הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

פעוט כבן שנה תועד עומד מעל סורגים מחוץ לחלון בביתו בשכונה בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2017-06-14 20:12:44

 

ביומיים האחרונים ערד סוערת מפוסט שהעלה שלומי טבצ'ניק ובו רואים פעוט עומד על סורגים לבדו ומאחוריו חלון סגור.

שלומי טבצ'ניק: "...הוצא מחוץ לחלון בתור עונש"

תגובות רבות גרר אחריו הפוסט שהועלה ביום שני השבוע ובו רואים פעוט עומד לבדו על סורגים שמאחוריו חלון סגור. בראיון ל- אתר "וואלה" טען טבצ'ניק ששמע את אביו צועק על התינוק והוצא לחלון בתור עונש. עוד נכתב בפוסט כי זהו לא מקרה חד-פעמי, ולטענתו מדובר בתופעה "נפוצה ומרגיזה מאוד בשנה האחרונה". לטענת טבצ'ניק, הוא התקשר בעבר כמה פעמים למשטרה, אך במוקד נאמר לו 'כי אם הילד כבר הורד מהחלון, לא תגיע ניידת'. "אפילו לא ביקשו ממני כתובת, זו תופעה מדאיגה ומסוכנת מאוד", אמר לאתר "וואלה".

עיתון הצבי ביקש לבדוק מדוע המשטרה לא הגיבה לאירוע הזה. פניתי לדוברות המשטרה ושם נמסר:

"מבדיקה קפדנית של כלל השיחות שהתקבלו ביממה האחרונה במוקד מאה של המשטרה, לא התקבלה שיחה או תלונה מהמודיע. לאחר שחזרנו עם מענה זה, המודיע חזר בו, שינה את גרסתו ועדכן כי למעשה לא התקשר היום, אלא ביצע מספר שיחות למוקד מאה של המשטרה בחודש האחרון וקיבל כביכול מענה מהמשטרה "אם הוא לא שם כבר והורידו אותו, אין לנו מה לעשות". מבדיקה שבוצעה של כלל שיחות למוקד מאה, בחודשיים האחרונים, עלה כי למרות טענות המודיע, הוא לא התקשר למוקד המאה של המשטרה ודיווח על אירועים מהסוג הזה ועדיין אנו מזמינים אותו להגיש תלונה במשטרה עוד היום על מנת שנוכל לטפל בתלונתו ומדגישים כי דיווח על עבירות זוהי חובתו כאזרח.

תגובת עיריית ערד לשאלתי, האם המקרה ידוע למחלקת הרווחה בעיר וכיצד היא מתכוונת לטפל בו? נמסר: "מחלקת הרווחה לא מכירה תופעה כזו. בכל תלונה שמגיעה על התנהגות חריגה כלפי ילדים מעורבת המשטרה וכן נשלחת פקידת סעד לבית ההורים.ביום שני בערב הגיעה פנייה למוקד העירוני והנושא נמצא בבדיקה".