הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ניצחון לעירייה בבית המשפט:

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2016-12-21 20:59:21

ניצחון לעירייה בבית המשפט:
"ניצחון לעירייה בבית המשפט:"

חסידי גור יסירו את כל השלטים מהבתים

בית המשפט המחוזי בבאר שבע פסק אתמול, יום רביעי, שעל חסידי גור להסיר את כל השלטים שתלו על בתיהם ברחבי העיר. בית המשפט אף נתן מועד של שבוע להסרת השלטים. במידה ולא יוסרו תוכל העירייה להסירה בעצמה או לקנוס את בעל הדירה של הסיר שלט מדירתו. לפני חודשים אחדים מאות שלטים נתלו בין לילה על חלונות וגדרות של בתים בהם מתגוררים חברי קהילת גור. בתחילה היו אלה שלטי 'מכירה' פיקטיביים "כדי לפגוע בערך הנדל"ן ובמורל העירוני", דברי דוברות העירייה ולאחריהם נתלו מאות שלטים נוספים כגון "בערד אוכלים כשר", "ילדי ערד לומדים תורה", וכדומה. בעיריית ערד לא אהבו כלל את הרעיון שכל אחד יכול לתלות שלטים ברחבי העיר ללא בקרה על גודל השלט, סגנונו, אופיו וחזותו החיצונית. בעירייה לא רצו שהעיר תהפוך למערב הפרוע מבחינת השילוט והחזות החיצונית. לאחר שניתנו לתושבים התראות, פקחים מטעם העירייה יצאו להסיר את השלטים. כמו כן ניתנו התראות לפני קנסות לבעלי דירות שתלו שלטים שאי אפשר היה להסירם. נציגי חסידות גור הגישו לבית המשפט עתירה מנהלית. במחלקה המשפטית בראשות היועמ"ש עו"ד חיים שימן, קיבלו את המתווה שהנחה בית המשפט לפיו יישארו 600 שלטים וזאת מבלי שהדבר יהווה הסכמה להישארותם ככל שתידחה העתירה. ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, הנחה את המחלקה המשפטית לקדם תיקון לחוק עזר עירוני לפיו כל שלט מחויב לקבל היתר מטעם הרשות, תיקון כאמור עבר במליאת מועצת העיר לפני מספר שבועות.

השבוע ביום רביעי דחתה כב' השופטת, רות אבידע, את העתירה שהגישה חסידות גור בטענה שאלה אינם שלטים פוליטיים ופסקה כי על החסידות להסיר את כל השלטים שנתלו.

בחסידות גור הגיבו לפסק הדין וכך נאמר:

"בית המשפט קבע, כי כדי שהשלטים יקבלו מעמד של שלטים בעלי אופי פוליטי, הם צריכים להיות מובנים מתוכן השלט ואילו מהשלטים החיוביים, לא מובן כי הם בעלי אופי פוליטי. חסידות גור ילמדו את פסק הדין וככל ויהיה צורך להחליף את תוכן השלטים, הם יעשו כן כבר בימים הקרובים. למרבה הצער, עיריית ערד מעדיפה כי חסידי גור יתלו שלטים שליליים ולא חיוביים".