הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

פעוט בן 3 נפל מקומה שלישית

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2016-12-08 12:07:01

פעוט בן 3 נפל מקומה שלישית
"פעוט בן 3 נפל מקומה שלישית"

 

ביום שלישי , 06.12.16 , התקבל דיווח במשטרה אודות פעוט כבן שלוש מערד שנפל מאדן החלון מקומה 3 ברחוב בן יאיר ומפונה במצב קשה לבית החולים סורוקה, מספר שוטרים יצאו לאתר את הזירה בבית המשפחה ולבית החולים.בשלב זה נסיבות הנפילה אינן ברורות והן בחקירה.

מדוברות מד"א נמסר: בשעה 15:32 נמסר למד"א מרחב נגב על פעוט שנפל ככל הנראה מחלון בגובה 3 קומות בבניין בערד. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח סורוקה פעוט כבן שלוש במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית.

פרמדיק מד"א עמירם מועלם שטיפל בפצוע: "כשהגעתי למקום ראיתי פעוט כבן 3 שוכב 
בחצר בניין כשהוא בהכרה מעורפלת עם פגיעה רב מערכתית קשה, סיפרו לנו שהוא נפל 
מהחלון בגובה של כ 10 מטר. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל קיבועים
הרדמה והנשמה ופינינו אותו במצב קשה

מבית החולים סורוקה נמסר: "הפעוט סובל מחבלת ראש וחבלות בגפיים, במצב קשה, מונשם ומורדם. מועבר ליחידה לטיפול נמרץ ילדים".

כאשר הגיע הפעוט א' (שמו שמור במערכת) לבית החולים גילו 4 שברים בידיים וברגליים. בוצע C.Tונמצא שאין פגיעת ראש. הפעוט הורדם והונשם. על פי הערכות הרופאים הפעוט יצא מכלל סכנה אך עדיין הוא מורדם ומונשם על מנת לתת לגוף מנוחה. הרופאים מעריכים שיידרש שיקום של כמה חודשים.

המרכז לגיל הרך במסגרת האקדמיה להורים עורך פעמיים בשנה סדנת החייאת ילדים ותינוקות מטעם איחוד חילוץ והצלה ומד״א. השנה תערך גם סדנה מופרדת לנשים בכדי לאפשר גם לקהילה החרדית להשתתף בסדנה מצילת חיים זו.

בנוסף, חבר המועצה, משה קוואס, פועל למען כנס לקהילת חסידי גור בשיתוף כל גורמי העירייה, המשטרה, גורמי ההצלה ובשיתוף קופת חולים מכבי, על מנת לרענן הנחיות בטיחות והצלה בקהילה עקב האסון. פרטים על הכנס יפורסמו בעתיד הקרוב. יש לציין שגורמים בעירייה נענו ברצון לקיום כנס שכזה שיכול להציל נפשות רבות.

 

בתמונה: צילום מהזירה

צילום: דוברות המשטרה