הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

נחשפה חוליית טרור של ישראלים שתכננו פיגוע נגד חיילים בנגב

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2016-12-28 19:49:50

נחשפה חוליית טרור של ישראלים שתכננו פיגוע נגד חיילים בנגב
"נחשפה חוליית טרור של ישראלים שתכננו פיגוע נגד חיילים בנגב"

 

כוחות שב"כ ומשטרת ישראל חשפו בחודש שעבר חוליית טרור, שחבריה אזרחים ישראלים, שתכננה לבצע פיגועים נגד חיילי צה"ל בדימונה, ערד ובשער בסיס חיל האוויר בנבטים. המניע לפיגוע: נקמה בגין הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק

 

השב"כ ומשטרת ישראל חשפו בסוף נובמבר חוליית טרור שתכננה לבצע פיגוע נגד חיילי צה"לבאזור הנגב. כך הותר ביום שלישי לפרסום. חברי החוליה הם אזרחים ישראלים. שניים מהם - מחמד מצרי, בן 37 מבאר-שבע ועבדאללה אבו-עיאש, בן 26 מכסיפה, עצורים בידי השב"כ.

 

בחקירת הפרשה בשב"כ ובמשטרה עלה כי מצרי יזם את הפיגוע כנקמה על הוצאתו מחוץ לחוק של הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. אבו-עיאש נעתר לפנייתו של מצרי והשניים תכננו לבצע את הפיגוע כנגד חיילי צה"ל בשלושה אתרים אפשריים - דימונה, ערד ובשערי בסיס חיל האוויר נבטים. במסגרת ההכנות לקראת ביצוע הפיגוע, ערכו השניים סיור מקדים לאיסוף מידע על המקומות שבהם ביקשו לפגע.

 

במהלך חקירת הפרשה הוסגרו רובה מסוג "קרל גוסטב" וכן כמות גדולה של מערכות להפעלה מרחוק של מטענים, אשר לפי החשד היו מיועדים לשמש את חברי החוליה.

 

יוזם הפיגוע, מחמד מצרי, הועסק בשנה האחרונה כסגן מנהל סניף "קינג סטור " בבאר שבע, שבו הועסק גם עבדאללה אבו-עיאש. הקשר בין השניים נרקם במסגרת עבודתם המשותפת בסניף.

 

בעברו של מצרי עבירות ביטחוניות קשות. בשנת 2013 הוא השתחרר מהכלא לאחר שריצה עונש מאסר ממושך של 12 שנים בגין מעורבותו בתכנון פיגוע מטעם ארגון הטרור שהדאא אל-אקצא, באולם אירועים בהרצליה.

 

במהלך תקופת מאסרו הוא רקם קשרים עם מחבלים מחמאס, מרצועת עזה ומיהודה ושומרון, ביניהם גם בכיר חמאס יחיא סנואר. בשנים שלאחר שחרורו נמנה מצרי על הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל ונטל חלק בפעילותו.

 בנוסף למצרי ולאבו-עיאש נעצרו לחקירה שלושה אזרחים ישראלים, תושבי ישובים בנגב, בחשד שהיו מעורבים יחד עימם בסחר באמצעי לחימה: בכר אבו-תקפה, בן 21 משגב שלום, רמי אבו-תקפה, בן 22 משגב שלום, ומחמד אבו כף, בן 26, תושב הפזורה הבדואית ליד נבטים.

 

בחקירות הפרשה התקבל מידע על מעורבותם של תושבי נגב נוספים בסחר באמצעי לחימה על רקע פלילי. בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום כנגד מחמד מצרי ועבדאללה אבו עיאש. חקירות הפרשה נמשכות וצפויים מעצרים נוספים.

 

עורכת הדין אסתר בן-ציון, המייצגת את חברת "קינגסטור אלמשהדאוי בע"מ", מסרה בתגובה כי "אין כל קשר בין מקום העבודה של החשודים לעבירות המיוחסות להם. החברה מגנה כל פעילות נגד ביטחון המדינה ומבקשת לחזק את ידיהם של השב"כ ומשטרת ישראל בעבודה הקשה והיומיומית בשמירה על ביטחון המדינה והתושבים".