הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

בשורה לערד - אלביט תקלוט 100 עובדים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2017-03-23 11:14:35

בשורה לערד - אלביט תקלוט 100 עובדים
"בשורה לערד - אלביט תקלוט 100 עובדים"

במשך שנה שלמה התבשלה עסקת הענק: משרד הביטחון ירכוש ציוד במאות מיליוני ₪ מאלביט. ביוזמת שר הביטחון ובזכות מאמצי העירייה החברה תקלוט 100 עובדים חדשים למפעלה בערד

 

ירון רבינוביץ'

זמן רב חיכו בעיר לשמוע את המילים האלה: "מאה עובדים חדשים יקלטו לעבודה". ואכן, הפעם מגיעה הבשורה מכיוונם של משרד הביטחון וחברת אלביט שחתמו השבוע על עסקת ציוד גדולה.

מפת שדה הקרב

"נושא התעסוקה בעיר נמצא באופן קבוע על שולחנו של ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, ומפת שדה הקרב הכלכלי עמוסה חיצים ומטרות. אחת מהן היא התנופה המורגשת כיום בענף התיירות עם הגדלת תקציבים, יציאה לירידי תיירות בארץ ובחו"ל ופיתוח פרויקטים תיירותיים כגון המסלול המוטורי", אומרים בעירייה. חץ אחר כוון לפני כשבועיים אל משלחת מבייג'ין שביקשה מקום ראוי להקמת מפעל לבנייה תעשייתית ולאחר סיור בעיר ושיחות בין הנהלת העיר לשרי הכלכלה והאוצר, והודיעה החברה שהמפעל יקום בערד ויקלוט 1,500 עובדים.

השבוע נשמו לרווחה בהנהלת העיר, לאחר שהמאמצים הרבים שנעשו בחיבור בין אלביט למשרד הביטחון נשאו פרי עבור תושבי העיר. ראש עיריית ערד, עו"ד ניסן בן חמו אמר עם היוודע לו דבר חתימת העסקה, "אני גאה שחברת אלביט ומשרד הביטחון מכירים שוב ביכולותיה של ערד להיות בסיס לתעשייה איכותית. אני מודה לאנשי החברה ולמנהל הרכש במשרד הביטחון על האמון והסיוע לכל אורך הדרך".

צעד משמעותי לשיפור התעסוקה

מהמידע שהותר לפרסום עולה כי ביוזמת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מינהל הרכש במשרד הביטחון יזרים למעלה מ-400 מיליוני שקלים כדי לרכוש אלפי מכשירי קשר ממפעל 'אלביט מערכות' בעיר. המפעל עצמו התחייב בתמורה להעסיק 100 עובדים בעשור הקרוב. המשמעות לכך היא עצומה: מדובר בהצלחה גדולה בשיפור מצב התעסוקה בעיר וקליטת עובדים ומשפחות חדשות מחוץ לעיר, שיועסקו במפעל המתקדם בעבודות הלחמה, הרכבה, טכנאות והנדסה עם אופק תעסוקתי לשנים רבות קדימה. בנוסף, צה"ל ומשרד הביטחון יפעלו להעביר לערד פעילויות אחזקה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים ב-15 השנים הקרובות.

 לאור חתימת ההסכם הודיעה אלביט מערכות כי על פי החוזה, שיתבצע במהלך חמש השנים הקרובות, היא תייצר ותספק מאות מערכות רדיו.  אלביט תרחיב את אתר הייצור והתחזוקה שלה בערד להעסקת 100 עובדים ולדבריה, "תהפוך אותו למרכז לייצור ולתחזוקת מערכות רדיו מתקדמות לצה"ל". בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, אמר השבוע ש"העסקת 100 עובדים בערד תואמת את האסטרטגיה של אלביט מערכות להגביר את הנוכחות שלנו באזורי פריפריה בישראל", והשר השר ליברמן אמר כי ״ביטחון המדינה מורכב גם מהביטחון החברתי של אזרחי ישראל. אני רואה את חיזוק הפריפריה כאחת מהמטרות שמשרד הביטחון צריך לפעול למענן כל הזמן. החיזוק שאנו נותנים במהלך הזה לעיר ערד הוא משמעותי מאד עבור העיר״.

השר ליברמן אומר כי״בטחון המדינה מורכב גם מהביטחון החברתי של אזרחי ישראל. אני רואה את חיזוק הפריפריה כאחת מהמטרות שמשרד הביטחון צריך לפעול למענן כל הזמן. החיזוק שאנו נותנים במהלך הזה לעיר ערד הוא משמעותי מאד עבור העיר״.

סמנכ"ל וראש מנהל הרכש במשרד הביטחון, אבי דדון: "המשא ומתן שניהלנו משקף בצורה הטובה ביותר את המחויבות של שר הביטחון, משרד הביטחון ומנהל הרכש לתעשייה הביטחונית בפריפריה. אנו גאים שהצלחנו להבטיח לפחות 100 מקומות עבודה בערד לתקופה משמעותית. עובדים אלה יצטרפו לכ-50 אלף בתי אב בכל רחבי הארץ שמתפרנסים מהזמנות של מנהל הרכש במשרד הביטחון".