הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

חודש חשוון נפתח בסימן של ערך החודש: מעורבות חברתית

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: כיתה ו/1, ביה"ס "לבאות"
תאריך: 2016-11-16 19:01:03

חודש חשוון נפתח בסימן של ערך החודש: מעורבות חברתית
"חודש חשוון נפתח בסימן של ערך החודש: מעורבות חברתית "

שבוע דמוקרטיה בסימן אהבת השלום מתוך אהבת האדם

במהלך השבועיים האחרונים קיימנו דיונים סביב השאלה:מהי דמוקרטיה?התמקדנו  בתכונות אופי של למנהיג שיהיה נציג ראוי, על תעמולה ודרכים לשיווק באופן המכבד את הזולת . התכנים נלמדו בדרכים מגוונות כמו:עבודה בקבוצות ושיתוף בממצאים במליאה, במשחקי סימולציה , שימוש בתקשוב  לאיסוף עובדות וחשיפה לסיפורים אישיים בנושא, היכרות עם ביוגרפיות של מנהיגים (כמודל לחיקוי) כמו הנשיא הראשון של מדינתנו:חיים ויצמן , דיון על דילמות מחיי היומיום ועוד.

מסע הבחירות כלל תעמולת המתמודדים  באמצעות מצעים עם מסרים ברורים, ניכר שבתהליך הושקע שיקול דעת באמירות וכן הרצון להשפיע ולתרום לטובת חברת הילדים  בביה"ס.

הצגת מצע הבחירות ,של כל מתמודד, בפני קהל ( דיבור בציבור ) ובמרחב השכבתי דרשה תכנון על מנת שכל אחד יכול לייצג את עצמו כאדם ערכי עם "ראש גדול" ,בעל יכולת הנהגה שיפעל לטובת הכלל .

הפנינג בחירות , הגיע רגע האמת בקלפי למועצת התלמידים לשנה"ל תשע"ז. ביום זה ,בשכבת הבוגרים התמקדנו  בהבנת וחשיבות הערך מעורבות חברתית דרך פתגמים ואירועים מחיי היום-יום .המסר המשותף של מאגר הפתגמים היה הציפייה שנחשוב ונפעל  לטובת הכלל. במהלך, הפעילות הקבוצתית הכנו כרזות מפתגמים, הקשורים לשלום ולאהבת האדם. כל קבוצה בחרה להציג את התוצר בפני חברי הכיתה,באופן יצירתי וכיד הדמיון כגון: בהמחזה, בשידור חדשות מאקטואליה , הכנת קלוג' מהעיתונות ועוד.

איחולי הצלחה ליו"ר החדשה לקשת משולם (ה/2 ) וסגן יו"ר לשמעון מימון הוא משלנו תלמיד הכיתה .כולנו סומכים עליכם ,נציגי מועצת התלמידים היקרים ,שתמשיכו ליזום פעילויות למען  חברת ילדים ערכית.

לסיום – תודה לכל ההורים שבאו לסייע ביום הבחירות ולצוות החינוכי.

 

"הטוב והמעולה שבנפש האדם יכול לצמוח ולגדול במידה שיהא מחובר לציבור ומעורה בו" .מאת אלברט איינשטיין