הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

תכנית פותחים עתיד חוגגת עשור לאורך שביל ישראל

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: עיתון הצבי
תאריך: 2017-04-23 10:31:32

תכנית פותחים עתיד חוגגת עשור לאורך שביל ישראל
"תכנית פותחים עתיד חוגגת עשור לאורך שביל ישראל"

כ- 3000 ילדים והורים יצאו בעשרות אוטובוסים לבושים בחולצת "פותחים עתיד בשביל ישראל" אל הטבע הירוק ליום טיול מגבש, מלמד ומהנה בנופי הארץ

ביום שלישי, ה- 4.4.17, יצאו ילדים ומשפחות מ- 36 הישובים בהם פועלת תכנית פותחים עתיד, חברת בת של הסוכנות היהודית, מקרית שמונה ועד אילת, להליכה במקטעים שונים מ"שביל ישראל" הסמוך למקום מגוריהם לרגל חגיגת נקודת ציון משמעותית של עשור לעשייה חברתית של פותחים עתיד. כ- 3000 ילדים והורים יצאו בעשרות אוטובוסים לבושים בחולצת "פותחים עתיד בשביל ישראל" אל הטבע הירוק ליום טיול מגבש, מלמד ומהנה בנופי הארץ. בנוסף להליכה בשביל, התקיימה בכל מוקד פעילות בחיק הטבע בנושא שביל ישראל, ידיעת הארץ, הצומח והחי באזורנו.

 

ילדי ומשפחות פותחים עתיד בעיר ערד יצאו לצעידה בשביל ישראל ביער יתיר, התחלנו את היום בנקודת התצפית הנפרסת על פני היער כולו, מאחורי בית היערן, שם אכלנו גם את ארוחת הבוקר. לאחר מכן המשכנו לחניון דבורה הקרוב והלכנו כשעה לאורך שביל ישראל ביער, הילדים עברו פעילות בתחנות שאותן הפעילו הנאמנים שלימדו את הילדים על החי והצומח בישראל, על איכות הסביבה ועל האזור בו טיילו. לאחר הצעדה והפעילות ערכנו פיקניק ביער ולאחר מכן חזרנו חזרה לערד.

 

בטקס מיוחד לציון חגיגות העשור שהתקיים במקטע שביל ישראל בבן שמן, אמר שי לצר ,מנכ"ל פותחים עתיד: "יום משמעותי זה לא היה יוצא לפועל ללא התגייסותה של חברת נובל אנרג'י התומכת בפעילות החינוכית של פותחים עתיד ברמה הארצית בשבע השנים האחרונות. לשמחתנו התגייסה החברה לקיום האירוע הארצי בשביל ישראל ואנו מקווים כי נצליח לשמר את החגיגה השנתית  הזו כמסורת ארוכת שנים במהלך העשור לתוכו אנו צועדים בימים אלו" .