הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ילדי ערד שומרים על הכדור

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2017-06-14 20:11:28

ילדי ערד שומרים על הכדור
"ילדי ערד שומרים על הכדור"

 

שבוע שעבר צוין יום כדור הארץ בעיר ערד, לטובת זאת התקיימו לאורך כל היום בעיר אירועים בסימן הפרדה ומיון פסולת. בשעות הבוקר נערך הפנינג עירוני לילדי שכבות ג' בעיר, שכלל הפעלות אינטראקטיביות וחווייתיות. בשעות אחה"צ התקיים אירוע לילדי הגנים בעיר בו הם נהנו מסדנאות יצירה מאריזות ממוחזרות, משחקי בינגו, הצגות עם בע"ח בנושאי מחזור והפרדת פסולת. היום נחתם בתערוכה בה הוצגו יצירותיהן של הילדים לראווה.

האירועים הללו הן חלק מפרויקט מחזור לחינוך שיצא לפועל בתחילת שנת הלימודים בחמישה עשר גני ילדים בעיר ערד. במהלך השנה, כחלק מפעילויות הפרויקט הועברו מערכי שיעור ע"י רכזת החינוך של היחידה הסביבתית בנושאי הפרדה ומיון פסולת לפחים השונים. מטרת השיעורים היא לחשוף את ילדי הגן לערכי איכות הסביבה וחשיבותם בדגש על הפרדת הפסולת.

בנוסף עברו ילדי הגן הפעלה אינטראקטיבית תוך שמיעת הסיפור "מפלצת הזבל" ,משחק כרטיסיות למיון פסולת, הכנת יצירות מאריזות ממוחזרות בליווי מתנדבים מארגון "ליונ'ס" והכרת ערכה של תאגיד המחזור תמיר.

על מנת למקסם את המסרים הסביבתיים הוחלט לשים דגש בערד על פעילויות הסברתיות חווייתיות שדרכן ילמדו את חוקי הפרדת הפסולת ומהן האריזות שיש לזרוק לפח הכתום.

הפרויקט התקיים בשיתוף תכנית פנאי וקהילה של מתנ"ס ערד, תפוח פיס, עיריית ערד והיחידה הסביבתית.

ממנכ"ל תאגיד המחזור תמיר, קובי דר, נמסר: בתחילת שנת הלימודים יצאנו לקמפיין הסברה מקיף בכל רחבי הארץ במטרה להניע כמה שיותר תושבים להצטרף למהפכת המחזור שמתרחשת בישראל בשנים האחרונות, הפרדת אריזות לפח הכתום מונעת הטמנה של פסולת ומאפשרת מחזור וקיום כלכלה מעגלית. אני מודה לראש העיר ולתושבי ערד על שיתוף הפעולה בקידום הפרדת הפסולת בעיר."