הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

עיריית ערד קולטת סטודנטים להתמחות ומעניקה להם מלגה של 10 אלפים ש"ח

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2016-11-23 20:32:00

סטודנטים, שימו לב: גם התמחות במחלקות העירייה וגם מלגה שנתית

בחודש האחרון פורסמו ידיעות מטעם עיריית ערד לגבי קבלת מילגה לסטודנטים. כל סטודנט רשאי להגיש בקשה לקבלת מלגת לימודים בגובה 10,000 ₪ ובנוסף העירייה מציעה לסטודנטים אפשרות לעבור התמחות מקצועית במחלקות העירייה כגון בהנדסה, בחינוך, בדוברות במחלקות הכלכליות, ועוד.

שבירת 'המחסום התעסוקתי'

בסיום שנות הלימודים, סטודנטים רבים מחפשים את המשרה הנחשקת עם השכר הגבוה ואפשרויות הקידום. הציפיות כי גיליון ציונים מושלם ותחום לימודים מבוקש יהוו מקפצה למשרה המדוברת מתרסקות, כאשר סוקרים את מודעות הדרושים ומגלים כי תנאי הקבלה לכל משרה הוא "ניסיון תעסוקתי רלוונטי" החסר להם. הבעיה מתעצמת כאשר הסטודנט רכש את השכלתו במוסד אקדמי בדרום וזאת משום שהסיכוי של סטודנט 'דרומי' לרכוש ניסיון תעסוקתי במהלך הלימודים הוא קטן מאוד לעומת סטודנטים מאוניברסיטאות במרכז הארץ. בעוד האחרונים נהנים ממגוון משרות סטודנט במשרדי ממשלה שונים ומגוונים, אשר קבעו את משכנם בתל אביב או בירושלים, הסטודנט הדרומי נאלץ לפרנס עצמו במהלך התואר בעבודות מזדמנות אשר לא מקדמות אותו בשום צורה להשגת המשרה הנחשקת בתום לימודיו.

התמחות במחלקות העירייה?  מה האינטרס?

לפי דוברות העירייה, עיריית ערד גילתה את הפער ותחושת התסכול שצעיריה חווים בסיום הלימודים בגלל חוסר ניסיונם וקידמה מודל ייחודי: "בואו להתמחות אצלנו במגוון תחומים היא אמרה לסטודנטים. אתם תלמדו דבר או שניים לרזומה שלכם ואנחנו "נרוויח" כוחות צעירים ואנרגיה בריאה בעבודה השוטפת". העירייה לא הסתפקה בכך ואף הציעה לסטודנטים מלגה בסך 10 אלפים ₪ תמורת התחייבות ל 160 שעות עבודה במהלך השנה במחלקות העירייה לפי בחירתם. ההצעה יכולה להישמע כתרומה חד צדדית מצד העירייה לסטודנטים חסרי ה'ניסיון התעסוקתי' משום שגובה המלגה כפולה וערכה כמעט פי שלוש משכר הסטודנט המקובל במשק. אך מאחורי המלגה מתגלה עוד אינטרס עירוני מוצהר: רצון העירייה לחזק בקרב תושביה הצעירים את תחושת השייכות לעיר ולהחזירם לחיקה של העיר המדברית השקטה.