הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

המשטרה האריכה את מעצרו של הגבר שתקף את חובשת מד"א

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2017-06-01 14:28:00

המשטרה האריכה את מעצרו של הגבר שתקף את חובשת מד"א
"המשטרה האריכה את מעצרו של הגבר שתקף את חובשת מד"א"

ארגון עובדי מד'א ביקש לנקוט צעדים ארגוניים ולהשבית חלק משירותי מד"א כמחאה על התקיפה ופגיעה חמורה בחובשת מד"א

 

במוצ"ש האחרון, בשעה 18:00 הגיעה לנקודת ההזנקה של מד"א במועצה אזורית תמר בים המלח, אישה שחשה ברע כשהיא מלווה בגבר כבן 40. בזמן תשאול החולה, החל הגבר לתקוף את החובשת באגרופים ובעיטות. החובשת נחבלה בכל חלקי גופה ופונתה להמשך טיפול רפואי בבית החולים סורקה.  כרגע סובלת משני שברים ביד, חבלה בירך ימין וכאבים עזים בגב התחתון. התוקף נעצר על ידי המשטרה וביום ראשון השבוע הוארך מעצרו

כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים הוגשו על ידי חטיבת התביעות של משטרתישראל כנגד החשוד שנעצר על ידי השוטרים.

"שלחי לי ניידת זריז לתחנת מד"א בעין בוקק...אדם נכנס לתחנה והחל להכות את החובשת", כך התקבלה הקריאה במוקד המשטרה. סיירי משטרת ישראל יצאו מנקודת המשטרה בעין בוקק והגיעו למרפאה לאחר דקות ספורות, שם עצרו גבר, בשנות ה-50 לחייו, תושב חיפה, בחשד שהיכה את החובשת במקוםוגרם לה לחבלות.
החשוד נעצר והועבר לחקירה בתחנת המשטרה בערד. במהלך החקירה עלה כי: הוא ליווה את בת זוגתו לתחנת מד״א לאחר שזו חשה ברע ובזמן שהחובשת תשאלה אותה הוא החל לתקוף את החובשת תוך שהוא גורם לה לחבלות בחלקי גופה. עוד עלה במהלך החקירה כי החשוד נהג ברכב ללא ביטוח ובזמן פסילה שניתנה לו ע"י בימ"ש תעבורה מתאריך 16.6.16 למשך שנתיים וחמישה חודשים.בחקירתו הוא הכחיש את עבירת התקיפה אשר יוחסה לו, ומעצרו הוארך וכאמור, בכוונת חטיבת התביעות במשטרה להגיש כנגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

מהמשטרה נמסר, "ננקוט באפס סובלנות כלפי כל מי שינסה להטיל אימה תוך התנהגות בריונית כנגד עובדים המשרתים את הציבור באשר הם ונפעל למיצוי הדין עימם".

 

פאראמדיקית מד"א ירדן מאדר שהייתה במקום סיפרה:"כשהייתי בחדר סמוך שמעתי גבר צועק, רצתי מהר והמראה היה מזעזע, מצאתי את החובשת שרועה על הרצפה חבולה ונסערת , הדפתי את התוקף ונעלתי את הדלת, שוטרים שהוזעקו עצרו את התוקף.״

 

שרה ישראלי, החובשת שהותקפה מספרת: "הזוג נכנס לתחנת מד"א תמר, האישה נראתה לא טוב ומיד הצעתי לה לשבת. הבחור הסביר את מצבה. מכיוון שהיה חשד להתייבשות ויש לוודא את מצבה של החולה על ידי תשאול ובדיקה של ערנות והתמצאות בזמן ובמקום, ביקשתי לשוחח עם האישה ולהבין ממנה איך היא מרגישה. הגבר התרגז וצעק עליי לדבר רק איתו ולא לפנות אליה. לאחר שביקשתי ממנו להפסיק לצעוק הוא החל לבעוט בי והדף אותי לרצפה, נפצעתי והייתי בהלם. הפראמדיקית השנייה שמעה את הצעקות, רצה אליי והדפה אותו ממני.

לאחר שהגבר יצא מיד נעלנו את עצמנו בתוך החדר יחד עם החולה כדי למנוע ממנו לתקוף את אחת מאתנו שוב. פתחתי את המירס וקראתי למוקד המרחבי של מד"א – 'אני מבקשת לפה דחוף משטרה – תוקפים אותי'. בתוך 5-10 דקות הגיעה ניידת עם שוטרים, לקחו פרטים מהאישה ועצרו את הגבר".

 

מנכ״ל מד״א, אלי בין: ״מדובר באירוע תקיפה חמור ביותר נגד צוותי מד״א שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום. אני קורא למשטרת ישראל ולרשויות אכיפת החוק למצות את מלוא הדין עם התוקף ובכך להעביר מסר חשוב. עלינו כחברה לגנות כל אלימות מהסוג הזה כנגד צוותי רפואה״.