הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

בוראן

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-09-02 09:42:15

בוראן
"בוראן"

במוצ"ש האחרון, 27.08.11  ברחבת המתנ"ס הופיעה להקת "בוראן" , להקה אירית המשלבת השפעות מוסיקליות מתוך הווי החיים במזרח התיכון. השפעות אלו שזורות במלודיות הקלטיות האיריות והסקוטיות.  שילוב זה יוצר מוסיקה  "פיקנטית" ומלאת עניין וחיים.

הלהקה הוקמה בשנת 2000, והיא מהווה חלק מהמופע "אש קלטית" - מופע של מוסיקה וריקודים מהמסורת האירית והסקוטית. במופע משתתפים נגני בוראן ביחד עם רקדני להקת "טריקוטרה" יחד עם הסולן יאיר ורדיגר. בשנים האחרונות הופיעה בוראן במסגרת "אש קלטית" יחד עם הרקדנים האיריים מן המופע "ריוורדאנס"  קולין ראיין וג'ואן ראיין. 

"בוראן" הוא כלי ההקשה המוביל במוסיקה האירית המסורתית ומהווה את יחידת הקצב העיקרית. מלבד הבוראן יש במוסיקה האירית רק עוד כלי הקשה אחד ה-"בונס" שהם זוג מקלות קצרים העשויים מעצמות! בבוראן מנגנים באמצעות מקל עץ קצר מצידו האחד ובתופי המסגרת מנגנים בקצות האצבעות  ועם שתי ידיים. ייחודו של הבוראן הוא בכך שאפשר לשנות את גובה הצליל שהוא מפיק תוך כדי נגינה ובכך לתת בנוסף לליווי הקצבי, גם אוירה מלודית למוסיקה . בנוסף לבוראן ללהקה כלי נגינה שונים, כמו: חמת חלילים סקוטית גדולה וקטנה, חמת חלילים אירית, חליליות איריות, כינור, תופים, דרבוקה (ומגוון כלי הקשה שונים), גיטרה אקוסטית , סיטרן, גיטרה בס.
היה מופע מרהיב, שילוב של מוסיקה מיוחדת ורקדנים איריים שעשו שמח!!