הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הקיצוץ במענקי האיזון

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2016-12-28 19:48:06

 

 

במידה והגזירה הייתה יוצאת לפועל, ערד הייתה מפסידה אלפי שקלים מהתקציב השוטף שלה.בשבוע שחלף יצאו ראשי הרשויות בארץ למאבק כדי למנוע קיצוץ במענקי האיזון הניתנים לרשויות. במידה והגזירה הייתה יוצאת לפועל ערד וערים נוספות היו מפסידות אלפי שקלים מהתקציב השוטף שלהן.

לאחר לילות ללא שינה ודיונים מייגעים ומתישים, דיונים קדחתניים בכנסת, הצליחו ראשי הערים שהובילו את המאבק להגיע להבנות עם משרד האוצר על הקפאת הקיצוץ, ובמקביל על הפסקת השביתה שהוכרזה ביום שלישי בערב בשבוע שעבר וזאת מתוך רצון למנוע פגיעה בתושבים בדגש על הצורך לחזק את השלטון המקומי. סוכם כי עקב ההנחיה המשפטית שלא לבצע סיכומים לפני ההצבעה על התקציב (תקציב המדינה), יפגשו הצדדים, נציגי הרשויות ונציגי האוצר והפנים ביום ראשון השבוע, ה- 25.12.16, לדון במחלוקת, ליישבן ולהגיע לפתרון שישביע רצון של הצדדים המתדיינים. יש לציין שזו הפעם הראשונה בתולדות הסכסוכים והמחלוקת עם האוצר שרשויות ערביות ודרוזיות שילבו ידיים עם מועצות וערים יהודיות במאבק למניעת גזירת הקיצוץ בתקציבי האיזון שהיה פוגע בכולן.

 בהזדמנות זו הודה ראש העיר בני ביטון לידידו יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר, מודיעין - מכבים רעות, חיים ביבס, על הובלה משותפת של המאבק הצודק בנחישות. כמו כן גם הודה לשאר ראשי הערים והמועצות שנטלו חלק במאבק והתנצל על אי הנוחות שנגרמה לערים עקב ההשבתה. בזכות התמיכה הרחבה הוסרה גזירת הקיצוץ.

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו: "הצטרפנו למאבק של כל הרשויות בארץ נגד הכוונה לקצץ במענקי האיזון המגיעים לערים בפריפריה. זו הייתה אחת הפעמים הבודדות בהן התגייסו כל ראשי הערים, גם מהערים החזקות, לעניין משותף מתוך הבנה שמענקי האיזון הם החמצן של הערים בפריפריה וכל פגיעה בהם היא פגיעה הרסנית ביותר. במהלך המאבק הקצר שבתה העירייה ממתן שירות לתושבים ואני הצטרפתי אל ראשי הערים שעלו לירושלים. אני שמח שהצלחנו לעצור את רוע הגזירה ולהיכנס למו"מ מול משרד האוצר וזאת תוך הבטחה שניתנה לנו שנקבל פיצוי הולם לקיצוץ".