הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

"סוחטים אותנו" - מחאת תשלומי ההורים בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2016-11-16 19:17:29

"סוחטים אותנו" - מחאת תשלומי ההורים בערד
""סוחטים אותנו" - מחאת תשלומי ההורים בערד"

 

בשנת 2012 הודיעה ממשלת ישראל כי החל משנת הלימודים העוקבת, כלומר, 2013, תספק המדינה חינוך בחינם לילדים מגיל 3. משמעות הדבר היא כי הורים לילדים בגילים אלו יהיו פטורים מתשלום שכר לימוד.החוק חל רק על גנים הנמצאים בבעלותה של הרשות המקומית וכן בגנים בבעלות תאגיד אשר פועלים ברישיון ותחת פיקוח, למשל החברה למתנסים, עמותות וכדומה.חוק חינוך חובה בישראל, משמעו כי ילדים מגיל גן ועד לכתה י"ב חייבים ללמוד במוסד חינוכי מוכר. באחריות ההורים לדאוג לשיבוץ הילד במסגרת החינוכית המתאימה לו ובמידה ולא יעשו כך, דינם קבלת קנס ואפילו מאסר.בשנים האחרונות התרגלו ממשלות ישראל לקצץ בשירותים הניתנים לתלמידים וכך לימודי העשרה כמוסיקה, אומנות וחינוך לערכים שונים הפכו למותרות.

על מנת להשתיק את ההורים המציאו בשלטון שיטה בה ההורים משלמים עבור תשלומים אלו ובמקומות רבים גובים יותר מהתקרה שקבעה ועדת החינוך של הכנסת.

מדינת ישראל מפריטה את ה- "חינוך חינם" ע"י תשלומי תל"ן (תכנית לימודים נוספת), תשלומי רשות. תשלום החובה היחידי שמוטל על ההורים לשלם הינו עבור ביטוח תאונות אישיות.

כמחאה על תשלומי ההורים פועל אורון קליימן, מזכיר מפלגת "המחנה הציוני" כבר זמן רב בערד וביום שישי האחרון חולקו מסחטות תפוזים כמחאה על סחיטת ההורים כנגד תשלומים גבוהים אשר נגבים על ידי מערכת החינוך. במחאה השתתף גם חבר הכנסת עמיר פרץ יחד עם תושבים נוספים.

"בשנים האחרונות ממשלת ישראל מפריטה את מערכת החינוך וגורמת להפליה בין תושבי המדינה. יצאנו היום למאבק ארצי כנגד זה.המאבק התחיל בערד. מסחטות הפרי מסמנות את סחיטת הממשלה בתשלומי החינוך.אני קורא לממשלת ישראל לסחוט פירות ולא את תושבי המדינה, אני קורא לכל ההורים להצטרף אל מאבקנו הצודק ולהיכנס לקבוצת 'תשלומי הורים' בפייסבוק ולהישאר מעודכנים", מסכם אורון קליימן.