הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

נבחרת הרובוטיקה של תפוח פיס טסה לאליפות העולם בארה"ב

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: עיתון הצבי
תאריך: 2017-04-23 10:35:02

נבחרת הרובוטיקה של תפוח פיס  טסה לאליפות העולם בארה"ב
"נבחרת הרובוטיקה של תפוח פיס טסה לאליפות העולם בארה"ב"

הנבחרת העפילה לאליפות העולם לאחר שזכתה באליפות ישראל

נבחרת הרובוטיקה של תפוח פיס המריאה במהלך ימי החג לאליפות העולם ביוסטון טקסס ונחתה מלאת תקוות לייצג את העיר בכבוד ואולי אף לחזור עם מדליה של אחד המקומות הראשונים.

הכרטיס לאליפות העולם הוא תוצאה של הישג מרשים שהשיגה נבחרת הרובוטיקה העירונית של ערד באליפות הארצית שהתקיימה לאחרונה בהיכל מנורה-מבטחים בתל-אביב. הנבחרת השתתפה בתחרות COMPETITION FIRST ROBOTICישראל בשלב התחרויות המוקדמות והעפילה לשלב התחרות הארצית בקטגוריית ביצועי הרובוט ועמדה באתגר התחרות. הנבחרת הערדית זכתה במקום הראשון באליפות יחד עם מודיעין והרצליה. בזכות הישג זה העפילה הנבחרת לאליפות העולם שתתקיים ביוסטון, טקסס כבר בחודש הקרוב.

הנבחרת הוקמה ונתמכת בזכות תכנית מצוינגב של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הנגב וקרן רש"י. עיריית ערד מעניקה גם היא את תמיכתה ומשתתפת במימון יציאת המשלחת לחו"ל.

הנבחרת מונה 10 תלמידים  משלושה בתי ספר בעיר ערד:  תיכון מקיף אורט, ביה"ס הדמוקרטי "קדם"  והיחידה לקידום נוער  ופועלת במרכז המצוינות המדעי- תפוח פיס, כחלק מתפיסת פיתוח מצוינות מדעית טכנולוגית בקרב תלמידי העיר.

תוכנית  מצוינגב ייחודית לפיתוח והטמעת ערכי המצוינות וההצטיינות בתחומים שונים: מדעים, ספורט, תיאטרון, מנהיגות ומוסיקה באמצעות  החינוך. בארבע שנים האחרונות המשרד השקיע משאבים רבים בתוכנית מצויינגב, וכיום היא פועלת ב– 11 רשויות בנגב.

מרכז המצוינות בתפוח פיס

תכנית FRCהינה התכנית לבוגרי קמפוס הרובוטיקה ומיועדת לתלמידי ט'-יב'. התכנית פועלת זו שנתה השלישית במרכז המצוינות העירוני במתכונת יישובית. כל הפעילות מתקיימת בתפוח פיס בהנחיית מנטורים בוגרים שהשתתפו בתכנית וחונכים מהקהילה שנחשפו לתכנית. התכנית פועלת במרכז המצוינות המדעי- תפוח פיס כחלק מתפיסת פיתוח טכנולוגית בקרב תלמידי העיר החל בגיל הרך ועד חטיבה עליונה. המרכז פועל בתמיכת תכנית מצוינגב של המשרד לפיתוח הפריפריה ,הנגב והגליל ועיריית ערד. אתגר התכנית הינו בבניית רובוט במהלך שישה שבועות לביצוע משימות מוגדרות. תהליך הבנייה הינו אינטנסיבי וכולל תכנון הנדסי, איתור חלקים בניית מערכת בקרה, תוכנה שווק מדיה והפעלת הרובוט בזמן נתון.

חשוב לדעת שהישג הנבחרת בתחרות הארצית הינו תקדים יוצא דופן, לאור העובדה שנבחרת ערד פועלת זו השנה השלישית בלבד.

השר אריה דרעי : "כבוד גדול וגאווה בנוער של ערד, תוכנית מצוינגב מוכיחה את עצמה שוב, אנו כמשרד נמשיך לעודד ולהוביל תכניות שחושפות את המצוינות בתחומים רבים כמו מדעים, תרבות וספורט – ילדי הפריפריה מביאים את הבשורה עד לקצה השני של העולם.