הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הגענו לישורת האחרונה- עתה מציבים פחים כתומים בכל העיר

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: היחידה לאיכות הסביבה נגב מזרחי
תאריך: 2017-05-17 21:28:12

הגענו לישורת האחרונה- עתה מציבים פחים כתומים בכל העיר
"הגענו לישורת האחרונה- עתה מציבים פחים כתומים בכל העיר"

בשלושת החודשים האחרונים התבצע פיילוט פחים כתומים לפסולת אריזות אשר מטרתו הייתה להבין את אופן הצבת הפחים, היכן כדאי למקם את הפחים, שיתוף הפעולה מצד התושבים וימי הפינוי הנדרשים.

אנו שמחים לבשר כי הפיילוט השיג את מטרותיו ואנו קיבלנו אור ירוק מתאגיד מיחזור האריזות, תמיר, להציב את הפחים הכתומים בכל השכונות בעיר.

במהלך הימים הקרובים יעברו נציגי העירייה מבית לבית ברחבי בשכונת מעוף, ידריכו את התושבים איך להפריד ומה אפשר לשים בפח הכתום ויחלקו שקיות כתומות לאסוף האריזות בבתים.

לאחר ההדרכה בשכונת מעוף יעברו בשבועות הקרובים המדריכים גם לשכונת נעורים, הרדוף חצבים ורותם.

חשיבות הפרדת האריזות הינה רבה ביותר לתהליך המיחזור. כאשר האריזות מופרדות כבר בבתים מהפסולת הרטובה (שאריות אוכל ונוזלים), שומרות האריזות על איכותן מבחינת החומר וקל יותר ולמחזרן באיכות גבוהה. ככל שנצרוך פחות מוצרים ובאלה שכן רכשנו נפריד את האריזה, נוכל להשתמש שוב באריזות כחומר גלם ולחסוך שימוש נוסף במשאבי טבע שהולכים ומתדלדלים.

להזכירכם אריזה היא בעצם כל מה שהגיע בעת הרכישה עם המוצר אך אינו המוצר עצמו. (לעיתים אף יש כמה סוגי אריזות למוצר אחד) אם זו עטיפת הסוכרייה , מקל הארטיק, ניילון נצמד והקלקר שקניתם בהם את הבשר, החומר המוקצף ששומר על המכשירים שלא ישברו ועוד.

מהפיילוט עלה כי שיתוף הפעולה של התושבים בערד הוא מהטובים בארץ, תושבי ערד בהחלט מגלים אחריות סביבתית ובפחים נצפו הרבה מאוד אריזות.

אם זאת חשוב לציין, כי על פי התנאים של תאגיד האריזות, תמיר, הפינויים של הפחים יעשו אחת לשבועיים.

 לפי כמות הפחים הפרוסה בעיר, נפח הפחים אמור להספיק לכמות העירונית. לכן, אנא השתדלו לזרוק בפחים הכתומים אך ורק אריזות.

אין לזרוק קרטונים לפח הכתום, למרות שקרטון הוא ברוב המקרים אכן אריזה, הוא ימלא את כל הפח ולא ניתן יהיה להכניס פסולת נוספת לפח . נייר וקרטונים רכים (כגון קופסאות דגני בוקר או קרטון ביצים) יש לזרוק לפח של הניירות, וכן להשתדל לזרוק את קבוקי הפלסטיק למחזורית, שכן בקבוקי הפלסטיק גם הם תופסים נפח רב.

אין לזרוק אשפה ביתית אשר תופסת נפח, פוגעת באיכות החומר ומקשה על ההפרדה והמחזור בהמשך גלגולה של האריזה. מספיקה שקית אשפה רגילה אחת כדי לפגוע בטיב של פח שלם.

בנוסף, כאשר מושלחת פסולת ביתית לפח הכתום היא מושכת אליה חתולים. החתולים מצליחים להיכנס מהפתח העליון של הפח אך לצערנו רבים מהם לא מצליחים לצאת.

"אנו באמת מאמינים כי כאשר כל העיר תצבע בכתום  ופח האריזות יהיה נגיש לכולם, ערד תהיה בין הערים המובילות בארץ באיכות ההפרדה ובכמויות המיחזור כפי שמתבטא באיסוף הבקבוקים והקרטון", אומרים ביחידה לאיכות הסביבה ומוסיפים: "להמשך שיתוף פעולה פורה למען עולם נקי ובריא יותר לנו ולילדינו".