הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

רכבת העצמאות

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2017-05-04 11:16:06

רכבת העצמאות
"רכבת העצמאות"

 

 

רכבת האשלג של כי"ל, קושטה  בדגלי ישראל לכבוד יום העצמאות ה- 69 למדינת ישראל.

הרכבת, המעבירה את האשלג מים המלח, דרך הנגב לנמל אשדוד ולייצוא בעולם, נעה במהלך כל שבוע החג.

 

כי"ל היא יצרנית גלובלית של מוצרים מבוססי מינרלים מיוחדים, הנותנים מענה לצרכיו החיוניים של האדם בשלושה תחומי ליבה: חקלאות, מזון וחומרים מורכבים..

הניסיון, הידע והמקצוענות שנצברו עם הקמת תעשיית האשלג בארץ ישראל, במהלך למעלה מ-80 שנות עבודה מאומצת והשקעה אדירה במחקר ופיתוח, הפכו את כי"ל למובילה עולמית בתחום הדשנים המיוחדים, הברום ומעכבי בערה. כי"ל אחראית לייצורו של כשליש מהברום המופק בעולם, השישית בגודלה בעולם והשנייה בגודלה באירופה ויצרנית משולבת של מגוון מוצרים המבוססים על סלע פוספט, ובהם דשני פוספט, חומצה זרחתית ותוספי מזון לבעלי חיים. "אנו גם היצרנים הגדולים באירופה של דשני) PK דשנים מורכבים עם זרחן ואשלגן), כאשר השווקים העיקריים שלנו הם: אירופה, ברזיל, הודו וסין", אומרים בכי"ל.

דשני האשלג, הפוספט והדשנים המיוחדים עתירי הטכנולוגיה שכי"ל מייצרת, הם חומרים חיוניים המשמשים את ענף החקלאות העולמית כדי להגדיל את התנובה ליחידת שטח וכדי לשפר את איכות היבולים.כאמור, רכבת האשלג של כי"ל, המעבירה את האשלג מים המלח, דרך הנגב לנמל אשדוד ולייצוא בעולם, נעה במהלך כל שבוע החג. ניתן לראות את הרכבת בדף הפייסבוק של עיתון הצבי.