הוכיחו שבערד עדיין יש קהילה חזקה, פעילה ומלוכדת. החשיבה לגדול  ולפתוח מופעים באצטדיון ערד הייתה נכונה. לכל מופע שהתקיים בו הגיעו מעל 3000 איש, והקהל הצביע ברגליים, גם במופעים האחרים שהתקיימו ברובע האמנים, במתנ"ס ובבריכה.
בשנה הבאה יגדל  הפסטיבל אפילו מעבר לכך, לרגל 30 שנה לפסטיבל ויובל שנים לערד".

מרינה גלייזר המנהלת האמנותית ומפיקת הפסטיבל, הוסיפה :
"שמחתי לפגוש אנשים שרים, רוקדים ונהנים ממגוון הרב של מופעי הפסטיבל
ואני מברכת את שותפיי לעשייה המוצלחת, נתראה בשנה הבאה בפסטיבל ערד 2012 שיחגוג 30 שנה לקיומו"

פסטיבל ערד "יש זמר באוויר" 2011 התקיים בהפקת עיריית ערד ובתמיכת מועצת הפיס לתרבות ולאמנות ומשרד התרבות והספורט.

"עובדים תחת אש" 
בעקבות האירועים הביטחוניים בדרום, מוקד המידע לבטיחות ובריאות בעבודה של משרד התמ"ת, משיק תחנת מידע באתר עבור חברות מפעלים ועובדים בדרום
להתמודדות עם המצב 

"עובדים תחת אש" היא תחנת מידע אינטרנטית וטלפונית הכוללת מידע חיוני, המידע המפורסם כולל תקנות לשעת חירום, תקנות בטיחות באש, מידע לגבי התמודדות עם מצבי לחץ וראיונות עם מנהלי בטיחות של מפעלים באיזור הדרום. השירות ניתן לציבור ללא תשלום והוא ממומן במלואו ע"י משרד התמ"ת.
בנוסף, הוקם גם פורום המיועד למעסיקים ועובדים שהינו פורום מידע והתייעצות בכל הנוגע לעבודה במצבי חירום כולל חוקים, שלל עצות בטיחות, זהירות ושמירת בריאות, עצות מומחים, תקנות ועוד.
ההדרכה באתר ניתנת חינם : בטלפון 9333* או באתרwww.bbt.org.il  .


"סיסמה לכל תלמיד" הרשת החברתית לימודית ב-135 בתי ספר בכל רחבי הארץ – השנה גם בערד!
המיזם פעיל גם בשלושה בתי ספר בערד
הרשת החברתית לימודית , ממומנת בעיקרה על ידי החברה לישראל ושותפים לה קבוצת עופר, בזן בנק הפועלים והמשרד לפיתוח הנגב והגליל.
מיזם "סיסמה לכל תלמיד" החל בשנת 2006 בירוחם, כפרויקט מחשוב, המאפשר להורים, מורים ותלמידים לדבר באותה שפה, באמצעות אותה טכנולוגיה ובכך לשפר את הקשר הישיר בין הגורמים, לאפשר שיח בלתי אמצעי בכל שעות היום, ולשפר את אמצעי ההוראה בבית הספר בעיר.
לאחר 5 שנים בלבד, המיזם פועל ב 37 ערים, יישובים ומועצות מקומיות ברחבי הארץ, בעיקר בערי הפריפריה שבצפון ובדרום הארץ, ב 135 בתי ספר שונים, במגזר היהודי, במגזר הערבי, הדרוזי, הבדואי והצ'רקסי כאחד.

המיזם, מהווה למעשה רשת חברתית לימודית, המחברת בין שלושת גורמי ההוראה המרכזיים: מורים, תלמידים והורים. סיסמה לכל תלמיד, הופכת את חווית הלימודים לחוויה חברתית, וחוויה חדשנית. היא עושה זאת, על ידי בניית פלטפורמה (רשת ענן) המאפשרת תקשורת עדכנית, מיידית, נוחה וזמינה בין המורים לתלמידים, היא מאפשרת למורים ללמד את התוכן בצורה עדכנית וחווייתית הרבה יותר.
אל פורטל סיסמה לכל תלמיד ניתן לגשת מכל מחשב המחובר לאינטרנט. ייחודיות המיזם, נמצאת בתהליכי ההטמעה: ליווי אישי של כל בית ספר וצוות ההוראה המשתתף בפרויקט – מאות שעות הדרכה על בניית אתרי כיתה, חניכה ולימוד יכולות כלי בניית שיעורים מתוקשבים, ושימוש בכלי המחשב הבסיסים, כשיפור הקשר עם התלמיד. ההטמעה, ושעות החניכה הפרטניות לכל בית ספר, הם אלו שסייעו להצלחת הפרויקט, והובילו את הביקוש העצום להשתתפות בו. משרד החינוך, שהבין את הפוטנציאל של הפרויקט, יישם את 'תוכנית התקשוב הלאומית', בבתי ספר בהם מיזם סיסמה לכל תלמיד כבר פועל מזה זמן בהצלחה. המיזם פעיל ב 3 בתי ספר יסודיים בערד: בי"ס אבישור, בי"ס חלמיש, בי"ס יעלים - עופרים. כמו כן, המיזם פעיל ביישובים נוספים באזור הדרום והנגב.

