הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ערב אמהות ובנות מצווה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: צוות מרכז זהות "שלהבת צבי"
תאריך: 2017-06-14 20:08:43

ערב אמהות ובנות מצווה
"ערב אמהות ובנות מצווה"

 

ביום רביעי שעבר התקיים בספריה ערב אמהות ובנות מיוחד ומושקע לבנות כתה ו' ואמותיהן מבתי הספר אבישור, חלמיש ויעלים-עופרים.  הערב נערך כסיכום לתכנית חוויתית שהבנות עברו במהלך השנה על ידי בנות השירות הלאומי של מרכז זהות 'שלהבת צבי', לכבוד שנת בת המצווה.

במהלך התכנית, הבנות למדו על נשים משמעותיות מהעבר של עמנו - על דמותן, כוחן, אישיותן ועל התכונות המיוחדות הבולטות בהן וטבועות בבנות ישראל.

במפגש האחרון, כהכנה לערב המסכם, הבנות הכינו מתנה מיוחדת לאימהות - שרשרת המסמלת את חיבור החזק בין אם לביתה ואת הקשר המיוחד בין נשות ישראל לאורך הדורות. 

בתחילת הערב, כל בת העניקה לאמה את השרשרת שהיא הכינה יחד עם מכתב אישי שכתבה, האימהות שמחו ותרגשו מההשקעה במתנה ומהמכתבים המרגשים מבנותיהן. הבנות לא נותרו בידיים ריקות וקיבלו אף הן שי צנוע מתנת המועצה הדתית- ספר תהילים קטן.

לסיכום הערב צפו האימהות והבנות בהצגה "על אם הדרך" (תיאטרון לחישה) העוסקת במשמעות העמוקה של גיל המצווה והקשר המיוחד שבין אם וביתה.

צוות מרכז זהות מבקש להודות למנהלות ולמחנכות כיתות ו' על שיתוף הפעולה בפרויקט מיוחד זה. למרינה גלייזר ולאגף לתרבות יהודית על הסיוע הרב, ולעופר סלע וצוות הספרייה על האירוח החם.