הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מופע בלוז של בליינד בוי פקסטון מארה"ב בראשון הקרוב

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2016-11-16 19:00:05

מופע בלוז של בליינד בוי פקסטון מארה"ב בראשון הקרוב
"מופע בלוז של בליינד בוי פקסטון מארה"ב בראשון הקרוב"

אחרי מופע מלהיב ומרגש בשנה שעברה, מגיע לערד גם השנה ג'רון בליינד בוי פקסטון, והפעם הוא יתארח במרכז החדש לאמנות עכשווית בקומה א' במתנ"ס ערד - ההופעה ביום ראשון הקרוב. אחרי ההופעה אצלנו, ימשיך פקסטון להופעות בזאפה תל אביב וזאפה הרצליה.

 

זו הפעם השלישית ש Jerron ‘Blind Boy’ Paxtonמגיע לארץ לסיבוב הופעות,  ג'רון "בליינד בוי" פקסטון נולד למשפחה שחורה-יהודית ומנגן בלוז עתיק. כבר בגיל חמש נחשב לילד פלא כשמצא כינור והחל לנגן בו. בתור נער צעיר כבר ניגן עם נגני קאנטרי בלוז והדהים את קהל שומעיו. הזקנים של המיסיסיפי מאמינים שהוא התברך בנשמה עתיקה. עד היום התמחה במגוון כלים וסגנונות: בנג'ו ובלוגרס, מפוחית ובלוז, גיטרה וגוספל, פסנתר וג'ז, אקורדיון וקייג'ון. פקסטון, אשר איבד את מרבית מאור עיניו בבגרותו, החל לנגן לפרנסתו במסיבות בית ובמועדונים, וכיום מופיע בפסטיבלים שונים ברחבי ארצות הברית ובעולם בהם שר מנגן בלוז בגיטרה, בנג'ו, מפוחית, כינור ופסנתר.
בליינדבוי פקסטון כבר היה בשני סיבובי הופעות בישראל, מכר מראש את כל הכרטיסים למרבית הופעותיו, והופיע לאורכה ולרוחבה של הארץ החל ממטולה בצפון, דרך מועדון "האזור" והצוללת הצהובה, ועד קיבוץ קטורה בערבה. הוא שיתף פעולה עם נגנים ולהקות בכל הארץ, בהופעות, מסיבות וג'אמים, וביניהם האחיות לוז, The Betty Bears, רותם בר-אור (אנג'לסי), Eli and the Chocolate Factory ועוד.
פקסטון מופיע ללא הפסקה בארצות הברית, ולאחרונה אף נטל חלק במחווה היוקרתית ללדבלי בקרנגי הול בניו-יורק.הוא מרבה להעביר כיתות אמן, ואף משמש מנהלו המוזיקלי של פסטיבל הבלוז הנחשב“Port Townsend Acoustic Blues Festival & Workshop”. פקסטון יצא לסיבובי הופעות באירופה ובאוסטרליה, וכשרונו, מסירותו למוזיקה, והכריזמה האינסופית שלו הופכים את הופעותיו לחוויה מוזיקלית בל-תמחה בעבור הקהל.
חברת ההפקותNobody's Fault Productionsאשר מתמחה בהבאת צליליו של הבלוז השורשי לישראל, היא האמונה על הבאתו של בליינד בוי פקסטון לישראל בפעם השלישית.