הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ראשית צמיחת גאולתנו

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2017-05-04 11:19:08

ראשית צמיחת גאולתנו
"ראשית צמיחת גאולתנו"

מאות השתתפו בבמה לציבור הדתי מסורתי בכיכר העיר ובהפנינג המשפחות באולפנה, לאירועים המופקים זו השנה השנייה ע"י עיריית ערד ביחד עם הקהילה הדתית בעיר הצטרפה השנה גם ישיבת ההסדר בעתניאל, היה שמייח!

בליל יום העצמאות התקיים בכיכר העיר טקס מיוחד במינו, בני הקהילה הדתית בערד ביחד עם תלמידי ישיבת ההסדר בעתניאל ערכו ברחבת כיכר העיר תפילה מיוחדת הכוללת בנוסף לתפילה החגיגית שקבעה הרבנות הראשית, גם טקס מעבר שאליו יכולים להתחבר דתיים וחילונים כאחד. "רבים מתושבי ערד לא יודעים שחלק גדול מהציבור הדתי, לא רק שחוגג את יום העצמאות אלא רואה בו יום קדוש לתפילה ושמחה" מסביר דובי חלקיה, מנהל גרעין בנ"ע בעיר. "זו כבר השנה השנייה שאירוע זה מתקיים בכיכר העיר וזה המקום להודות לראש העיר עו"ד ניסן בן חמו, לעובדי העירייה ובעיקר למרינה גלייזר מנהלת מח' אירועים שפועלים עם כל הלב לקיום והצלחת אירועים כאלו. דווקא השנה, היה לנו חשוב להעצים עוד יותר את האירוע ולקדם חיבור ושיח בין הקהילות השונות בעיר, אנחנו מודים לישיבת ההסדר בעתניאל נענתה ללא היסוס למשימת ההתחברות הזו והעבירה את התפילה המסורתית מבית המדרש לכיכר העיר בערד". מיד בתום התפילה החגיגית שאותה הוביל רכז ההתחדשות היהודית במתנ"ס, שרון פנגלה, הצטרפו כולם לריקודי שמחה בליווי להקת רימונים של הזמר ישי בן צבי. הריקודים הסוחפים הצליחו לחבר צעירים ומבוגרים, דתיים וחילונים. ראש העיר שהשתתף גם בתפילה וגם בחלק מהריקודים נשא נאום מרגש וקרא לבני הציונות הדתית לבוא להתגורר בערד "ערד היא עיר שנותנת מקום לכולם, אנחנו פועלים רבות למען הציבור הדתי והמסורתי ואנחנו קוראים לבני הציונות הדתית להצטרף לתהליך הצמיחה המבורך של גרעין בנ"ע והקהילה הדתית בעיר-  הקיץ עוברים לערד!".  

ביום העצמאות בבוקר התקיים הפנינג משפחות באולפנת ערד ומשפחות רבות נהנו מהמתנפחים, פעילות הג'גלניג ודוכני הפעילות של תנועת בני עקיבא. "אנחנו מאמינים שערד היא עיר של כולם, הסכסוכים הפוליטיים לא מייצגים את האנשים בשטח. בצורה טבעית לקהילה הדתית לאומית יש תפקיד חשוב להיות גשר בין דתיים לחילונים ואני מקווה שבמוקדם ובמאוחר גם חולייה מרכזית בסיום המאבקים הפנימיים ואיחוד כוחות למען האתגרים האמתיים של העיר שלנו" מסיים חלקיה בתקווה.