שכונת נעורים מתחדשת
לאחר מגעים אשר נמשכו כשלושה חודשים הושגה הסכמה בין ראש העיר טלי פלוסקוב למנכ"ל תאגיד המים שייע קארפ בדבר ביצוע פרויקט חסר תקדים בהיקפו בשכונת נעורים. הוסכם על שיתוף פעולה והסדרים כספיים לביצוע החלפת כל צנרת המים התת - קרקעית בשכונת נעורים הוותיקה, בנוסף, יוחלפו כל המדרכות הישנות הקיימות במקום כבר עשרות שנים. המדרכות החדשות יבנו עם אבן משתלבת, התאגיד יוציא בקרוב מכרז לביצוע.
מאחר ומדובר בפרויקט מורכב הכולל חסימת כבישים וניתוקי מים לסירוגין, הערכה היא כי העבודות יימשכו כשנה, הסדרי התנועה ייקבעו בכפוף לדרישות המשטרה.
 טלי פלוסקוב " מדובר בפרויקט בעלות של 5.5 מליון ₪ התואם את המדיניות שאנחנו מובילים לשיפור התשתיות העירוניות וחזות פני העיר, המטרה היא להתחיל  את העבודות בתחילת חודש נובמבר, ולבצע את הפרויקט במקטעים כדי לצמצם ככל הניתן את אי הנוחות של תושבי השכונה."

העצמה נשית
פורום של כ-30 נשים מאשדוד נפגש עם ראש העיר ביום ראשון האחרון , ביניהם יועצת ראש העיר למעמד האישה אתי אטיאס.. הפגישה נערכה ביוזמת אירית כהן, ראש יחידת המחשוב בעיריית ערד ויועצת ראש העיר למעמד האישה. בפגישה סיפרה טלי את סיפור עלייתה לארץ ועל הדרך שעשתה עד למקומה כיום בראשות עיריית ערד. בין השאר, ציינה כי ברשותה תמונה שלה עם ילדיה משנת עלייתה לארץ, ברחבת העירייה, אותה היא שומרת עד היום. כמו כן, סיפרה טלי על המספר הגדול יחסית של נשים האוחזות בתפקידי מפתח בעיריית ערד – מהנדסת העיר, הגזברית, מנכ"לית החברה הכלכלית, רכש, חינוך, רווחה, קליטה ואירועים ועוד. אחת הנוכחות הביעה את התרשמותה מהעובדה כי ראש העיר מספיקה להתפנות לפניות הציבור על עמוד הפייסבוק שלה ולענות על שאלות התושבים. לשאלה האם העובדה שהיא אישה משפיעה על החלטותיה, אמרה טלי: "אני לא אוהבת לקבל החלטות מנקודת מבט נשית או גברית, אלא לפי העניין". קבוצת הנשים מאשדוד קינחה את הביקור בערד בביקור במוזיאון הזכוכית ברובע האמנים, ואז המשיכה למפגש עם נשים בנבטים.

היישר מהדרום לתחרות מיס יוניברס
קים אדרי,  "נערת ישראל", תושבת הדרום – מגיעה מהעיר שדרות, טסה בשבוע שעבר לתחרות "מיס יוניברס" הנערכת השנה בעיר סאן פאולו, בברזיל.

אדרי הצטרפה ל- 100 מתמודדות מכל העולם שיעלו על בימת הטקס הנוצץ שייערך ב-12 בספטמבר.
המועמדות שוהות במלון מפואר, עד לטקס עצמו, שישודר בערוץ 9 בישראל, צפויה לה חופשה חלומית בברזיל, הכוללת טיולים, מסיבות, ארוחה חגיגית בבית השגריר הישראלי ועוד.
לראשונה בהסטוריה של תחרות "מיס יוניברס", נפתחה הצבעה גלובאלית עבור המועמדות. מועמדת שתזכה למירב הקולות תקבל "כרטיס כניסה" לחצי הגמר. ההצבעה תתקיים באתר הרשמי של התחרות:  www.missuniverse.com , הצביעו והשפיעו.