הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

אקסס

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: פטריס פרז
תאריך: 2017-04-23 10:32:37

אקסס
"אקסס"

התכנית אקסס מקדמת אנגלית במספר תיכונים בארץ ועוזרת להביא את תלמידינו לרמה גבוה יותר. התכנית שייכת לשגרירות האמריקאית ועשרות תלמידים של אורט ערד כבר הצליחו בשנים האחרונות לעלות לארבע וחמש יחידות אנגלית בעזרתה. התכנית מאפשרת לנו לעשר את הלימודים של תלמידינו עם אירועים תרבותיים והפעם הקבוצה יצאה לצפות במחזמר האמריקאי המפורסם בשם "Annie". הפקה של לוגון - The Light Opera Group of the Negev. מנהל המוסיקלי: דוד ולדמן מערד.

 

אנני היא ילדה שננטשה ע"י הוריה על מדרגות בית היתומים בעיר ניו יורק אך לעולם לא מרימה ידיים ותמיד מוצאת את הצד החיובי, גם במצבים הקשים ביותר.

כהכנה למופע התלמידים למדו באנגלית על המשבר הכלכלי הגדול באמריקה של שנות ה-30 של המאה הקודמת ועל שנינשיאי אמריקה - הרברט הובר ופרנקלין רוסוולט.

למחזמר יש מסר מאד חזק על התקווה במחר והצורך להלחםעבורו. השיר המפורסם ביותר הוא "The sun will come out tomorrow" "השמש תזרח מחר".

 

בתמונה רואים חלק מהתלמידים שלי שעלו על הבמה בסיום המופע למסור לי פרחים היות והיה לי תפקיד ראשי בתור גרייס פראל - העוזרת האישית של הביליונר שמאמץ את אנני. היה מרגש מאד לקבל את תלמידיי ולשמוע עד כמה הם נהנו מהמופע. "לא כל יום יוצא לנו ללמוד אנגלית בצורה מהנה כל כך ונושא המרכזי היה ללא ספק אופטימיות."

חודש של מופעים מסביב לארץ הגיע לסיומו השבוע במשכן לאומנויות הבמה בבאר שבע, אבל לא אשכח את החיבוק הקבוצתי בסיום המופע הראשון עם התלמידים שלי.

כמנהלת התכנית אקסס באורט ערד ברצוני להודות לתכנית אקסס על התמיכה והאפשרות שניתנה לי לקדם כל כך הרבה תלמידים מוכשרים.

בתמונה: תלמידי אורט ערד בסיום המחזמר "אנני" עם המורה פטריס פרז

בתמונה: גרייס פארל עם אוליבר וורבקס ושתי אנניות (עם התלתלים האדומים המפורסמים)