הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

"הקרן לפיתוח ערד" ו"יד לערד" נותנים תקווה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2017-08-16 18:17:13

"הקרן לפיתוח ערד" ו"יד לערד" נותנים תקווה
""הקרן לפיתוח ערד" ו"יד לערד" נותנים תקווה"

 

 

"הקרן לפיתוח ערד" ו"יד לערד" נותנים תקווה "תושבי ערד תורמים לתושבי ערד" – זו הדרך הנכונה בה תושבי ערד עוזרים האחד לשני, כל אחד כפי יכולתו

"אין מקבלי שכר בעמותה ו- 100% מהתרומה מופנה לטובת הנזקקים

17 שנים פועלות 'הקרן לפיתוח ערד' וארגון 'יד לערד' למען משפחות, מבוגרים נזקקים, חברה וחינוך, כאשר כל הפעילות המתבצעת בארגון היא על טהרת ההתנדבות. ברבות השנים זכה הארגון ומתנדביו לאותות הערכה על פועלם וקיבלו מספר פעמים את מגן שר הרווחה.

הקרן והארגון פועלים בשיתוף פעולה מלא עם המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית ערד וגורמים ציבוריים נוספים, תוך שמירה על עצמאותה בקבלת החלטות עקרוניות ושוטפות.

כיום הקרן נמצאת בקשיים משמעותיים של חוסר משאבים להמשך ביצוע פעילותה.

"כל כספי התרומה חוזרים לתושבי העיר ולרווחת הנוער והילדים בעיר"

הקרן לפיתוח ערד  וארגון "יד לערד" נתמכים על ידי חברות פרטיות וציבוריות, תורמים פרטיים, קרנות תמיכה ועמותות מזון ארציות כמו "לתת", "גשרים למען השלום" ו"לקט ישראל".. הקרן לפיתוח ערד רשומה כחוק ומוכרת כמוסד ציבורי לעניין תרומות, על פי סעיף 46 לפקודת מס ההכנסה

"ישנו בלבול לעיתים לפשר השם הכפול בהצגת העמותה – 'הקרן לפיתוח ערד' וארגון 'יד לערד' ", אומר ישראל צדיקריו, ממייסדי 'יד לערד': "הקרן לפיתוח ערד וארגון 'יד לערד' נוסדו כגופים נפרדים, בעלי הנהלות נפרדות, בשנת 2000. ארגון 'יד לערד' גייס את המתנדבים והפעיל אותם. הכספים שנתרמו לארגון, עברו דרך הקרן לפיתוח ערד. בשלב מסוים, הוחלט כי חברי הארגון יצטרפו לקרן ומתוכם נבחר יו"ר, שתפקידו לנהל את 'הקרן לפיתוח ערד'. כך הפכו 'הקרן לפיתוח ערד' וארגון 'יד לערד' לגוף אחד.

הקרן אחראית על הניהול הכספי ועל הפעילות מול הגופים הפורמליים כגון, רשם העמותות ושלטונות המס וכן על פרויקטים משותפים עם גורמים נוספים בעיר. הארגון אמון על ביצוע כל הפעילויות הדורשות את הפעלת המתנדבים.

בעזרת הכספים שנתרמים לארגון ובעזרת המתנדבים, 'יד לערד' מבצעת פעילויות מגוונות כמו:

·         סיוע במזון למשפחות נזקקות וארוחות מוכנות לקשישים – כ- 350 נפשות נהנות מחלוקת מזון מדי חודש ובחגים הגדולים, פסח וראש השנה, זה מגיע לכ- 1000 נפשות כאשר האוכל מגיע מארגונים וגופים שונים.

·         עזרה בתיקוני עזרה ראשונה בבית הקשיש או אצל אימהות חד הוריות כמו החלפת נורה שנשרפה,  דליפה בברז מים, החלפת מנעול שנתקע וכולי .

·         ליווי חולים מבוגרים ונכים למרפאות חוץ בבאר שבע.

כל הסיוע ניתן לבודדים ומשפחות, על פי רשימה המתקבלת משירותי הרווחה וגם על פי פניות מתוך הקהילה.

ביקשתי לשמוע על סיפור אחד שזכור לאנשי 'יד לערד', שהכי נגע בהם וכולם, פה אחד, כיוונו לאותו הנושא, האדם שנקלע לפתע לצרה וקיבל עזרה מהמקום שהכי לא ציפה, הושטת היד לעזרה של אנשי 'יד לערד' שעשו הכל על מנת להפיח תקווה ולהוכיח שיש -  יש תקווה!

דודו שי: "יום שישי בבוקר, קיבלתי טלפון מאשתו של חבר. העוזרת של הבת שלה, גרה בערד שבועיים, גרושה עם 3 ילדים, הבן חייל, מגיע יום שישי ואין להם מה לאכול. נתתי לה את הטלפון של ישראל. לא שאלתי מה קרה ואיך, לא חושבים במצבים כאלו. תוך שעה, הגיעה חבילת מצרכים רצינית הכוללת את כל מה שצריך על מנת להעביר את יום השבת ללא מחסור בכלום. לא הכרתי את אותה אישה, היא לא ידעה מי אני, כשדיברתי איתה היא אמרה לי: 'בראשון לציון, לקח חצי שנה עד שהרווחה בכלל דיברה איתי ואישרו להביא אלי מזון, כאן לקח חצי שעה!'. במכתב ששלחה אותה אשה היא כותבת: "אני חיה מסכום קטן מאוד וקשה לי לכלכל את הילדים ובמיוחד באוכל שזה הדבר הבסיסי ביותר. אני רוצה להגיד לכם תודה כי זה נותן הרבה מאוד".

