הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

תכנית חדשה להגברת הביטחון והסדר הציבורי בעיר תוגש להצבעת המליאה בישיבה הקרובה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2016-11-23 20:30:01

 

בקרוב תושבי ערד יתחילו לשלם 'היטל שמירה' בתמורה לניידות סיור 24/7, מוקד עירוני 24/7, הוספת מאבטחים, פקחים, מוקדניות, מצלמות אבטחה ושוטרים ייעודים לשמירה על הסדר הציבורי

כך תיראה בקרוב רמת האבטחה והביטחון של ילדי העיר: שתי ניידות סיור עם שני פקחים ומאבטחים בכל אחת. הניידות יסיירו בעיר 7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה, אליהן יצטרף פקח על קטנוע שיסייר בעיר 16 שעות ביממה (למעט בסופי שבוע), 14 מאבטחים ייקלטו למערך האבטחה, המוקד העירוני יעסיק 5 מוקדניות ויתחיל לפעול 24/7, מצלמות אבטחה תותקנה מחדש ו- 22 מצלמות תפקחנה על הנעשה בעיר. לכל אלו יצטרפו 8 שוטרים מתחנת ערד שיעסקו בעיקר בשמירה על הסדר הציבורי.                                                  תכנית זו להגברת הביטחון והסדר הציבורי נותנת מענה נוסף למערך השיטור העירוני שהיה נהוג עד לאחרונה בעיריית ערד ובוטל בגלל העדר מימון שהובטח בעבר מהמשרד לביטחון פנים.

מדוברות העירייה נמסר שהנהלת העיר בוחרת שלא להסתמך על מימון חוץ כבעבר, אלא לשתף את התושבים באגרת שמירה עירונית ובכך "להכפיל ולשלש את היקף האבטחה והביטחון בעיר".

היטל השמירה החדש יחושב על פי גודל הנכס של כל משפחה והוא ייגבה באמצעות תוספת לארנונה. סך כל התוספת שתידרש תעמוד על 2.18 שקלים למ"ר לשנה.

לדוגמא: היטל האגרה עבור דירה בגודל 100 מ"ר - יהיה כ- 218 שקלים לשנה. מדובר בתוספת אגרה של 18 שקלים בחודש.

מה נקבל עבור התוספת בארנונה?

לפי דוברות העירייה נקבל סיורי ניידות 24/7, מוקד עירוני שיפעל גם הוא 24/7, תוספת מאבטחים, שוטרים, פקחים, מוקדניות והפעלת המצלמות ברחבי העיר.

בשבוע הבא ביום שלישי, 29.11.16, אמורה להתקיים ישיבת מליאה שבה תונח התכנית על שולחן מועצת העיר ובאם תאושר היא תועבר לאחר מכן לאישור משרד הפנים ולאחריו במהלך 2017 יחל מערך האבטחה לפעול.