הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מקום 5 באליפות העולם, לנבחרת הרובוטיקה של ערד בתחרות שנערכה ביוסטון, ארה"ב

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2017-04-26 16:58:24

מקום 5 באליפות העולם, לנבחרת הרובוטיקה של ערד בתחרות שנערכה ביוסטון, ארה"ב
"מקום 5 באליפות העולם, לנבחרת הרובוטיקה של ערד בתחרות שנערכה ביוסטון, ארה"ב"

נבחרת ערד זכתה במקום הראשון בבית בו התמודדו 67 נבחרות, עלתה לשחק מול אלופי שאר הבתים וזכתה במקום החמישי בעולם - מתוך 400 נבחרות. נבחרת ערד היא השלישית מישראל שהצליחה להעפיל לגמר הבתים בשלוש עשרה השנים האחרונות

נבחרת הרובוטיקה של תפוח פיס המריאה במהלך ימי החג לאליפות העולם ביוסטון טקסס ונחתה מלאת תקוות לייצג את העיר בכבוד ואולי אף לחזור עם מדליה של אחד המקומות הראשונים.

הכרטיס לאליפות העולם הוא תוצאה של הישג מרשים שהשיגה נבחרת הרובוטיקה העירונית של ערד באליפות הארצית שהתקיימה לאחרונה בהיכל מנורה-מבטחים בתל-אביב. הנבחרת השתתפה בתחרות COMPETITION FIRST ROBOTICישראל בשלב התחרויות המוקדמות והעפילה לשלב התחרות הארצית בקטגוריית ביצועי הרובוט ועמדה באתגר התחרות. הנבחרת הערדניקית זכתה במקום הראשון באליפות יחד עם מודיעין והרצליה. בזכות הישג זה העפילה הנבחרת לאליפות העולם שהתקיימה כאמור ביוסטון, טקסס השבוע. הנבחרת מונה 10 תלמידים משלושה בתי ספר בעיר ערד:  תיכון מקיף אורט, ביה"ס הדמוקרטי "קדם"  והיחידה לקידום נוער ופועלת במרכז המצוינות המדעי- תפוח פיס, כחלק מתפיסת פיתוח מצוינות מדעית טכנולוגית בקרב תלמידי העיר.

חשוב לדעת שהישג הנבחרת בתחרות הארצית הינו תקדים יוצא דופן, לאור העובדה שנבחרת ערד פועלת זו השנה השלישית בלבד.

תכנית FRCהינה התכנית לבוגרי קמפוס הרובוטיקה ומיועדת לתלמידי ט'-יב'. התכנית פועלת זו שנתה השלישית במרכז המצוינות העירוני במתכונת יישובית. כל הפעילות מתקיימת בתפוח פיס בהנחיית מנטורים בוגרים שהשתתפו בתכנית וחונכים מהקהילה שנחשפו לתכנית. התכנית פועלת במרכז המצוינות המדעי- תפוח פיס כחלק מתפיסת פיתוח טכנולוגית בקרב תלמידי העיר החל בגיל הרך ועד חטיבה עליונה. המרכז פועל בתמיכת תכנית מצוינגב של המשרד לפיתוח הפריפריה ,הנגב והגליל, קרן רש"י ועיריית ערד. אתגר התכנית הינו בבניית רובוט במהלך שישה שבועות לביצוע משימות מוגדרות. תהליך הבנייה הינו אינטנסיבי וכולל תכנון הנדסי, איתור חלקים בניית מערכת בקרה, תוכנה שווק מדיה והפעלת הרובוט בזמן נתון. את הנבחרת הובילה איריס חממה, מנהלת תפוח פיס וסייעו לצידה בהתנדבות המנטורים: אולג טיטרנקו, גדי הוברמן, אור אברהמי וגבי טיטרקו.

השבוע, נבחרת הרובוטיקה של ערד זכתה להישג מרשים במיוחד: מקום חמישי באליפות העולם, בתחרות המרכזית של 400 נבחרות מכל העולם. הנבחרת מערד גברה על 67 נבחרות בבית המוקדם שלה והעפילה לשלב הגמר מול אלופי כל הבתים וסיימה כאמור במקום החמישי מכל נבחרות העולם שהשתתפו באליפות החשובה והמרכזית בתחום.

השנה, המשימה הייתה לבנות רובוט על פרמטרים מסוימים כאשר הרובוט היה צריך לאסוף כדורים למטרה מדויקת ואז לאסוף דיבקיות ולהניח אותם במקום. התחרות הייתה בין הרובוטים שנבנו ופעלו הכי מהר, מדויק וחזק וכמובן נבדקו גם פרמטרים של עבודת צוות.

השר אריה דרעי: "כבוד גדול וגאווה בנוער של ערד, תוכנית מצוינגב מוכיחה את עצמה שוב, אנו כמשרד נמשיך לעודד ולהוביל תכניות שחושפות את המצוינות בתחומים רבים כמו מדעים, תרבות וספורט – ילדי הפריפריה מביאים את הבשורה עד לקצה השני של העולם".

ראש עיריית ערד, עו"ד ניסן בן חמו: "גאווה גדולה לנבחרת ולעיר כולה. ההישג העולמי מלמד על יכולותיהם של ילדינו, ילדי ערד וישראל בכלל, שבאים לידי ביטוי גם בבגרותם עם פיתוחים טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם".