הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

חושבים על דרכי מחאה חדשים חסידות גור קיבלה ביום שני השבוע החלטה אסטרטגית להגביר את המאבק!

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2016-12-14 21:11:37

חושבים על דרכי מחאה חדשים  חסידות גור קיבלה ביום שני השבוע החלטה אסטרטגית להגביר את המאבק!
"חושבים על דרכי מחאה חדשים חסידות גור קיבלה ביום שני השבוע החלטה אסטרטגית להגביר את המאבק! "

 


שר הבריאות, ליצמן יעקב, כינס את בכירי החסידיות בארץ בלשכתו בהוראת הרבי מגור על מנת לקבל החלטה אסטרטגית להגברת המאבק בעיריית ערד עקב חילול בית הכנסת ושבת בערד. בכינוס אצל השר ליצמן במשרד הבריאות השתתפו: חברי מועצת עיריית ערד החרדים ונציגי: גור, בעלזא, ויז'ניץ, קרלין, סלונים, ערלוי ושאר חסידיות חברי מועצה מדגל וש"ס

ליצמן: "צריך לעשות מעשה, שהמשטרה תבין שהולכים לעשות בלגן"
המאבק על ערד מגיע לשיאים חדשים: השר יעקב ליצמן נועד עם נציגי הציבור החרדים בערים השונות, שהציגו חזית אחידה, והעביר מסר תקיף: "מעבר לצעקה, צריך גם לעשות מעשה, שיבינו שאנחנו הולכים לעשות בלגן".


ליצמן החליט להחריף את המאבק נגד ראש עיריית ערד, זאת בעקבות חילול בית הכנסת בשבתות האחרונות. כאמור, בתום הפגישה, שהתקיימה ביום שני בלשכת ליצמן, הוחלט על הקמת ועדה שבה יהיו חברים ליצמן, יוסי דייטש, מנחם שפירא חיים ביטון וחנוך זייברט, שתבדוק מול גדולי ישראל את דרכי הפעולה וליישם אותם.

במפגש השתתפו בין היתר ראש העיר בני ברק חנוך זייברט, נציגי 'דגל התורה' אברהם רובינשטיין ומנחם שפירא, נציג ויז'ניץ, שלמה רוזנשטין, יצחק גולדקנופף מהוועדה למען השבת ונציגים מחסידות בעלזא, ביאלא מודז'יץ ועוד. כמו כן הגיעו למקום חברי המועצה החרדים מהעיר ערד שתיארו את שעובר עליהם בעיר.

האדמו"ר מגור הורה על כינוס האסיפה ויציאה למחאה כנגד ביזיון בית הכנסת וניסיון הדרת הציבור החרדי בערד.

ביום שלישי השבוע הוציא ח"כ דוד אזולאי, השר לשירותי דת, מכתב אל ח"כ גלעד ארדן, השר לביטחון פנים, וביקש ממנו "רגע לפני שיהיה מאוחר מדי" להתערב ולנקוט "באפס סובלנות ולפעול ביד קשה כנגד אותם פורעים", לדבריו. הוא ממשיך ומוסיף, "כולי תקווה שגורמי אכיפת החוק עליהם אתה אמון, יעשו כל אשר על ידם בכדי להשיב את השקט לעיר הדרומית".

מוקדם יותר, ביום ראשון התקבלה החלטה בבית המשפט השלום אשר בבאר שבע על ביטול פסק הדין במעמד צד אחד של פינוי בית הכנסת האשכנזי.

לשאלתי מהי תגובת העירייה לביטול פסק הדין וכיצד והאם תמשיך להיאבק כנגד חסידות גור בבית משפט על בית הכנסת האשכנזי המרכזי, נאמרו הדברים הבאים:

"1. כל המחאות לכאורה באות להסתיר את האמת הפשוטה: מדובר בזעקת הקוזק הנגזל של מנהיגי גור. 
במשך חמש שנים מיררו חסידי גור את חייהם ותפילותיהם של תושבי ערד שנהגו להגיע בקביעות לבית הכנסת העירוני. לפני כשנתיים הגיעו הדברים לשיא כאשר חסידי גור בניצוחו של הרב ביאלוסטוצקי פרצו באלימות לבית הכנסת והשתלטו עליו וגירשו ממנו את התושבים הדתיים והחילוניים שאינם מהחסידות. כפי שמוכח בסרטון ההשתלטות.
מאז פועלת העירייה לפינוי המבנה העירוני באמצעות בית המשפט והתושבים מוחים על ההשתלטות בצורה לגיטימית. כל התיאורים הציוריים על חילול הקודש הינם שקריים ומטרתם להתסיס את הציבור.

2. יש להדגיש כי העירייה אינה נאבקת בחסידות גור. העירייה פועלת לשמירת הסדר הציבורי והגנה על הרכוש הציבורי מול כל תושב שעובר על החוק באמצעים העומדים לרשותה כגון פנייה לערכאות משפטיות.

התביעה לפינוי הפולשים מבית הכנסת העירוני תידון בעוד כחודש בסדר דין מקוצר."

 

ראש הטופס