מאות מכתבי תודה מתקבלים אצל 'יד לערד' לאות על הפעילות הברוכה של העמותה. במכתב אחר נרשם: "אנו רוצים להודות לארגון על התמיכה והעזרה על תשומת הלב בימים קשים העוברים עלינו. זה מחזק אותנו ועוזר הרבה בתקווה לעתיד טוב יותר".

ולא רק מזון, אלא גם הסעות לבית החולים לבדיקות. "ברצוני להודות לישראל על האכפתיות, ההבנה והיחס הטוב. בזכותך, אנו המבוגרים של ערד יכולים להגיע לבדיקות שנקבעו לנו ללא תלאות האוטובוסים והריצות....כן ירבו עוד אנשים כמוך".

במכתב ישן מ- 2011 שתפס את עיניי נרשם: " 'יד לערד'  נותנת תחושה בעזרה זו שאני מקבלת, בחום ובחיוך תמיד, שהם מאריכים לי את החיים.... אילו לא הייתי מקבלת סיוע זה, לא יודעת מה הייתי עושה"

שאלתי לסיפור שמאחורי המכתב:

"אותה אישה חלתה במחלת הסרטן והיו לה מגבלות רבות. אנחנו דאגנו להסיע אותה לכל טיפול ובדיקה שהייתה זקוקה לה", אומר ישראל וממשיך: "לפעמים, הדברים הקטנים שאנו מסוגלים לעשות מעוררים אצל האחר תחושה של עזרה, של הכרה בו, בקיומיות שלו. שירגיש שהוא לא נטל על החברה או על המשפחה. זו המהות בשורה אחת של ארגון 'יד לערד' ".

כיום הקרן נמצאת בקשיים משמעותיים, כתוצאה מחוסר במשאבים, מה זה אומר לגבי פעילות הקרן?

"לצערי, בערד, נסגרו מפעלים שהיו בין התורמים העיקריים שלנו ומפעלים אחרים צמצמו פעילות כך שמספר התרומות ירד משמעותית. מספר הפונים אלינו גדל כתוצאה מהמצב הכלכלי בערד ואנחנו לא עומדים בעומס הפונים. הפחד הוא שבתנאים כאלה לא נוכל להמשיך ולפעול בהיקף גבוה וניאלץ להפסיק את פעילות הארגון", אומר ישראל צדיקריו וממשיך: "אנו מבקשים את עזרת הציבור לבוא ולתרום למען כולם, על מנת שנוכל להמשיך לפעול למען רווחת אנשי ערד".

"כל כספי התרומה חוזרים לתושבי העיר ולרווחת הנוער והילדים בעיר"

כאמור, אף אחד מארגון 'יד לערד' אינו עובד בשכר. כל הפעילות של הנהלת הקרן והארגון וכמובן מתנדבי הארגון, הם בהתנדבות מלאה. כל הכסף המתקבל מתרומות חוזר אל הקהילה ומשמש להסעות, עזרה במזון וסלי מזון, תיקונים בבתי קשישים ועוד המון פעילויות שאפילו הקטנות שבהן, דורשות מימון כספי.

"אנו מתגייסים ותורמים ביום ההתרמה של העמותה - כי חשוב לנו שלשכן ממול תהיה ארוחה חמה"

בקרוב יעברו מתנדבי ארגון 'יד לערד' מבית לבית על מנת לבקש את עזרתכם להמשיך ולקיים את כל הפעילויות הגלויות והנסתרות שהרבה מתושבי ערד זוכים לקבל מ –'יד לערד'. אתם יכולים לעזור! אתם יכולים להיות חלק פעיל בעזרה הניתנת להרבה תושבים שבאותו הרגע, נקלעו למשבר. בנוסף למשאבים כספיים, 'יד לערד' זקוקה למתנדבים רבים, על מנת להוציא לפועל את כל הפעילויות הרבות. במידה ואתם רוצים להיות חלק מזה ניתן לפנות אל :

שלום שלום מנהל ואחראי על יד לערד בנייד:052-2706131

 

 ניתן  גם לתרום ישירות ל – 'קרן לפיתוח ערד' באמצעות העברה בנקאית לבנק לאומי, ערד, חשבון 758-022648/39 או לשלוח המחאה לפקודת 'הקרן לפיתוח ערד' ל- ת.ד 563, ערד.

בוקסות:

 

" הקרן והארגון פועלים בשיתוף פעולה מלא עם המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית ערד וגורמים ציבוריים נוספים, תוך שמירה על עצמאותה בקבלת החלטות עקרוניות ושוטפות. "

 

"לצערי, בערד, נסגרו מפעלים שהיו בין התורמים העיקריים שלנו ומפעלים אחרים צמצמו פעילות כך שמספר התרומות ירד משמעותית. מספר הפונים אלינו גדל כתוצאה מהמצב הכלכלי בערד ואנחנו לא עומדים בעומס הפונים"

 

"....לא שאלתי מה קרה ואיך, לא חושבים במצבים כאלו. תוך שעה, הגיעה חבילת מצרכים רצינית הכוללת את כל מה שצריך על מנת להעביר את יום השבת ללא מחסור בכלום....."

 

" אף אחד מארגון 'יד לערד' אינו עובד בשכר. כל הפעילות של הנהלת הקרן והארגון וכמובן מתנדבי הארגון, הם בהתנדבות מלאה. כל הכסף המתקבל מתרומות חוזר אל הקהילה ......"

 

"לפעמים, הדברים הקטנים שאנו מסוגלים לעשות מעוררים אצל האחר תחושה של עזרה, של הכרה בו, בקיומיות שלו. שירגיש שהוא לא נטל על החברה או על המשפחה. זו המהות בשורה אחת של ארגון 'יד לערד' "