הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

תמיכה מוחלטת בראש העיר על ידי בכירי הרבנים בערד על כל זרמיה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2016-12-14 21:04:04

תמיכה מוחלטת בראש העיר על ידי בכירי הרבנים בערד על כל זרמיה
"תמיכה מוחלטת בראש העיר על ידי בכירי הרבנים בערד על כל זרמיה"

ראש העיר זכה לתמיכה והסכמה גורפת וקריאה להמשך הידברות מול מנהיגי המאבק החילוני יחד עם הקהילה הדתית בערד על כל זרמיה

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, זימן ללשכתו ביום שלישי בשעות הערב את בכירי הרבנים הבולטים בערד על מנת לצאת בקריאה משותפת לעיר ערד. "תושבי העיר מכל הזרמים חיים יחדיו זה לצד זה בשותפות מלאה. אין כאן מאבק על דת, ישנם חילוקי דעות פוליטיים עם חסידות גור הנמצאת היום באופוזיציה ונלחמת על תקציבים ומבני ציבור", אומר ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו.

עוד מוסיף ואומר ראש העיר: "חסידות גור מנסים לצייר את העיר כאילו מתחוללת כאן מלחמת דת. שתושבי העיר נגד הדת, עושים מעשים על מנת לפגוע באנשים דתיים, חרדים ופשוט מכפישים ומשחירים את פני העיר. לי כראש עיר ואדם פרטי כואב מאוד לראות את הנעשה ואני בטוח שגם לכם כראשי קהילות כואב לראות איך העיר מוכתמת ומושחרת. כל מי שיושב סביב השולחן הזה יודע שזה רחוק מהמציאות ולא מתקרב למה שמתואר ברשתות החברתיות ובאתרי החדשות החרדים... אני בקשר הדוק עם כל הזרמים הדתיים בערד ואנו יושבים סביב שולחן עגול ולכל אחד יש מקום סביב השולחן. קראתי לכם, המנהיגים של הקהילות הדתיות בערד מכל הזרמים על מנת שתצא אמירה ברורה ואמיתית, מה קורה בעיר היפה והמאוחדת שלנו ולא לתת לסכסוך כזה או אחר לפגוע בעיר ובתושביה. זהו סכסוך פוליטי נקודתי וסכסוך על תקציבים. זה לגיטימי."

מנהיגי הקהילות הדתיות קראו גם למנהיגי המחאה החילוניים להגיע ולהיות שותפים למהלך של שותפות ואחדות ואף להמשיך ולנסות להידבר עם ראשי חסידות גור.

"אין בערד מלחמת דת", זו הקריאה המשותפת שיצאה בסופה של הפגישה.